Betonáž a šalovanie venca spolu so stropom

Ahojte, idem si po radu. Od statika máme dané, že veniec sa robí spolu so stropnou doskou - železobetónový strop. Ako sa v takom prípade robí šalung? Staviame viac-menej svojpomocne, vôbec si to neviem predstaviť ako na to... Nájdu sa u niekoho z vás fotky ako ste to robili? Ďakujem
Odpovedať
Na tomto obrázku nemáš veniec, maximálne preklad nad oknom…
Odpovedať
@simka14 vencom myslis to, ze ZB doska je po obvode a na nosnych prieckach hrubsi o cca 10cm? Ja som to robil tak, ze som dal po obvode vyvysene hranoly 10x10 cm + 18mm osb dosku a tym vytvoril potrebny rozdiel vo vyske. Hranoly 10x10 cm som prekladal 2x kazdych 50 cm. Na 95m2 som mal 110 stojek. Drzim palce. nezabudnite na prechody, kanalizacie, elektriky, komina, odpadov, vzduchotechniky. Mam pozicat nejake stojky ak si okres DS. Armovaci vykres mas?
Odpovedať
@simka14 mozte pozriet v mojom foto albume tiez sme tak zalievali. Pozor hlavne vela stojak a statik odporucil previazat aj nosnu stredovu stenu s obvodovou nakolko moze nastat posun co sa aj firme co mi to robila stalo... a praskol mur pri betonazi lebo to tak nebolo.
Odpovedať
@mpfnordy díky, presne toto som potrebovala vidieť 👍
Odpovedať
@dedo758 Možno lepšie to napísal @tom329 doska je na murive hrubšia...ale statik mi to nazval, že ,,veniec je robený spolu s doskou,,
Odpovedať
@simka14 pohoda nato su tam mozno aj fotky nech si vie clovek pomôct aspon obrazkom aby mal aku taku predstavu 🙂
Odpovedať
@mpfnordy pekny bungalov, vsetko spravene ako ma byt, ale ak chce stavat svojpomocne, kde vsetko dlhsie trva, tak ta doka asi vide na dost draho. Aj ked neviem ako to vide pri dnesnych cenach kupit OSB + dranol a vyuzit to este raz neskor VS pozict doku.
Odpovedať
@tom329 no to hej teraz to islo riadne hore ja som to este stihol za stare ceny a to som rad. Mozno svojpomocne bude na tom tak cenovo ako ked mne to robila firma.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?