Cena za monolitický strop

Ahojte je cena 8876 za monolitický strop cca 130m2 adekvátna. Bude tam hrúbka cca 20cm. Šalovanie, armovanie a betonaž stropu vrátane debnenia na 40 dní 8876 ŽB venve nad monolitom materiál 1642 práca1716 3358 Doprava a presun hmôt 346 Robili by ste monolitický strop aj nad tým výklenkom čo je pri obývačke alebo robili prievlaky a pri montáži krovu prekryli doskami. Ďakujeme
Odpovedať
Profilova fotka
Ja mám skúsenosť s filigránami, čo je niečo ako stratené debnenie. Firma vyrobí, dopraví, žeriav vyloží. Rozhodíte kari siete, zviažete a betónpumpa zaleje.. Samozrejme treba podoprieť, ale netreba veniec, iba na vrchnú radu tvárnic dať 5cm tvárnicu a 20cm na výšku ako formu.. Podľa mňa super vec a myslím, že lacnejšie a jednoduchšie..
Odpovedať
Ja som robil betonovy miako strop. Komplet materiál, uloženie 10 ľudí za deň svojpomoc, viazanie železa majstri, salovanie a betonaz majstri 6350 €. Cca 140m².
Odpovedať
cena betonu cca 70eur za m2 130 x 20cm = 26m3 = 1820 eur za beton + doprava pumpta, do 2 tisic zelezo mate nacenene, 1600nieco cize material je 3600eur. + salung zvysok praca, 5 tisic? urobim to za 4 tisic. (ironicka poznamka) moj strop stal cca 4 tisic, svojpomoc okrem zalievky (330eur), 80m2 ale je to rector. Bude tam hrúbka cca 20cm. nie CCA, ale PRESNE tolko, kolko hovori projekt, a dalej dbat na spravne ulozenie (vypodlozenie) , viazanie, stykovanie zeleza a vencov. dobre je mat zmluvne osetrenu aj rovinu stropu, aj ked neviem ci je to bungalov, alebo poschodovy dom. beton treba idealne vybracnou doskou (alebo podobnym manualny niecim) uvibrovat. salung nesmie povolit, aby odtlacil dosky a aby beton stekal, inak bude problem zateplit (praca navyse). toto vsetko posrali mne na dome ODBORNICI, resp fuseri prezleceni za odbornikov. este otazka ŽB venve nad monolitom materiál 1642 práca1716 3358 myslene ako veniec v urovni stropu, nie? alebo dalsi veniec nad stropom? cize komlpet strop je 8876 alebo 8876+3358 ? som laik, @jan45 poradi lepsie, ale ohladom tej obyvacky - výklenok, nemyslim ze tahat ZB stroj ponad neobyvanu plochu je dobre, pretoze horsie sa osetri tepelny most, aj ked da sa to riesit. skor je to asi staticka otazka. projekt to nepise? k projektu by mal byt staticky posudok, a tam sa autor obcas rozpise o tychto detailoch. hladal-cital by som tam :) zrejme zalezi od konstrukcie strechy a podobne. 550cm prievlak, no ak tam fakt pojde, tak snad tam nedaju bezny veniec 4 prutov o sile 10-12mm. Toto vyzaduje uz seriozneho radcu a nie laika :D
Odpovedať
Profilova fotka
bohužiaľ, na stropy do 6 m, kde sa voľakedy navrhovalo 12 cm sa teraz dáva 20, ani počítače nepomáhajú. Treba voliť inú konštrukciu, porovnať ceny, ale filigrán je praktický
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 Poopravim vas, 12 cm dosky na 6m sa nenavrhovali, 12cm si vymysleli ludia na dedine, "ze staci" . Chodte sa popozerat ako vyzeraju tie stropy dnes, prehnute su cez 5cm v strede, chodite po nich a doslova plavaju, mate pocit ze uz uz to spadne. A co sa pocitalo? Len ako priklad T08B panelak ma 6m a isli tam 190 mm predpinane spirol panely. 200 mm doska na 6m je akurat, ci uz z hladiska priehybov, dotvarovania alebo konfortu pouzivania ak sa vyuziva aj ako podlaha poschodia. Uz som tu raz daval aj empiricke vzorce z cias pociatkov zelezobetonu a tie vam tiez povedia ze 200 mm na 6m je OK. Tak uz druhy krat vas prosim, velmi vas prosim jan45 ak nemate skusenosti s navrhovanim ZB konstrukcii, tak sa k tomu nevyjadrujte. A nerobte z hlupych napadov a 100x opakovanych chyb dedinskych majstrov normu.
Odpovedať
@sidewinder konečne to niekto napísal tak ako to cítil, paráda
Odpovedať
@sidewinder ..... @jan45 spominal do 6metrov......to mozu byt aj 4metre....a to je v pohode....pekny den...
Odpovedať
Profilova fotka
@sidewinder neviem do akej školy ste chodili, ale práve minulý týždeň som si vytiahol skriptá . Ing. Havránek,, CSc, Doc. Ing. Augustín, CSc, Betonové konštrukcie, str. 136, pozrite si to. Nemôžem za to, že nemáte dostatok erudície alebo odvahy Až budete mať skúsenosti možno sa dostanete aj niekde ďalej ako k 20 cm stropom.
Odpovedať
Profilova fotka
@Jan45 preto som sa pytal kolko dosiek ste napocitali? Staci si zavolat jedneho dvoch statikov v hociktorom meste a povedia vam na 6m - 20cm a ty odvaznejsi 18cm, Bodka. Samozrejme hovorim o strope ktory sa da normalne pouzivat, nie ktory sa ako da este urobit, aby nespadol !! Muzske ego proste nepusti a som mladsi, takze je mi jasne, ze nepopustite a neuznate chybu alebo nevedomost. Nevadi , je to logicke. A ak tu mame efektivne pomoct na tomto fore, tak je dobre ostat vo svojom obore v ktorom mame najviac skusenosti aj praktickych, nie len clanok z prastarych skript. Merat si silou mocou kto vie lepsie tu nikomu nepomoze.. Preto znova prosim nesirte, nepiste veci, ktore nemate aj prakticky overene.
Odpovedať
Profilova fotka
@sidewinder miesto aby ste študovali, útočíte. Tie skriptá ste nenašli, tak Vám pripájam stránku. Tie dosky sme skutočne počítali, miesto programov sa používali pre uľahčenie grafy, chápem, že ste nervózny pri návrhu, kde nemáte ako overiť účinok. Za našich čias mladí najskôr pracovali pod vedením skúsenejších, tí ich usmernili a preberali zodpovednosť, keď už niečo postavili a uverili v to čo museli pod vedením niekoho navrhnúť, boli kľudnejší a nebáli sa ísť ďalej. Počítače nepriniesli v tomto smere moc veľký príspevok, rozpony , ktoré som počítal ručne odmietli , pretože počítač to nedovolil. Konštrukcia ale už stála a ustúpila až po rozšírení novej haly to bolo 40 rokov. Sloboda a zodpovednosť Vám asi moc nehovorí, prispievam dosť dlho a mám dosť po)dakovaní na to, aby ma Vaše rady zastavili. A nemám jedinú odpoveˇ, že som niekoho poškodil , až to bude aj u Vás tak, budeme dvaja.
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem ci utocim. Stale vas len prosim, aby ste nesirili hoaxi v obore statika stavieb. Este stale ste mi neodpovedali na otazku ci pracujete, alebo pracovali v obore statika? Asi nie, takze cele poucovanie na moje skusenosti alebo projektovanie mi vycarilo len usmev na tvari. V obore statika nemate asi ziadnu skusenost, z textov je jasne, ze vam chyba komplexny pohlad na cely vztah projektant-projekt-investor-stavba a spolahlive fungovanie stavby ako celku. Nie je prejavom slabosti si priznat chybu ;-) . Kolegovci vas poznaju z inych diskusii na internete, takze beriem to z nadhladom, bol som pouceny :-). A este jedna prosba. Odfote mi celu kapitolu s tych skript aj s tou tabulkou. A mozte mi to dat do SS. Lebo je to vytrhnute z kontextu. Ta tabulka nehovori nic o rozponoch konstrukcie. A vidim tam tramy a dosku, mam podozrenie, ze tabulka a cela kapitola pojednava o tramovych stropoch a nie doskovych stropoch.
Odpovedať
Havránek lámal na prednáškach kriedy dovtedy, pokiaľ sa mu na lome kriedy neukázala "špirála" len preto, aby nám ukázal namáhanie nosníkov v šmyku, pamätám si to ako keby to bolo včera :-) na prvom betóne bol schopný vyhodiť kolegu len preto, že blbo začal vetu, ale bol to správny prístup ;-) no a teraz môj, laicky pohľad - na rozpon 6 m sa dá s prstom v nose realizovať aj 12 cm doska, zvlášť v prípade, keď bude (ako v tomto prípade) podopretá aj v strede a keďže ide o bungalov s neobytnym podkrovím, tak nebude ani zaťažená (len sama sebou), stačí len správne vypočítať výstuž Ak by tá doska mala niesť ešte krov, to už je trošku iná téma, rozhodne treba k tomu statika, zodpovedného. Dohadovanie sa, či 12, 15 alebo 20 cm tu v diskusii nikomu výsledok neprinesie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, Je podľa Vás cena za prácu 40e/m2 za monolit, to znamená- postavenie debnenia naviazanie železa a betonaž primeraná? Stavba sa nachádza na východe Slovenska. Vďaka.
Odpovedať
Profilova fotka
@ipkiss ja ako tu čítam tie sekcie tak mam pocit, že asi budem dvíhať ceny :-D Žartujem. Neviem ako vyzerá Váš strop, ale keď sa budem odvíjať od nejakej pomyselnej klasiky tak je to vela. Samozrejme ak ten strop nema 3m štvorcove. Asi nebudete mať položkovite ceny len konečnú však ?
Odpovedať
@ipkiss 40€bez betónu???
Odpovedať
@fernando ano betón nie je v cene...
Odpovedať
@ipkiss strašné drahe
Odpovedať
Zdravím, chcem sa spýtať, ako vypočítať počty roxorov, typy želiez, viazanie na monolitický strop. mám v statike len nákresy jednotlivých konzol.. ale nemám celú schému uloženia, výpis materiálu, viazanie... Ako začať?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
@majgy zdravím.Mohol by som vedieť od akej firmy ste brali tie filigrany?Mal by som záujem o tento strop....dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan9688 Zdravičko. Bral som od firmy Leitl. Super komunikácia, ale biedna kvalita detailov. Možno keby Vám dám rady načo si dať pozor, tak by ste nemuseli mať problém ako ja. Dávnejšie asi v 2009 som bral od firmy Karovič. Myslím, že som neriešil až tak kvalitu, lebo aj rozmer bol menší, ale teraz mi Leitl dodal skôr filigrány, ako Karovič cenovú ponuku. 🙂
Odpovedať
@majgy cenovo to bolo ako? počíta sa to od metra štvorcového alebo ako?a tie detaily aké boli napríklad?
Odpovedať
Profilova fotka
@stefan9688 cca 33Eur za m2 to bolo pred rokom. No.. mala byť hrúbka 6cm, ale kolísala od 5 do 7. Rozmerová presnosť kolísala, aj tvar.. Keď je kratší, alebo skosený, tak to pak robí problém pri ukladaní. Najmä ak je rozpon ako u mňa 7metrov.. 🙂 Ale nakoniec som si poradil.. Ak sa rozhodnete, že idete od niekoho brať, tak vám môžem dať presné tipy, na čo si dať pozor a čo požadovať..
Odpovedať
Ak niekomu pomoze, tak na porovnanie predpate panely od umwelttechnik. Nacenene v 2018. K cene este doprava a zeriav na vylozenie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Zdravím, neviete o nejakej firme resp. partii, ktorá robi monolitické stropy v okrese MT resp. ZA kraj. Pride mi to ako dosť náročná realizácia a neviem či si na to trúfne bežná partia chlapov, ktorí stavajú väčšinou bungalovy.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?