Menu Forum

Ako osadit podkrovne schody pre vysku otvoru 950 mm?

21. feb 2016  • 
fotoportrét
fotoportrét
dusanmt
42
Registroval sa 8. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 139 príspevkov. Má 16 priateľov. Okres Martin.
  • Staviam dom
    okres Martin
fotoportrét
fotoportrét
dusanmt
42
Registroval sa 8. decembra 2013 na modrastrecha.sk. Pridal 139 príspevkov. Má 16 priateľov. Okres Martin.
  • Staviam dom
    okres Martin
 Ahojte,
ako by ste prosim vyriesili osadenie podkrovnych schodov pre vysku otvoru 950 mm? Vyskou otvoru myslim vzdialenost medzi sadrokartonom a pochoznou castou povaly.

Krov je z priehradovych vaznikov. Planujem tam osadit OSB dosky - "oplastenie" otvoru. Schody som videl osadzat iba v spodnej casti otvoru, takze pravdepodobne aj ja ich tak budem musiet osadit. Nejako bude treba vymysliet, ako pohodlne a bezpecne vyliezt na povalu od konca schodov po vrch otvoru. Osadit na celnu OSB dosku nejaky pomocny rebrik alebo nejake stupacky?

Dakujem za kazdu radu.
21. feb o 17:46  •  stavia dom  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
 Pridaj príspevok
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
fotoportrét
fotoportrét
chrobak7 (48 r.)
1
Registroval sa 2. septembra 2015 na modrastrecha.sk. Pridal 939 príspevkov. Má 1 priateľa. Okres Bratislava.
 @dusanmt Neviem, koľko to je cm od podlahy po vrch toho otvoru, ale schody na povalu sa dajú dostať až do výšky 330 cm:

http://www.fakro.sk/vyrobky/vsetky-vyrobky/podkrovne-schody/noznicove-schody/

Ak by aj to bolo málo, tak by som asi na hornej úrovne sťahovacích schodov spravil takú malú plošinku a odtiaľ ešte jedny pevné drevevé schody až po vrch toho 90 cm otvoru.
21. feb o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to