Zdvhihnutie strechy

Profilova fotka
Ahojte, rad by som sa informoval,ci vie niekto orientacne, kolko by vyslo zdvihnutie strechy o cca 1,5m spolu s pracami na zobytnenie podkrovia a spojenim s 1.podlazim? Domcek ma rozlohu cca 48m2, takze strecha zrejme cca tiez (mozno o nieco viac, nakolko je klasicka sipova,ci ako sa tomu povie). Pozemok je v pomerne uzkej ulicke, takze nejaky velky zeriav sa tam nedostane. Dakujem.
Odpovedať
@miroslav_valachy A ako si to zdvihnutie predstavuješ? Však to treba zbúrať pôvodnú strechu, postaviť múry, veniec, urobiť nový krov, latovanie, možno novú krytinu (ak sa nebude dať použiť pôvodná), izoláciu, dom omietnuť, urobiť strop - či už SDK alebo železobetónovú deku, vnútorné omietky, polahu, kúrenie. Kto vie, aký je tam teraz strop, či vôbec unesie to nové poschodie. Pri pôdoryse domu 48 m2 neviem, či to má vôbec zmysel. Veď len schodisko ťa bude stáť 5 tisíc a zaberie ti to 6m2 z plochy prízemia a 6m2 z plochy poschodia. Tipujem to na takých 40 - 70 tisíc €.
Odpovedať
@chrobak7 schodisko 5 tisíc? trochu veľa nie? ja som robil murované z ytongov, 16 schodov+ podesta, šírka ramena 90, cena schodníc bola nejakých 800 €, k tomu 2 palety 15 cm ytongov (polovica jednej palety mi zvýšila) 2 preklady nenosné (obostavba skrinky podlahového kúrenia+ sklad pod schodami) plus asi 2 vrecká lepidla. keď som to rátal cenovo som bol niekde na 1500 €, samozrejme práca svojpomocne za 2 poobedia. Je to doslova skladačka, vo dvoch sa to dá pohodlne zvládnuť. návrh mi robil technik z ytongu, cena bola grátis. chceš mi povedať že cena práce môže byť 3500 € za 1, max. 2 dni?
Odpovedať
@chrobak7 ak je strecha dobrá tak nemusí nič rozoberať .Robí sa to zdvihákmi kde sa o rad zdvihne podmuruje a tak ďalej ale či nie je lepšie rovno vymeniť latovanie napríklad fóliu si musí zistiť sám
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
@jumt a ako sa rieši to aby sa strecha nepohla do strany?
Odpovedať
@lukas_zbreha synchronizáciu zdvihákov
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?