Ktorý vývod na digestor by ste zvolili?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, chcel by som sa s vami poradiť. Zial cez leto nebolo kedy a tak v tomto nečase riešim odvod od buduceho digestora. Sporak je na linke v tvare U, v priestore čiže kvázy ostrovčekový. Digestor musí íst ostrovčekový. Zial ked sa robil sadrokarton tak som mal zatmenie mysle a nespravil som prípravu na odvod z digestora. Skladba stropu je - sadrokarton - medzera cca 25cm - pena - osb prechodna povala a potom skridla Varianta 1. Cez strechu - pri tomto sa bojím toho čo všetci a to je kondenzu, chápem že sa da kupiť kondenzačná miska, ruru by som až po strechu zateplil ale ani tu kondenzačnu misku nemam kam odviest. Prechod cez strechu mi teraz asi už nespraví nikto pre počasie, a ten komin mam doma ak by trebalo 2. Do povaly - povalu mam utesnenu čo sa tyka myší a ostatnheo neverím žeby sa dostali pre pach do povaly ale jeden nikdy nevie. Pásky na paropriespustnej folii mi odbornici nezlepili takže na povale mam ´´vzdušno´´ Dal by som na vývod nejaky lapač na mastnostu a klapku ovšem. Koniec by som dal kolenom do Lka a pod to dal este nejaku misku alebo vedro ak by z toho tieklo hocičo 3. Cez mur nad terasu - toto mi príde ako najschodnejšie. V zadnej časti mam terasu. Prešiel by som rurou na povalu a tam to Kolenom ohol smerom vonku z domu a prerazil stenu nad strieškou terasy. Para a všetko by islo vonku a pripadne by stekalo na skridlu na terase a do okapu. Chapem že tolko toho nebude len uváazdam priklad. 4. Pomedzi sadrokarton a penu - toto je premna najhorsia varianta, mam sice kameru ale neviem si predstavit trafiť pomedzi konstrukciu rurou. Navyše by som paru pustal pod strop na terase a mastny vzduch a všetko by sa mohol prejavit na strope a stene. Z jednej strany je terasaa z prava uzavreta murom a ako pisem trafiť sa je brutal ťažke. Pri všetkych variantach by som rury zateplil, dal kondezačnu misku a klapky a rury nastavil tak aby ak su smerom von aby boli v sklone smerom von. Legenda k obrazkom: K - Kuchyna Ružova - je sporak a digestor (buduci) Farebne čiary su skladba stropu sadroš, pena , osb Osobne sa priklánam k variante čislo 3 a to je vyvod cez stenu nad terasu. Dakujem vopred za rady
Odpovedať
1
2
Ahojte, nakoniec som sa rozhodol ze tam klasický osteovny digestor s prietokom 650m/hod. Pôjdem do varianty obrázok 3, ccize na povalu a nad terasu Chcem sa však spýtať ne jednu vec. Spätnú zinkovu klapku bxy som dal nad digestor. Na koniec vývodu nad terasou by som dal padácie mriežky proti vtakom. Ale chcem tam dat aj spätnú magnetickú klapku. Rury budú zateplene, ide o tie na vzduchotechnikamu tie strieborné s penou. Zvažujem ci tam nedať pre istou tu magnetickú klapku ale: Nebude kontraproduktívne? Nemôže sa práveže štát že ak digesote vypnem tak klapka na tesno uzavrie vývody a teply vzduch ostane vo vnutry a skondenzuje? Jasne ze vývod od kolena na povale dám do spadu ale ci neskondenzuje nad digesotrom po koleno. Nie je mizno lepšie nemať úplne vzduchotesny systém ktorý môžu trosku dýcha a ten teply vzduch ochkadne plynulejsie? Ale hovadina? Vdaka Vid foto dole
Odpovedať
Je tam na kreslené asi ako by som to dal, alebo pripadne pod koleno ako je na kreslenom obrázku. Ma vôbec ta magneticka klapka význam? Vzdomuchotesnost? Zvukotesnost? Bez pridávania zvonku?
Odpovedať
@truly Ahoj, ešte to máš aktuálne?
Odpovedať
@skywalker10 už som to spravil. Dal som nakoniec hore na povalu a cez stenu vonku na strechu a asi som dobre spravil. Prvé dni kondenz vo vate na konci, vyriešila to až klapka magneticka, predražena, ktorú už by som kúpil z netu. Nieje to top riešenie a sam sa chystám na hodinku hore a všetko to skontrolovať niekedy vo februári ci to nekondenzuje niekde dnu. Vývod som vysunul asi 5cm mimo fasadu ale už to tam od tej klapky nekape takže... Ak by som to mal robiť celé znova robím to inac. Ak ide o istotu tak musia rúry ist jedna ddo druhej a nie tskti ako je to od výroby navrhnuté cez spojky a kolienka ktoré zasuvas do trasy. Cize ak sa tvorí kondenz môže ísť von na spojoch. Preto som poriadne lepil hliníkovou páskou spoje. Druhy krát by som sa na to cele vy... a spravil to z odpadovej rúry 200, vyspadoval a nakoniec omotal vatou a je to na vecne časy a lacnejšie.
Odpovedať
Profilova fotka
Ja to mám riešené takto. Dal som flexibilné hliníkové potrubie na vzduchotechnické rozvody. Vývod na povalu Spätná klapka je v digestore. Digestor MORA OK 647 G Výkon 600 m³/h Na začiatku som mal vyšší ten vývod ale stekal mi kondenz potom som ho skrátil
Odpovedať
@david_muzicek no aké kam si to vyviedol?
Odpovedať
Profilova fotka
@truly na povalu
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?