Zatekanie okolo komina rovna strecha

Ahojte, opetovne ziadam o radu, co moze sposobovat toto zatekanie. Dnes prebehla kontrola iskrovou skuskou a nasli sa 2x1mm dierky na opacnom konci strechy, inak je strecha ok. Plus kontrola nastrojom ci sa neodlepuje. Strecha je pvc folia, pod tym povodna strecha. Komin je kompletne vyspraveny, pvc je vytiahnuta do vysky 30 cm
Odpovedať
@marcos33 toto podla ma vyzera ako zadehtovany/mokry komin. Bud tecie priamo do komina, alebo sa komin pouziva sporadicky a na kratku dobu - kondenzuje. asi nebude ani vyvlozkovany
Odpovedať
Nie je vyvlozkovany. Ano, zvnútra komína je deht, resp. som to pozeral zvrchu a je tam taka mokra mazlavina. Priemer je 150 mm
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 Tehly nasiaknute dechtom co najskor vymlatit a tesne uzavriet priestor medzi vlozkou a stenou a vzyvat dobre sily. Preverit kryciu dosku hore, pretesnit manzetu okolo plastovej rury Alebo idealne zburat cely komin a postavit novy, s vlozkou alebo do sachty ocelovy.
Odpovedať
Schiedel - komínové systémy Ďakujem za drastické riešenie. Nestačí tam dať plastovú vložku a nechať pôvodný komín?
Odpovedať
Profilova fotka
@marcos33 Jemne a tiez nedostatocne riesenie ste zase deklarovali vy: "Komin je kompletne vyspraveny, pvc je vytiahnuta do vysky 30 cm" Preto to tak vyzera ako vyzera. Decht v tehle nikde nezmizne. A ma este tu sv...a vlastnost, ze sa snazi dostat von a nic ho nezastavi. Mozete to spomalit, ale nie zastavit.
Odpovedať
Nerozumiem. Aký prínos má búrať komín, ak môžem pôvodný prevložkovať.
Odpovedať
@marcos33 to je ako ked hovno prikryjes kobercom. decht sa bude tlacit dnu a s tym aj prislusne pachy
Odpovedať
@marcos33 komín na kotol na tuhé palivo alebo krbová piecka? Podľa spotrebiča vložiť nerezovú vložku čiže vyvlożkovať komín. Ak by priemer komína bol malý tak vyfrezovať komín a tak vložiť zodpovedajúci priemer vložky. A namiesto starej betónovej dosky dať novú nerezovú aby sa zamedzilo zatekaniu vody medzi vložku a tehly. A poprípade komín v podkroví a nad strechou zatepliť zodpovedajúcich minerálnou vatou. A nad strechou spraviť omietku rsp. celú časť komína oplechovat.
Odpovedať
@druto presne to co si napisal som potreboval aj ja,dal som si to nacenit a zistil som ze to vsetko stoji raz tolko ako novy izolovany samotovy komin. Ako pise aj Schiedel,decht tam navzdy ostane. Zhodil som to cele od prizemia, a za vikend tam stal uz novy komin.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?