80 cm medzi parozábranou a SD ???

Pozdravujem. Chcem sa poradiť.. Prvotne sme mali mať šikmé stropy - kopírujúce strechu - sklon 10 stupňov. Rozhodli sme sa však, kôli lepšiemu vedeniu rekuperácie a ušetreniu m3 na vykurovanie stropy zníźiť na cca 2,5m. Izolácie je už hotová tj.2 x 25 cm na kríž. Nasleduje parozábrana..Mám dilemu či v tom najvyššom bode resp. v medzere medzi konštrukciou a SD, tatrancom sa nebude kondenzovať nejaká vlhčina.. Ak dám teraz parozábranu na vatu tak mi vznikne v najvyššom bode cca 75 cm medzera a až pak bude konštrukcia a SD.. Foliu na konštrukciu nechcem dávať - pretože by tam bolo milion dier po škrutkách.. Sú nejaké normy ak môže byť najvačšia medzera medzi parozabranou a stropom ??? Nebude teplo unikať cez SD, v iných izbách tatranec a narážať a na parozábranu-odrazovú foliu a tvoriť sa tam kondenz? Poraďťe.. dík.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak sadros nieje izolacia takze podla mna tam teplo urcite prejde cize v priestore medzi sadrosom a vatou bude teplo... ale preco by sa mal robit kondenz? Ved nato tam je vata....aby oddelila zimu od tepla
Odpovedať
@muska414 Máš pravdu, ešte ma napadá kúpiť lacnejśiu odrazovú foliu..a hodiť ju na konśtrukciu, aby aspoň kus tepla podržala..
Odpovedať
Profilova fotka
Akurat robime v praci jednu strechu a tam je ta medzera aj 2,5m stavba je v centre bratislavy....historicka budova... same mudre hlavy to projektuju atd... tak ked je to v pohode tam tak tych 80cm u teba by malo byt ok
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?