Montovaný odľahčený strop Prescot

Dobrý deň, máte niekto osobné skúsenosti s montovaným stropom Prescot? Výrobca hovorí, že je najľahší. Pôvodne sme chceli dať keramický strop Porotherm - dlhoročná tradícia. Strop Prescot ma aj dobrú cenu. Nevieme sa rozhodnúť, ktorý strop vybrať. Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
My sme dávali prescot
Odpovedať
@circa126 tato odpoved dotycnemu urcite velmi pomoze ✌️
Odpovedať
Profilova fotka
@kemino ale ani tá tvoja moc nepomôže 😁😁 @splendid8 bude to len strop , alebo aj podlaha na poschodí?
Odpovedať
@igorkoo Bude to len strop, plochá strecha
Odpovedať
@circa126 Koľko rokov strop máte? Akú hrúbku vložiek /16-20-25/? Jednoduché skladanie? Dodávateľ, resp. výrobca spoľahlivý? Dodávka načas?
Odpovedať
Profilova fotka
@splendid8 v dome ešte nebývame -momentálne dokončujeme, robila nám to firma a brali sme z Bánoviec https://prescot.sk/ a všetko bez problémov.
Odpovedať
@circa126 díky moc za info. Zrovna som volal výrobcovi, všetko má vyrobené na sklade, tieto stropne systémy robia už 15 rokov, takže myslím, že muchy by už mali byť vychytané. Ideme aj my na tento strop. Ibaže nevedeli koľko kg váži 1m2. Máme na výber hociktorý systém do 200kg/m2. Obvodové múry budú porfix 300.
Odpovedať
@splendid8 mame strop od nich, cca. 4 roky. Vsetko v poriadku, spokojnost.
Odpovedať
@splendid8 Plánuješ spraviť na ňom deku ešte alebo len zaliať nosníky? Na strop stačí pravdepodobne zaliať len nosníky. Ja som dával Premac, tiež takýto systém betónové dielce. šikovne sa to ukladalo, ale mám na tom deku a poschodie. Musíš si len dávať pozor keď chceš do takéhoto stropu niečo kotviť, tak to budeš vŕtať. Tie keramické stropy majú asi väčšiu tepelnú izoláciu, ale sú to krehké materiály, tam sa kotví ešte horšie niečo do stropu.
Odpovedať
@kajo873 budú sa zalievať len nosníky, aby bol čo najľahší. Dočítal som sa, že pri výške vložky 20cm je po zaliatí váha stropu cca 350kg/m2. čo je dosť keď napr. Ytong, ten má pod 200kg/m2. Na strop potom ide: -EPS spádovaný 150mm -EPS tep. izolácia 400mm -parozábrana foalbit AI 4mm Asi ten EPS sa bude musieť vŕtať.
Odpovedať
Profilova fotka
@splendid8 dávali sme 20
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?