Keramicky vs dreveny

Ahojte, viem ze sa to riesilo vela krat. Ale mam dilemu. Aky strop na bungalov? Pevny alebo dreveny. Som zastanca pevneho ale vela stavebnikov hovori ze je to zbytocne a pod, tak by som chcel vediet aj Vas nazor. Pri drevenom sa hlavne bojim kun(v oblasti kde chcrm stavat je s tym problem) a bojim sa ze ak sa mi tam nahodou dostane tak znici parozabranu a mozem odznova robit strop. Ja rady a nazory vopred dakujem.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Ano prave som myslel ze dreveny (vaznikovy) krov.
Odpovedať
@hades123 daj si aký chceš a nedaj sa odradiť rozdiel v cene nie je nič strašné ja mám s betónových vložiek a na 175m2 to bolo +1500€ oproti trámom a SDK. A najlepší je monolit
Odpovedať
dom má mat pevný strop /monolit, keramika / maštal , šopa , kurnik má drevený strop.. rozhodni sa ..
Odpovedať
@daralbajda tak to by ma veľmi zaujímalo že prečo 😉 také blbosti, na drevenom strope nie je nič zlé. takže ľudia bývajúci v drevostavbách bývajú podľa teba v maštali? 😄
Odpovedať
@hades123 ja som dal kedysi dreveny a bola to chyba. V buducnosti, ked budem stavat druhy dom, tak bude jednoznacne monolit. To, ze sa v dnesnej dobe robi malo pevnych stropov je len kvoli jednoduchosti a casu vystavby. Ak das pevny strop, poriesis z velkej casti prehrievanie, vzduchotesnost, zvukotesnost, castokrat jednoduchsie a lacnejsie zaizolujes, nebudes odkazany na zivotnost parozabrany a jej spojov, nebudu Ti tam skrabkat hlodavce z vrchu, bude to pevne, viac protipoziarne atd atd, za mna jednoznacne pevny strop. Inak ak budes citat pozornejsie diskusie na tuto temu, najdes tam viacero reakcii typu dal som dreveny, uz by som dal pevny - tot moj nazor
Odpovedať
@sousedekovci89 dedko si bude stále obhajovať svoje, preto má stále maštaľ, boli časy ked každý staval doslova palác, no býval v pivnici a obývačka len na parádu
Odpovedať
@hades123 osobne by som isiel do keramickeho (pevneho) stropu. Mam v nom vacsiu istotu ako v tom drevenom. A pokial fakt nemas vlastne drevo, tak ta to vyjde viac menej rovnako.
Odpovedať
@sousedekovci89 hej, to sú hangare nie domy.
Odpovedať
@hades123 tiež som bol za drevený trámovy strop viac rozhodnutý ale nechal som sa presvedčiť a dal som porfixovy strop. A neľutujem. Strop ma byt z masívneho materiálu keramika/monolit) kvôli akumulačnej vlastnosti. Názorov je tu mnoho, každý si bude stáť za tým svojím...
Odpovedať
@miros15 záleží na type domu, ale v princípe na strop je v prvom rade dôležité aby poriadne izoloval než aby akumuloval (teplo stúpa nahor) @daralbajda sú to normálne štandardné domy ktoré ponúkajú plnohodnotné kvalitné bývanie. 😉 keby som v čase riešenia bývania mal na to dosť finančných prostriedkov, rozhodne by som šiel do 2by4 drevostavby 🙂
Odpovedať
Ano riesim aj tu akumulaciu, v principe to teplo do toho stropu musim dodat ale bohuzial to teplo co do neho dam sa mi uz nevrati nakolko to teplo stupa hore. Nic budem sa asi musiet sam rozhodnut. V kazdom pripade Vam dakujem za nozory do urcitej mieri mi pomohli.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@sousedekovci89 drevodom ostane u mna vzdy robotnícky barák ..strop má viacero funkcií , neviem u bungalovu to je asi jedno ... ja by som proste taký nechcel,,
Odpovedať
@hades123 no a čo keď stúpa hore. Keď sa naakumuluje strop kam potom pôjde teplo keď nad tým je izolácia?
Odpovedať
@jumt fyzika ti dá jasnú odpoveď že teplo ktoré skončí v strope aj keď máš nad ním izoláciu sa ti už až tak ľahko ako vystúpalo hore dole do priestoru nevráti. nemá zmysel aby strop akumuloval, z toho tepla dole "k nohám" dostaneš už len výrazne menšiu časť 🙂 navyše cez izoláciu nad stropom to teplo aj tak bude prestupovať do stratena len výrazne pomalšie.
Odpovedať
@sousedekovci89 no veď ako si napísal bude ti prestupovať výrazne pomalšie t.j. to čo na začiatku nakúriš to potom máš ako izolačnú vrstvu. On písal že sa mu nikdy nevráti lebo bude viac kúriť ale veď či je ten strop taký náklady budú cca rovnaké.
Odpovedať
@jumt ono v princípe, ak nemá celú stavbu domu riešenú na "akumulačnom princípe" dávať akumulačný strop je nezmysel. Ak má však steny projektované aj na určitú akumuláciu, vtedy by to zmysel malo... akumulácia ma výhodu dlhšieho dobehu, ale nevýhodu dlhšieho nábehu tepla... naopak, čím menej akumulácie, tým skôr "vykúrený priestor" avšak pri vypnutí kúrenia bude aj ochladenie rýchlejšie... záleží s čím počíta tepelnoizolačný projekt 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Zhrniem co ma narychlo napada.. Tramovy/veznikovy stop je rychla robota, menej akumulacie (leto) do buducna zvukove prejavy schnutia dreva a nutnost perfekneho osadenia parozabrany a teda nachylnejsie na poskodenie Betonovy/keramicky moze byt narocnejsi na postavenie, narocnejsia elektroinstalacia a zmeny do buducna, ak ma byt omietnuty tak strop nemusi byt krasne rovny, akumulacia v lete dlhsie poskytne prijemny komfort ak savsak beton nabije teplom dlhsie drzi teplo, ma vyrazne lepsie zvukove vlastnosti Plus ak by som byval vo velmi veternej alebo horskej oblasti urcite si dam beton pretoze pripadne poskodenie strechy vetrom neznamena znicenie obytneho priestoru
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?