Osadenie panelových stropov

Pekný deň. Googlim už dlhšie no nemôžem nájsť systém, ak sa rozhodnem pre panelové stropy, ako ich osadím. Nemá náhodou niekto postavený tak dom,aby som pochopil,ako ich dať vlastne,že je potrebné okolo nich urobiť ďalší veniec. Jeden veniec bude pod nimi a na ten nejak naviazať ešte iný veniec tenší či ako sa to robí ? Najlepšie vysvetlenie nejaký nákres,foto, kto by mal by bolo super 🙂 Respektíve sú tu zadné vrátka monolotický strop no ten mi príde drahší,alebo sa mýlim ? ďakujem za Vašu reakciu 🙂
Odpovedať
@19riddick91 pod panely staci betonova vyrovnavka ca 7 cm,ulozit panely. Ked spravis veniec hruby kvoli napr velkym oknam tak ok. Panely musia lezat min 9 cm na mure. Zbytok mozes zaliat betonom,oblepit porobetonom,zalepit eps,xps, co len chces. Ja to mam takto, hruby veniec,natom panely s presahom takym aby mi ostalo ca 5cm od krajov na xps alebo eps, predtym zalepene diery panelov eps,davaju sa aj plastove zatky pokial su diery v paneloch ok. Na paneloch dalsie poschodie, to je to zalozene znova ako prizemie na malte. Cize zmonolitnenie spodneho venca s medzerou od panela nie je potrebne.
Odpovedať
@jozefsv kedy si postavil takto dom? To bude srandy keď s tým niečo trošku zatrasie, ak som to správne pochopil, nemáš spriahnute (zmonolitnene) ani panely a ani murivo vencom?
Odpovedať
@slavoslav nepochopil si. Veniec je jasne to tam pisem. Pisem aj ze nemusi byt veniec spriahnuty s panelmi.
Odpovedať
@jozefsv ešte že tak.
Odpovedať
@slavoslav neboj nic,zase tak vela by sa nestalo. Pri rovnej streche by som sa nebal kludne na 7cm vysoky veniec s nejakou drobnou vystuzou to volne polozit a ukoncit strechou. Uz som to takto videl,stavby stoja, tych zemetraseni tu nejak nie je. Rovna strecha posobi na mury inac ako sikma.
Odpovedať
@jozefsv jasne, to chod vysvetliť tým čo si postavili dom z tehly na to udreli spirol bez zmonolitnenia a teraz sa ma pytaju ako odstrániť praskliny stien.
Odpovedať
@slavoslav tehla praska uz vo vyrobe :-) ja ti neviem, 3 poschodova administrativa a nic nepraska. O tomto sa da bavit do zblbnutia. Pri spiroloch zalezi ako na mure sedia, videl som uz kadeco, ked je nerovny a homba sa,nepodlepia ho pred ulozenim tak aj celkom rozumiem prasknutiu. To mas ako so starymi domami z roku 1960 bez vencov a ackovymi strechami,niektore spraskali,niektore nie. Pritom to je daleko ina liga ako rovna strecha. A co som videl spraskanych murov s vencami... Samozrejme je to na zvazenie ale osobne by som sa toho nebal.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?