Padajúce Miako (á)

Profilova fotka
Zdravím. Stretol sa tu niekto stým že počase mu začali vystrelovať miaká zo stropu a vypadávať. Cca 30 ks vypadnutých a zvyšnych 25% popraskané.
Odpovedať
@mario_durica čo to je za výrobcu ? Už ste kontaktovali predajcu/výrobcu? Predpokladám že tam bude na tom len tenká omietka, takze to by som sa celkom aj bál potom pod tým existovať...
Odpovedať
Vsimli ste si ze je to v krajnych radoch a dobetonavkach?tam je chyba...
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda je to aj v strede. Len nemam fotky v mobile. Robi to všade rovnomerne
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ako ste to nakoniec vyriešili? Popraskali a vypadali až po betónovaní?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry. Ano popraskali cca 60 dni po zaliati. Cca na 120 den som popraskane povybijal. Namiesto miaka som dal Styrodur a vypenil fugy. Potom pancierova sietka kleber 2x. A potom v Omietkach znova sietka .
Odpovedať
@mario_durica Je to kombinace několika faktorů: 1) malé nadzvihnutí stojek stropu, tedy dodatečné dotvarování a sednutí stropu je větší než projektové.2) menší vrstva nadbetonávky s kombinací vyšší světlosti stropu. Můžete lepit jak chcete, ale při dalším užitném zatížení vám to bude vystřelovat i s omítkou stropu, asi bych dal rovnou SDK podhled. Už víte, proč některé stavby nelze provádět svépomocí? Já bych to zavedl pro všechny a včetně dozoru, tak jak to jinde ve světě ve vyspělých zemí chodí...
Odpovedať
@panlorenc súhlas, mne nepraskla ani jedna.... "dáme kleber, dáme sieťku"..... Heslo murárov - samoukov v novom odbore "murar-casnik"...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Pani mne dom stavala firma . Vysledok 2 nezavyslich analyz dokazala že miako bolo zle vypalene. Obsahovalo viac nejakej zlozky ktora pri nasiaknuti vody zvačsovala svoj objem. A na povrch sa dostaval povlak vapna. Pekny den
Odpovedať
@mario_durica ako sa k tomu postavil výrobca? Uznal chybu a pre platil škodu?
Odpovedať
Hmm a ako tie miako vlozky nasiakli po zmonolitneni?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?