Tondach alebo bramac

Zobraz úvodný príspevok
Prosim poradte ktora skridla je lepsia? Tondach alebo bramac? A kde.je najlepsie sledovat ceny? Dakujem
Odpovedať
@valzem teraz neviem, vy si aktualne vyberate krytinu na dom, ked ta zaujimaju tieto rozdiely, alebo len tak ako informacne sa pytas? 🙂 @mato001 hej presne, ako clovek moze mat rozpocet, ale kludne sa to moze aj navysit o nejake stresne doplnky a prislusenstvo, na ktore podla mna niektori zabudaju 🙂
Odpovedať
@matej_r tak potom by bolo asi najlepsie si to dat aj vsetko nacenit, pripadne nejaku tu vizualizaciu co sa tyka kompletne celej tej strechy, nech si to viete aj predstavit, nie len ako to bude vyzerat ale teda co okrem krytiny k tomu aj treba.
Odpovedať
@topgan to máš pravdu, aj my sme sa tak rozhodli, nech aj vieme do čoho ideme a podľa čoho si vybrať, ale fajn veď už ju máme hotovú a je parádna. chceli sme to aj tak mať spravené aby tak nejako strecha ladila k fasáde domu.
Odpovedať
@krachuliatko áno, teraz je to skôr tak vo zvyku, aj moja ségra keď stavali dom, to tak mali, lebo veľa spraví aj farba strechy, fasády a ešte aj okien, ono sa to nezdá, ale asi je ok si vybrať poriadne farbu a prevedenie, lebo človek sa hádam denne bude na ten dom pozerať 🙂
Odpovedať
Anulienacka no nieco na tom pravdy bude veru, ale tak ono vseobecne sa to riesi tak teda pokial ludom na tom zalezi, ze aka bude farba fasady tak sa ladi aj farba strechy, ako je pravda ze tiez som uz videl kadeco, ale zase podla vkusu, co spravime 😄 Kazdemu sa paci nieco ine.
Odpovedať
Profilova fotka
@anulienacka a oni to mali ako pri vybere? som asi prehliadol 🙂 co si vyberali strechu podla farby celkovo aj fasady aj okien a dveri napriklad, ci si dali rovno vizualizaciu? @dimin no ved jasne, a to je dobre, lebo aspon nemaju vsetci rovnako vyzerajuce domy 😄
Odpovedať
@henotom podla mna pre tu vizualizaciu sa rozhodnu aj ludia ked vyslovene idu riesit aj povedzme inu farby okien a fasady, ze si to nevedia tak ucelene predstavit 🙂 my sme to mali celkom jednoduche pekne od Tondachu Engoba matna cierna a tam vies ako to sa nam hodilo hocico, takze take easy ako by som povedal 🙂 ale jasne, ze ked niekto voli napriklad ze bleda fasada a ja neviem sede okna tak co ostava 😄
Odpovedať
co tak citam tak viaceri pisu alebo spominaju ze engoba, to je akoze typ - ako to nazvat, nejakej povrchovej upravy? ze to vyzera inak ako ostatne napriklad? dobre tomu rozumiem? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem tak jasne ako ono tie skridle sa ti lisia, ci ide napriklad o univerzalne, s nejakym jednoduchym dizajnom napriklad alebo mozu byt aj take ze historicke 🙂 to ked sme vyberali ti poviem D: tolko typov 🙂 ale da sa v tom pekne zorientovat, asi hlavne ked mas predstavu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem vieš čo to neviem či nebudeš mať jednoduchšie vidieť ten rozdiel buď naživo alebo na ich stránke, že aké sú tipy a aký je medzi nimi rozdiel 🙂
Odpovedať
@valzem ale pekne si sa zamyslela, tiež by ma zaujímalo, že ak sa rozhodujete akú dáte, predpokladám teda idete riešiť škridlu, tak že ako ste na tom 🙂 treba ešte nejako poradiť? 🙂
Odpovedať
@cumlicek2 a to su akoze od jedneho vyrobcu vsetky taketo tipy to nazvem? 🙂 @maro001 no ved mozne to je 😄 to sa s muzom dotahujeme kto aku strechu vyberie asi aslebo co 😄 len by som to fakt chcela vidiet aj tak celkovo ze aby som si to vedela predstavit na dome, je ine vidiet jednu a ine 100ky chapete.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tondach alebo ina znacka keramických skridli...
Odpovedať
@valzem a už ste sa teda aj nejako rozhodli že čo si vyberiete? či ako ste pokročili? lebo veď už tu boli rôzne doťahovačky a nakoniec žena vyhrala 😄 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@anulienacka noo ale tak to je celkom fajn či? chlap nech vyberie značku a žena vzor a farbu a bude na obchod stranách kľud, aspoň teda u nás to tak bolo aj pri samotnej streche
Odpovedať
heh kiež by to takto fungovalo ale my sme sa napríklad povadili aj pri farbe, keďže ja som mala inú predstavu ako manžel, no nakoniec sme sa teda dohodli 🙂 a musím povedať že aj dobre
Odpovedať
Tondach. Uz ho mame 🙂, Bolero Engoba. Vymena prebehla super, z dovezenych 1260 kusov bolo asi 5 poskodenych. Trvanie 4 dni zhodenie starej skridle, vymena latovania, oprava komina, podbitie. Uvidime po zime ako funguje.
Odpovedať
no tak to je super a este aj bilancia pri tolkych kusoch by som povedal, ze paradna. mal si na to nejaku partiu ci si si ich vymienal svojpomocne
Odpovedať
Partiu, nemal som ziadnu skusenost ani naradie. Ani rodicov vevericky co behaju cely den po rebrikoch a latkach hore dolu. Drevo-prace a ulozit krytinu (okrem faktu ze to je vyse 5 ton premiestnit do vysky) by sa dalo zvladnut, ale si myslim, ze napr oplechovanie komina bez skusenosti nedas aby to dobre vyzeralo a nezatekalo,
Odpovedať
ved jasne, ako zaujimalo ma to len tak, lebo napriklad u nas sused si ju kladol sam. no nie tak celkom sam, mal k dispozicii partiu kamaratov, no ked som sa ho ku koncu pytal, tak by volil cestu profi partie. bola to makacka a no neslo vsetko podla jeho predstav
Odpovedať
@bpe ja by som chcela vidiet, ako to cele pekne po oprave vyzera 🙂 nenasla by sa niekde nejaka fotka?
Odpovedať
@jerad112 Tak toto si ja napríklad predstaviť vôbec neviem, že by sme si robili všetko sami, na vlastnú päsť bez odbornej pomoci a rady. celkovo by som sa bála, že sa niečo pokazí a už nebude cesty späť. aj my sme prišli na to, že pri streche je dôležité, aby bola zabezpečená kvalita montáže ale aj samotnej krytiny.
Odpovedať
@valzem zopar sa naslo 🙂
Odpovedať
@bpe chcela som vidiet, aku si zvolil ty, lebo brat rekonstruoval strechu a tiez ma od nich. vyzera, ze ste zvolili obaja dost podobnu farbu skridle 😄 vyzera pekne 🙂 tiez si pochvaluje.
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem to je teraz zjavne dosť moderná škridla, aj my ju máme, len iný odtieň, ale vyzerajú dosť podobne 🙂 nemenil by som. už za tie roky by človek povedal, že sa tá strecha opotrebuje, ale som prekvapený, stále si drží svoju farbu. je veľa typov škridiel a je fakt umenie vybrať si správne. zvlášť, keď o tom nemáš ani predstavu.
Odpovedať
Profilova fotka
@mato001 tak ono je fajn, ked si mozes vybrat skridlu ako ty chces a nic ta vo vybere neobmedzuje ako napriklad taky krov alebo sklon strechy, pretoze kazda veru nie je vhodna pre vsetky typy krovov. som rad, ze aj nam v tomto poradili odbornici, lebo sam by som sa z toho veru nevymotal.
Odpovedať
no uplne najlepsie je asi si dat vypracovat navrhy, nejaku tu vizualizaciu, aby clovek proste videl, ako to realne vyzera, pripadne aby si vedel doladit dalsie veci ku streche. uplne idealne je aj najst firmu, ktora ti tu danu strechu aj naceni, potom sa lahsie rozhoduje, ked mas aku-taku predstavu.
Odpovedať
@jerad112 s tym suhlasim, my sme si davali robit strechu od Tondachu, tiez nam spravili takuto vizualizaciu, a teda nie je nad to, ked to mas pred sebou. takto sa nam lahsie aj fasada ku streche vyberala, aby sme si lepsie vedeli predstavit, ako to vlastne cele spolu bude vyzerat.
Odpovedať
@stefan_d A dalo sa s nimi v pohode? Akoze myslim aj komunikacia, poradenstvo a tak celkovo? Lebo teraz je tych firiem vela, kazdy ma ine skusenosti. Svokor uvazuje o rekonstrukcii strechy na jednom starsom dome a obavam sa, ze sa do toho bude chciet pustit celkom sam 😄 Istotne ma zapriahne do roboty, uz to vidim.
Odpovedať
Profilova fotka
@topgan my sme s nimi nemali ziadny problem, aj s nami v pohode komunikovali, ochotne poradili, co sme potrebovali vediet. takze za mna ok. tak to je este dobre, lebo poznam takych majstrov, co si chcu vsetko len sami a potom to velakrat tak aj dopadne 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?