Flaky na strope

Zdravim,co to moze robit ze mame flaky na strope,novostavavba,byvame 2 mesiace,robila to firma
Odpovedať
Ten velky flak je cca 30cm priemer a ten maly dalej od steny je v vzdialenosti 90cm,ja to v kazdom rohu domu.
Odpovedať
Tepelný most,pravdepodobne od nezatepleného venca ,pripadne zle urobená parozabrana.
Odpovedať
@blackomt zajtra to idem reklamovat,som zvedavy co dosiehnem a ako to opravia,clovek si zaplati firmu tak zaka ca to spravia dobre.Necakal som tepelne mosty,lebo mam zateolenie 50 cm vaty a na muroch 25 cm ps
Odpovedať
Tiež by som tipol zle urobenú parozábranu. Úprimne, ešte som nevidel dobre zateplený strop a naozaj tesnú parozábranu urobené firmou. Mám jedného známeho stavbára ktorý sa čudoval ako som mohol sám robiť zateplenie stropu a parozábranu 1,5 mesiaca(samozrejme nie denne 8 hodin) oni že 150m2 nahádžu za deň. Tak som mu povedal, že to je ten rozdiel, že nahádžu...
Odpovedať
@durko64 vraj to takto robia stale a nikdy neboli problemy,su celkom seriozny,aj majitel aj robosi,tak dufam ze to spravia v ramci reklamacie.
Odpovedať
@durko64 super ze si to robis sam,ja sa stavbarcine vobec nerozumiem,len malovku a plavacku som si robil sam,na ostatne veci som gramblavy.
Odpovedať
@ladislavgombkoto ako vieš že neboli nikdy žiadne problémy, lebo ti to povedali? Veď možno sa mýlim, ale nič iné ako netesná parozábrana a stekanie kondezátu zo zateplenia až na sadrokartón alebo tepelný most a stekanie kondezátu z povrchu parozábrany až na sadrokartón to nebude. A všetko je to tým “nahádzaním”...
Odpovedať
@durko64 nevyzera to na stekanie,skor tam kondenzuje ma studenom sadrokartone,a zial mas pravdu,som naivny ale vraveli mi to ze to tak robia a byva to v pohode.Aka je naprava?Fakt iba zhodit skridlu a opravit cez strechu?
Odpovedať
@ladislavgombkoto možno máte zvýšenú vlhkosť a stavba je nevyzreta, mate vlhkomer?
Odpovedať
Profilova fotka
@durko64 da sa to poriadne spravit aj za kratku dobu len tu ide o to ze niektore firmy neovladaju zakladne veci co sa tyka zateplenia a parozabran. Ja som si robil zateplenie a parozabranu sam s otcom a trvalo to 2dni. Cize ak pridu 3-4 majstri tak tam nemaju co robit viac ako jeden den...
Odpovedať
@tomas89374 je tam 50-60 percent dnes podla vetrania,ano je to rychlokvasena novostavba ytong.Ale nezda sa mi ze az tak sa má zrazat vlhkost.Hlavne pri takej izolacii.Veniec mam zle zatepleny to uz viem.
Odpovedať
@ladislavgombkoto do 55 % je ok vlhkosť. Ja keď vyvetram pri jasnom počasí mam vlhkosť 40%. Noo práve pri takej izolácii keď sa to nemá kde odvetrat, tak produkovana vlhkosť sa bude v rohoch kondenzovat.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tomas89374 kamarat ma opacny problem,pri rovnakej izolacii ma prilis suchy vzduch,tiez nema rekuperaciu.ma tehlu nie ytong.Ja som z toho uz jeleň. 🙂
Odpovedať
Hlavne mam starost teraz ked uz to tak je,ako to opravit?
Odpovedať
@ladislavgombkoto a na fasáde ma vlnu ci eps?
Odpovedať
@tomas89374 eps 25cm
Odpovedať
@ladislavgombkoto tak asi správne vetra keď treba a neprodukuje zbytocnu vlhkosť ako iný, napr sušenie, varenie... Ťažko hodnotiť, údaje z jedného vlhkomer to je tiež na diskusiu.
Odpovedať
@ladislavgombkoto bol by som zvedavý co by na to povedali ti realizátor...
Odpovedať
@tomas89374 zajtra sa dozviem,napisem
Odpovedať
@ladislavgombkoto mate dobre urobene podbitie, nemohli sa nad to dostat kuny? Susedovi sa robili taketo flaky, spravilo sa to preto, ze kuny nad tym poskodili izolaciu ci co.
Odpovedať
@jessennykvet pozeral som nezbadal som nic na posbyti.A ani ziadne zvuky nepocut zo strechy.
Odpovedať
@jessennykvet presne toto som riesil aj ja. V rohu kde vyliezala tak vytrhala vatu.doplnil som kunu som ehm.... odohnal😉 a je to ok.
Odpovedať
Profilova fotka
@ladislavgombkoto držím palce, aby si dobre pochodil. Pravdepodobne je zle spravená parozabrana
Odpovedať
@ladoz dakujem.Slubili mi ze sa na to pridu pozriet z firmy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?