Voda nad vatou

ahojte. v lete som zateplil strechu vatou (2x 180mm) vata bola osadena pred potermi (jul 2021) a omietkami (november 2021) v dome sa kuri ale bez parozabrany, cize vlhkost z mokrych procesov nemala ziadnu zabranu. na skoro celej ploche strechy je nazrazana voda na spodku difuznej folie a je navlhnuta vata z hora. co by sa s tym dalo robit? sdk zaklop stropov este nie je urobeny. je tu sanca ze ked urobim parozabranu cim zamedzim dalsej vlhkosti stupat sa vlhkost v lete odpari? alebo mam vatu vybrat, foliu vysusit,dat novu (suchu) vatu a hned potom parozabranu? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Ano, vata by mala v lete vyschnut.
Odpovedať
Tak najprv spravis taku blbost ze das vatu bez parozabrany pred vsetkymi mokrými procesmi a teraz sa pytas co stým? To ta predtym nenapadlo ze by tam tu parozabranu asi bolo treba?? Vlhka vata ma minimalnu tepelnu účinnosť.
Odpovedať
@andrejito_zemanito to ze je to zle viem. pytam sa ako najlepsie to vyriesit
Odpovedať
Profilova fotka
@qwetho ked bude mrznut, tak ti vlhkost z vaty a folie rychlo zmizne. a ked xces dalej v dome kurit, musis dat parozabranu. inak bude z toho zamrznuty nanuk... vid. foto...
Odpovedať
@mimms teraz mrzne,takze pri vypnutom kureni by mala vlhkost zmiznut tym vymrznutim? potom parozabrana a zacat kurit?
Odpovedať
@qwetho co mas za barak? Ako mas riesene podbitie? Zhanas uz priemyselny odvlhcovac?
Odpovedať
@cukrik25 podbitie este nie je ani zateplenie fasady. voda sa zraza medzi vrchom vaty difuznou foliou. odvlhcovac mam
Odpovedať
@qwetho ako mas riesenu strechu, popis to podrobnejsie....plocha? sedlova?
Odpovedať
je to stary dom s novou pristavbou. stara cast ma novu sedlovu strechu. pristavba pultovu strechu. skladba: plech,kontralata,lata,difuzna folia,vata. problem je ze som dal vatu medzi krokvy aj pod plech a potom isli mokre procesy bez parozabrany,takze nad vatou je kondenz a v dome sa kuri
Odpovedať
@cukrik25 je to stary dom s novou pristavbou. stara cast ma novu sedlovu strechu. pristavba pultovu strechu. skladba: plech,kontralata,lata,difuzna folia,vata. problem je ze som dal vatu medzi krokvy aj pod plech a potom isli mokre procesy bez parozabrany,takze nad vatou je kondenz a v dome sa kuri
Odpovedať
@qwetho napisem ti co by som spravil ja, ked je to mozne urcite by som otvoril zvonka nejakym sposobom vatovanie aby sa tam dostal vzduch/prievan aby vlhkost isla co najskor prec, preto som sa pytal na podbitie...vatu mas nacapenu na folii? Ked ano tak je to zle, Je folia kontaktna? Ked nie tak je to zle.... ďalej ked prestanes kurit, nic neodvlhcis, cim chladnejsi vzduch tym bude menej nasyteny....a samozrejme musis zabranit dalsiemu vnikaniu vlhkosti do vaty, pretoze dnes je to vlhkost ale zajtra to mozu byt plesne....a k tomu odvhcovacu...musi to byt fakt masina, niekto si predstavi pod pojmom odvlhcovat tu haraburdu na tablety
Odpovedať
Profilova fotka
@qwetho preco teraz kuris.......???
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cukrik25 je pravda ze vata je pricapena na folii. nedal som 2x vatu do stropu ale 1x do stropu a 1x pod plech na sikminu. takze ked otvorym zvonku vatovanie,dostane sa tam vzduch a este by som mokru vatu dal prec od folie a pouzil 2 vrstvy vodorovne a sikminu nechal vetrat a odvlhcovat. to by mohlo pomoct?
Odpovedať
@mimms kvoli tyzden starym omietkam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?