Väzníkovy krov

Dobrý deň, Chcel by som sa informovať ohľadom použitého dreva na výrobu väzníkov. Mám viacero cenových ponúk napríklad od firmy Techwood, kde sa používa certifikované drevo bez impregnácie, ďalej od Kontrakting alebo MT systém, kde sa používa impregnácia na drevo. Každý výrobca si obhajuje svoj spôsob. Vedel by mi niekto poradiť čo by som mal preferovať? Taktiež máte niekto aktuálne skúsenosti s danými firmami, poprípade iné? Ďakujem
Odpovedať
1
2
6
Profilova fotka
Tak my mame vaznikovy krov od Kontraktingu, pre nich sme sa rozhodli, lebo teda su na trhu uz nejaky ten piatok, maju skusenosti, vedia poradit, tak my sme sa na nich spolahli a nelutujem to, lebo vsetko dopadlo tak ako malo. Ak by ta cosi zaujimalo konkretne, tak sa kludne pytaj.
Odpovedať
Nemáte niekto prosím Vás skúsenosti s firmou LAD plus? Ďakujem
Odpovedať
@lojzo951 ano mame od nich. Najprv komunikacia taka kostrbata,zasiel som tam osobne postazoval sa na konkretneho manazera dostal som ineho a potom vsetko na 100% komunikacia, kvalita, cena, montaz.
Odpovedať
Profilova fotka
@majak0 od tejto firmy máme aj my krov a dobré všetko. Aj kvalita dreva, aj montáž OK. Mali sme síce viacero ponúk, čo sa krovu týka a teda v rôznych cenácha, ale u nás z veľkej miery aj prístup zavážil
Odpovedať
Profilova fotka
@jelaspis to sme si davali aj my urobit, aby sme mali predstavu o cenach, nech vieme, kde by to ako vychadzalo, to je bezna vec, ze si to das urobit, nech sa vies rozhodnut, nech mas prehlad. Vela som sa aj informoval ohladne toho, ze ake drevo kde pouzivaju, preco musi byt bez kory a taketo veci.
Odpovedať
@majak0 nerozumiem co si pisal, ze bez kory, akoze to moze nejako ovplyvnit kvalitu krovu?
Odpovedať
Profilova fotka
no tak ja som teda nevidel este ze by teraz niekto pouzival drevo na krov aj skorou. ako to mozno kedysi, no teraz uz asi tazko
Odpovedať
Profilova fotka
@monicka118 tak kora sa zvykne casom osupat a nie je ani taka pevna ako samotne drevo pod nou
Odpovedať
Profilova fotka
@monicka118 jasne, ze to moze mat vplyv, to drevo by malo splnat iste normy, aby bolo vobec vhodne na krov. Musi byt zdrave, musi byt bez kory, nemalo by mat nejake velke praskliny, nesmie byt vlhke, tam je toho viacej.
Odpovedať
@lojzo951 buď firma použije mokré drevo a potom ho musí namoriť alebo použije priemyselne vysušené drevo, ktoré už moriť netreba, pretože buničina je "vypálená". Mokré drevo je dostupnejšie a lacnejšie, preto veľa firiem po ňom siaha. Ak bude konštrukcia chránená pred vzdušnou vlhkosťou tak je to "prašť ako uhoď". Skôr by som riešil recenzie na konkrétnu firmu a záruky.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 ale nemalo by to takto byť, mali by firmy v prvom rade na kvalitu dreva prizerať, lebo to je podstatné, keď krov chce mať človek urobený dobre a na roky rokúce a hlavne nemať s tým žiadne problémy.
Odpovedať
@jelaspis firmy potrebujú v prvom rade predať. 90% zákazníkov pozerá na cenu, takže nemajú na výber a musia mať konkurencie schopné ceny ak chcú prežiť. Keď si Slováci začnú pozerať na kvalitu a nie cenu, tak aj firmy budú kvalitnejšie produkty používať
Odpovedať
Článok sa načítava...
Môj dedo bol tesár, ako malý chlapec si pamätám že keď sa narezali forsne tak hneď sa kôra dávala dole. Keď som sa pýtal prečo, tak odpoveď bola, lebo je to najmaksia časť dreva a teda cez kôru sa cervotoce najľahšie dostávajú do dreva. Takže tá kôra by tam asi nemala byť.
Odpovedať
Profilova fotka
@peter977 toto máš pravdu, to je fakt, že mnohí to tak berú, že si dajú urobiť ponuky a idú len po cene a častokrát si neuvedomujú, že môže aj kvalita pri nižších cenách pokrivkávať.
Odpovedať
@majak0 aha, to dakujem, ze si mi to takto napisal, nevedela som, ze toto moze narobit akoze nejake problemy, ze to nie je dobre, ty si vopred vedel, ze na co si davat pozor? ake by to drevo malo byt? ci ohladne tychto veci ta oboznamili majstri, co krovy robia?
Odpovedať
@monicka118 mne trvalo kym som sa dozvedel, co je vhodne, po nete je toho kvantum, ze co by ako malo byt nemalo, vies si precitat rozne clanky, najst aj obrazky, ze ake drevo nie je vhodne s akymi prasklinami a taketo, len sa treba tomu venovat, co ja som sa teda intenzivne 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@monicka118 nevedel, nemal som to vediet z kade, kedze predtym som takemuto vyberu nemal kedy celit, nevyberal som proste firmu na krov a taketo, cize vsetko bolo pre mna nove, ale zaklad je pytat sa a mali by ti vediet odpovedat, ale fakt je, ze dnes aj na nete si najdes kopu informacii.
Odpovedať
Profilova fotka
@majak0 základ je dobré, kvalitné drevo, ktoré nie je napadnuté, aspoň teda s mužom sme sa veľa práve o tomto rozprávali.
Odpovedať
ahojte, davali ste si niekto teraz nacenit vaznikovy krov? tiez potrebujem si dat urobit nejake tie ponuky, ale nemam celkom predstavu, ze na koho sa obratit, ci ozaj sa sustredit viac na ceny alebo na material alebo na co konkretne??
Odpovedať
@jelaspis V súčasnej dobe je takmer 90% dreva niečim napadnuté. Keď nie živočíchom, tak hubami, plesňami. Impregnácia už sa stala pravidlom a nutnosťou.
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd nemam pocit, zeby to bolo nejakym pravidlom, niektore firmy to nerobia, najma ked drevo je chranene, ze je tak umiestnene, ze mu nehrozi nejako zmoknutie alebo nieco.
Odpovedať
@petersd tá ochrana pri väzníkovom krove je skôr na škodu. ak sa použije certifikované rezivo, tak plesne či škodcovia nehrozia. Okrem toho by sa mal náter obnovovať každých 5 rokov a už vidím niekoho ako toto robí. Ďalšia vec, výrobcovia strešných fólií to neodporúčajú, lebo keď je fólia v kontakte s impregnovaným drevom tak rýchlo degraduje. Treba žiadať certifikované sušené drevo.
Odpovedať
@tomasr1 Presne o to ide, o tých prvých 5 rokov dreva. Za ten čas by mala všetka háveď v dreve vykapať na "starobu" a potom nová sa v dreve udomácňuje už ťažšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomasr1 súhlasím, na to sme sa aj my pýtali, informovali a že pokiaľ je drevo dobre vysušené a konštrukčne chránené, tak nejaká ochrana je aj zbytočná a ani sa neodporúča. Ale je to všetko o kvalite toho dreva.
Odpovedať
@jelaspis ved ale take veci zabezpecuje samotna firma nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@suomi101 nerozumiem celkom tvojej otázke. Nám toto, čo som písala spomínali z firmy, čo nám robili krov, že vlastne na niektorých miestach to drevo nepotrebuje nejakú chémiu na ochranu.
Odpovedať
@tomasr1 takze mam sa v prvom rade zameriavat na toto? aby som mal istotu, ze to drevo na krov bude zdrave a nenapadnute?
Odpovedať
Profilova fotka
@mirfren tak to je hlavna vec pri krove, aby bol zo zdraveho dreva, aby nebolo napadnute a aby bolo kvalitne. Aby bolo bez kory, aby nebolo mokre, aby ho nekrutilo. Kvalita dreva je pri realizacii krovu zaklad, takze ano, toto by malo byt gro.
Odpovedať
@majak0 Väčšina tesárov radšej robí s mokrým drevom, lebo toto je ešte rovné nepokrútené. To, že po niekoľkých rokoch každý drevospoj má niekedy aj 2 cm medzery,... že klince, skutky sú voľné, nepouťahované,... to už potom nikoho netrápi.
Odpovedať
Profilova fotka
Je velmi podstatne aby to drevo nebolo nejako velmi popraskane, tie medzery maju nejaku toleranciu, ale nemalo by to byt nejako vela, rovnako ako drevo by nemalo byt s korou. Nam to vsetko vysvetlovali, ked nam z Kontraktingu boli krov robit, ze co je dolezite, lebo kvalita dreva je podstatna, od toho zalezi zivotnost krovu.
Odpovedať
1
2
6
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?