Aký strop na bungalov?

Zobraz úvodný príspevok
Staviam rodinný dom typu bungalov a rozmýšľam o drevenom strope... čo mi poradíte vy?viem,že keramický by bol najlepší,ale je aj najdrahší..
Odpovedať
1
8
9
Profilova fotka
@adidasko1 super,my tiez nechceme ani do buducna obyvat podkrovie. Len na veci,odlozeneie zbytocnosti :-) ukladam a posuniem muzovi :-) dakujem
Odpovedať
@mravvcek nie je zac :-) ak ho bude nieco zaujimat nech kludne napise ziaden problem
Odpovedať
https://youtu.be/xXjeNDKsvBk
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
ja som staval a tiez som mal velku dylemu aky strop ale nakoniec soms a rozhodol na miako zelezo-betonovy strop a nelutujem ked je dreveny kazdy sa boji po tom chodit lebo nahodou sa prepadne dolu a pod.
Odpovedať
@sgi320 Čo sa týka tej aktívnej rekuperacie bol som na dni pasivnych domov a pán co ma NILAN bol dosť nespokojný. Keď chladí alebo kúri vraj to nejde cez vymennik ale ohrieva studený vzduch. (nefunguje to vtedy ako rekuperacia)
Odpovedať
@martin46 tak tu som sa ja niekde stratil ;-) a ked zohrieva studeny vzduch, tak ho zohrieva cim? aj odchadzajucim teplym vzduchom z domu, a to je ta rekuperacia, kedy sa "odpadova" tepelna energia odchadzajuca z domu vyuzije na zohriate cerstveho vzduchu prichadzajuceho do domu https://www.nilan.cz/web/cs/teorie/po... tu podrobnejsie: https://www.nilan.cz/web/cs/teorie/po... ten pan zrejme netusi, ako to funguje, tiez mame doma Nilan ESO a sme zatial spokojni
Odpovedať
Priznám sa ze neviem presne aký typ má, ale už ho raz menil a ani ten nefunguje úplne tak ako chcel. Viem cenu a to cca o 4000€, sťažoval sa ze bud to funguje ako rekuperacia alebo ako tepelné čerpadlo vzduch vzduch. Ak to máš skus túto vec preveriť. Určite má to bude zaujímať.
Odpovedať
@sgi320 takže pozrel som si to, ESO je super rekuperacia, ďakujem za materiály. Pan o ktorom som rozprával ma niečo nižšej rady
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň, sme výrobca lamelových obkladov stropov, panely dodávame v rámci celého Slovenska. V prípade potreby robíme aj montáž. Prikladám pár našich referencii. Viac info na tel: 0918 884 729 https://www.koner.sk/produkty/ info@koner.sk
Odpovedať
Ja som asi rok pred zaciatkom stavby bol presvedceny ze vaznik je to najsikovnejsie a najlepsie riesenie, ale nasledne ked som videl ten brutalny priestor ktory vznikne tak som uz ine riesenie nechcel ako betonovy strop. Ako som dalej studoval okolo stropu + a - tak som sa este viac presvedcil ze ak by som nedal betonovy strop, bola by to moja najvacsia chyba stavby domu.
Odpovedať
@islk A ako budeš ten priestor využívať? Sklad? Ten výlez je z interiéru? Ak áno, tak to je zase pre mňa chyba, ktorú už nezopakujem.
Odpovedať
@tomas_st , tu je dolezite ci sa bude zateplovat strecha alebo strop. Ja idem cestou zateplovania strechy (2-plastova strecha s kontaktnou izolaciou ako je hore spomenute video). Moje pouzitie: -> home theatre system so 160" obrazom, amatersky foto atelier, a hlavne velky priestor pre viacej deti (napriklad pocas oslavy), odkladovy priestor kde nemrzne. (uz aj teraz neviem kam by som dal cca 80ks skridiel) pokial nepostavim garaz. Preco je chyba vylezu z interieru u teba ? (u mna je takisto z interieru)
Odpovedať
Článok sa načítava...
+ rozvod rekuperacie (vratane jednotky)
Odpovedať
@islk Keď som ťa správne pochopil, budeš vykurovať aj podkrovný priestor, tým pádom žiadny problém. Ja ho vykurovaný nemám a napriek viacerým opatreniam a drahým schodom, sú tam mini netesnosti = vlhkosť, plesne, únik tepla, narušená vzduchotesnosť, ak je rekuperácia.
Odpovedať
@islk ale toto nie je bungalov. Skôr by som to nazval jednopodlažný dom s (nevyužitým) podkrovím.
Odpovedať
@tomas_st ano "vykurovat" ho bude teplo co prejde cez stropnu dosku (bude tam cez zimu chladnejsie cca 15degC +-, v lete teplejsie (som si toho vedomy).
Odpovedať
@halnas z projektoveho hladiska pohladu mas pravdu, ale z funkcneho hladiska by takto mal byt kazdy bungalov takto stavany,...vid pozri videjko hore.
Odpovedať
@tomas_st Tu doporucujem kupit minimalne vylez s 2tesneniami a dodatocne zhora zaizolovat, kolega to riesil a a vyriesil. Idealne pouzit termokameru.
Odpovedať
1
8
9
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?