Akú povrchovú úpravu priznaného trámového stropu?

chcem mať v dome priznaný trámový strop a chcel by som co najsvetlejší odtieň respektíve bezfarebný ale aby to neožltlo a ostalo to take ako keď je to čerstvo obrúsené je to smrekove drevo čím to ošetriť lazura tenkovrstvova -hrubovrstvova , lak, vosk olej alebo co vlastne som stoho blázon vopred ďakujem za rady odborníkov a stavitelov.
Odpovedať
Profilova fotka
@robino82 ahoj. tiež som mala podobnú predstavu o našom strope. páči sa mi vzhľad surového dreva, úplne svetlučkej farby... po ošetrení bochemitom (bez toho to nejde) nám trámy poriadne ožtli. skúsila som na kúsku kde to nebude vidieť natrieť drevo tenkovrtvou bielou lazúrou. ono to trocha stiahlo tú žltú, ale výsledok sa mi nepáčil. trámy postupne menia farbu, už to nie je také krikľavožlté a vlastne som rada, že majú taký teplejší odtieň, pôsobí to veľmi útulne. ak silou mocou chceš aby to nebolo žlté, vyskúšaj tú bielu na nejakom kúsku a uvidíš. ale pôsobením svetla ti to bude meniť farbu tak či tak. hlavne si myslím, že netreba natierať lesklým lakom, ale matným. je to prirodzenejšie.
Odpovedať
pozdravujem..,pri niečom takom netreba otáľať a čo najskôr začať s nátermi (uv žiarenie je sviňa),lebo žltkastého nádychu sa dá zbaviť bohužiaľ len zase následným hobľovaním,či brúsením.Z vlastných skúseností by som išiel len do Tikurily a nešpekuloval by som.Ale aj opakované nátery nazaručia jemný mini nádych stmavnutia-bohužiaľ toto si treba uvedomiť(bielenie peroxidom a podobné hovadiny nepomôžu,pretože zub času a posobenie slnka ,či svetla sa odrazia na všetkom)
Odpovedať
@robino82 odporucam olejovy nater, to je asi najistejsie, je to z hladiska zivotneho prostredia v interiery velmi dobre, nehrozia ziadne dodatocne vypary a hlavne je to stalost a ochrana materialu, v celej skandinavii to takto funguje a tam maju dreva az az to mi ver
Odpovedať
@zzuzzik Ja som momentálne vo fáze že strop mám vybrúsený a čakám na teplejšie počasie aby som už mohol konečne natierať. Najprv idem dávať biocid proti plesniam a hubám samozrejme nie farebný ale priehladný a potom ako si ty spomínala olejovú lazúru odtieň gaštan. Odporučili mi to chlapi ktorí robia s drevom a vraveli že do interiéru je to vynikajúce. Nanáša sa to jeden krát a je to podstatné redšie ako hrubovrstvé lazúry a tým pádom by sa to malo aj lepšie natierať. Kto bude mať záujem do IP napíšem aj značku aby to nebola reklama.
Odpovedať
@dzusolm ahoj no napis mi prosim do ip znacku, ja uz si robim taky prieskum, lebo mi budeme mat aj tramy aj drevenne podlahy, ktore mienim takto osetrovat, inak vyhoda tejto olejovej lazury je aj v tom ze sa po case neodlupuje ako farby, vela zdaru prajem
Odpovedať
@zzuzzik Ahoj o chvíľu ti to hodím do IP. To že sa neolupuje je fakt výhoda, ďalšou je že neprekrýva štruktúru dreva. Nevýhodu vidím v tom že tam každý škrabanec asi bude vidno nakoľko na dreve nebude vrstva laku. Ale keďže to budem mať na strope tak asi by v tom nemal byť problém.
Odpovedať
a co hovorite na nitrocelulozovy lak matny tiez zatial vyberam ale nemam stym velke skusenosti a mozete aj mne hodit do IP znacku tej olejovej lazury
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
my tiez uvazujeme, ze prizname tramy, ale bojim sa toho, ze drevo casom pracuje a mozu tak vzniknut trhliny v sadrokartone, ktory je na strope, kedze tramy su pod tym. Ako ste riesili strop, ked ste nechali tramy priznane?
Odpovedať
Profilova fotka
ak necháte priznané trámy , je lepšie spravit aj strop drevený, nie je dobre miešať dva druhy materiálu, tak ako píšeš , že drevo pracuje, na fotke je síce foto z prístrešku ale nejak podobne sa dá riešiť aj strop, mám viac fotiek Katalógu firiem ako tesár.
Odpovedať
Profilova fotka
My sme velmi spokojni s lazurami Helios Bori. Mame ale tmavy odtien (Makaser a Teak). Aj po vyschnuti nater nestvrdne a neskor neopraska, ostava taky voskoidny. Taktiez vidno strukturu dreva. Neviem preco sa vsetci boja reklamy - ak je to dobre a som s tym spokojny kludne to poviem a ak nie, tak to poviem duplom. V interieri by som sa nejakych hub a plesni nebal, drevo je v suchu a huby funguju vo vlhku. Skor by som sa bal hmyzu, ktory ma kladielko aj 1cm dlhe takze prepichne akykolvek nater a nakladie vajicka.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@dzusolm Ahoj, aj mna by zaujimalo cim si natieral ten strop, a ako si s tym po roku spokojny. Vdaka. Katjatko
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Ja odporucam Biopin - je to nemecka kvalitka, uplne ekologicke, bez rozpustadiel - idealne do interieru. Obklad sme dali s Bienenwachslasur - biely a tramy sme nechali prirodne, len s voskovym olejom - krasne vytiahol strukturu dreva. Ci zozltne - uvidime..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
@dzusolm zdravim ta! reagujem na komunikaciu o nateroch na priznany tramovy stroch. mohol by som prosim dostat radu ohaldne naterova pod.. teda aj ten nazov.. :) vorped dakujem Miro
Odpovedať
@dzusolm dobry den, napisete mi prosim znacku tej lazury na tramy? takto s odstupom casu, ste spokojny? vopred dakujem Katarina
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@mobihur COLORLAK, olej O1020 má označenie, odtieňov je viac.
Odpovedať
@katri27 COLORLAK, olej O1020. Farba je stále tá istá, nič sa neodlupuje (asi preto že to je olej). Spokojnosť. Len keď som maľoval ja tak tých odtieňov bolo menej, teraz keď som pozeral je ich podstatne viac. Je z čoho vybrať.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
ak by dreveny strop ostal bez upravy v dome s rekuperackou a nad tym betonova doska a vyhrievane poschodie? Nechcem chemiu a tak rozmyslam nad olejom ale uvazujem ci to nenechat len tak, drevo trosku zhnedne - zosivie, nie?
Odpovedať
Jednoznačne OSMO vosk s bielym pigmentom, pôsobí to ako práve narezané drevo a vhodný aj na detské hračky, mínus je vyššia cena
Odpovedať
@tristann presne v rovnakom pripade sme na tramy a zaklop pouzili nasledujuci olej https://www.drevoma.sk/produkt/rhenoc... Osmo je neskutocne drahe.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím, Obnovím tému. Prosím Vás má niekto skúsenosť s ošetrením stropu (priznané trámy a záklop) Krovsanom (bezfarebný)? Chcem zachovať svetlý odtieň, akú farbu ste použili?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
nemám s Krovsanom skúsenosť, ale dnes som nakúpil HET soldecol terasa na lepené lamelové trámy, transparentný... tak dúfam, že to pekne v zimnej záhrade ukáže. A snáď sa s tým bude aj dobre robiť a s prepáčením "nezaseriem" si fermacell nad trámami...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?