Tondach alebo bramac

Zobraz úvodný príspevok
Prosim poradte ktora skridla je lepsia? Tondach alebo bramac? A kde.je najlepsie sledovat ceny? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Topgan súhlasím, tiež si myslím, že teraz pokiaľ sa niekto rozhoduje všeobecne o stavaní domu asi sa neoplatí čakať. Ceny idú hore a nikto nevie či a kedy sa to zastaví. Ono všeobecne je škridla veľmi dobrá voľba a hentie Tondach engoby, dá sa z nich teda vybrať 🙂 Cumlicek2 tak keď niekto vie, aká sa mu páči tak sa dá rýchlo vybrať, presne.
Odpovedať
@mato001 a tak zase vies, tiez je to na kazdom ako sa rozhodne. ak niekto ide stavat alebo menit strechu az na rok tak co to bude teraz kupovat? ved to tiez treba volakde zlozit. ale suhlasim s tebou, pekne prevedenia aj farebne by sa clovek vedel v pohode rozhodnut.
Odpovedať
Profilova fotka
Nie veď ale zase škridla sa asi tak kupuje, že ju rovno pokladáš na strechu nie? To nie je ako iný stavebný materiál, že by si si to mohol hocikde v princípe odložiť.
Odpovedať
No tak to si myslim, ze je asi individualne nie? Asi nie kazdy hned ked kupi skridlu aj ju automaticky hned poklada a ma na to ludi a zase celu strechu malo kto stihne polozit hned za jeden den, takze jasne ze to mas potom asi niekde zlozene. Ci vy ste to stihli za jeden den?
Odpovedať
vy ste podla coho zvazovali vyber strechy? ked vieme asi ze kazdy jeden typ ma mozno pre niekoho to svoje pre a proti. i ked si myslim, ze co sa tyka kvality tak to sa da hned rozobrat, ze ktora stresna krytina je najlepsia a do ktorej sa oplati investovat. riesili ste pri vybere aj cenu?
Odpovedať
@jerad112 vies co my ked sme toto riesili, tak so znamym, ktory sa do toho viac vyzna ako ja sme to studovali vsetko a porovnavali. ono je pravda ze najjednoduchsie je sa nakontaktovat na firmu ale chcel som si to aj sam pozistovat a spravit si nazor. no a podla coho, podla kvality, podla narocnosti na udrzbu a zivotnosti.
Odpovedať
@jerad112 podla coho, no fuha, podla viacerych parametrov asi mas aj ty zbezne prehlad co sa na trhu ponuka, v akej kvalite, v akych dostupnych farbach pripadne v akych cenach, tak si uz spravis nejake to porovnanie a potom to s firmami riesit. viem, ze su ludia, ktori vedia hned od zaciatku aky typ stresnej krytiny chcu.
Odpovedať
ale tak ono to cele nie je asi o tom aku krytinu vybrat ale aj ake ostatne doplnkove prislusenstvo ako je ja neviem odvetravanie, folie, drziaky a tak, to by nemalo byt prvorade, ci to sa uz potom podla typu krytiny riesi?
Odpovedať
Profilova fotka
@jerad112 tak je pravda ze aj toto doplnkove prislusenstvo je dolezite, plud to teda zavisi od typu stresnej krytiny inak to budes mat pri plechu napriklad a inak pri skridle.
Odpovedať
Profilova fotka
@tobgan este ze je toho tolko na trhu, a teda je fajn ked su aj vo viacerych farebnych prevedeniach, predsa len aj co sa tyka napriklad farby fasady, uz aj v tom su ludia taki modernejsi alebo ako by som to nazval, tak sa to lepsie prisposobuje. @marrad suhlasim s tebou, to su kvalitne skridle a tieto Engoby z nich sa aj dobre vybera, alebo teda zo vsetkeho sa dobre vybera. Ved teraz uz nam z nich aj sneh zliezol, pre mna konecne neviem ako pre vas. Uz by som mal radsej leto 😄
Odpovedať
Ale co ved aspon ti ten sneh ked bude zliezat pekne ocisti strechu 😄 Mi nehovor ze nevyzera stale ako nova, ved viem o com hovorim 😄
Odpovedať
Profilova fotka
haha, tak toto vravel aj moj muz, ked sa sneh roztopil, ze ako sa leskne 😄 no reku tiez som sa isla pozriet 🙂 to maju bezne skridlove strechy takuto "funkciu" nizkej narocnosti na udrzbu? 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
a to ste hned vsetci vedeli, ked ste sa rozhodli stavat a riesili ste strechu ze aku chcete? je vobec ok sa rozhodnut, len tak podla seba, alebo je lepsie si nechat poradit od niekoho kompetentnejsieho?
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem myslím, že tu je odpoveď asi ako kto. My sme si nechali poradiť, lebo predsa len je to niečo čo má chrániť dom a teda má to byť kvalitné. Ale mám aj ja kamarátov, ktorí keď stavali dom vedeli akú strešnú krytinu dať.
Odpovedať
@mato001 no co ja viem, napriklad my ked sme stavali, tak sme viac menej hned vedeli, ze aku asi krytinu ideme dat ale to mohlo byt aj v tom, ze v okoli som mal viac znamych ktori stavali v rovnakom case, takze tie informacie o kvalite materialov len tak putovali 😄
Odpovedať
@valzem my sme to riesili za pochodu. Ked manzel zatrhol sedu/ciernu farbu, tak som vybrala tondach visnovu. Jedine, co som chcela bola krytina a pri projekte sme mali udanu zataz, ktoru sme pri vybere krytiny museli dodrzat.
Odpovedať
@topgan ako jasne da sa vybrat a hlavne ked vies aku cca budes mat fasadu, tak sa to da aj pekne dokombinovat 🙂 @leatea no tak super, co som videl, to je velmi pekna prave ta visnova 🙂 a celkovo vam to aj spolu hra? 🙂 to hej, akoze tam sa neradno zahravat ked su stanovene nejake technicke parametre.
Odpovedať
@matej_r nasa ulica je pestra ako kanarik, jedny maju zeleny, zlty, oranzovy, hnedy dom. Krytiny su tiez rozne, tak zapadnemem. Fasadu dame ale nieco jemne do svetlohneda, uz som aj pozerala farby, tak mam par odtienov vybratych. Okna sme z vonkajsej strany dali antracit. Uz mi ukazovali niektori fasady a aj s bezovou ta krytina pekne vyzera.
Odpovedať
@matej_r ty si to tiez tak robil, ze k farbe fasady si ladil farbu krytiny? je to take jednoduche? ak sa teda bavime o skridle napriklad? @leatea ukazovali myslis tak ze ste si dali spravit aj dobre nejaku vizualizaciu? 🙂
Odpovedať
@jerad112 poslali mi do spravy fotky ludia s tou strechou. Kedze este neriesime fasadu, tak som nezistovala vizualizaciu pre nas dom. Baumit ma par domov na stranke a da sa pohrat s tym.
Odpovedať
@leatea no super, to je taka nevtierava farba fasady, to by mohlo aj pekne ukazat 🙂 ved potom ked to budete mat hotove tak posli fotku 🙂 @jerad112 tak podla mna pri stavbe domu nie je na skodu to riesit aby to cele pekne vyzeralo, zase kolkokrat za zivot si budes menit farbu ci uz fasady alebo krytiny 😄
Odpovedať
Inak vazne, neviem si predstavit ze by sme aj my len tak vybrali farbu ci uz skridle alebo fasady bez toho aby som to najprv dopredu videl ako to cele spolu bude hrat 😄 to by som asi neriskoval kedze ako chlap viem aky mam vkus 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@dimin no tak niektori to riesia sucasne a niektori oddelene ako v kazdom pripade je to na kazdom, niekto to chce mat oddelene ze teraz riesi vyber strechy, chapes to je tiez ci glazuru alebo engobu a neviem co vsetko 🙂
Odpovedať
@henotom presne, my sme sa tiez tak zamyslali najprv ze aky je rozdiel medzi tym, a co by bolo lepsie, lebo ako farebne je podla mna najmenej si vybrat ale co sa tyka povrchovej upravy tam uz je to na zamyslenie 🙂
Odpovedať
tak ja mam otazocku teda, podla coho ste vedeli ze chcete skridlu hej? a teda ze su taketo rozdiely ze engoba alebo glazura alebo ako ste to napisali, tam je v com rozdiel?
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem podla coho? to ti tak asi aj automaticky napadne, ked ides stavat dom uz podla mna clovek predbezne predstavu aj o tej streche a aka krytina by bola ok. potom je teda na mieste aj otazka ceny napriklad, kvality a uz spominanej udrzby.
Odpovedať
Profilova fotka
@valzem a vy to ešte len idete riešiť, alebo sa rozhodovať že akú krytinu voliť hej? tak sú v dnešnej dobe rôzne možnosti a rôzne prevedenia striech. ide o to si možno stanoviť aj nejaký rozpočet a pozerať na kvalitu. teraz je všade veľa dobrých obchodníkov, zástupcov ktorí ochotne poradia.
Odpovedať
@mato001 a myslis ze si na taketo nieco treba stanovit rozpocet? to skor ked tak si dat viacere nacenit, podla toho co sa nam paci a podla toho sa rozhodnut, lebo neviem ci ma niekto tak konkretku predstavu, kolko by to mohlo stat vsetko.
Odpovedať
@hucina no jasne, pokial niekto ponuka aj vizualizaciu s kalkulaciou predbeznou podla teda zaujmu zakaznika, asi by bolo ok to vyuzit 🙂 tak sa clovek vie uz lepsie asi rozhodnut podla toho.
Odpovedať
@jerad112 súhlasím s tebou, my sme to takto použili alebo teda využili od Tondachu. A teda môžem povedať že aj pre mňa to bolo oveľa lepšie vidieť, ako to bude vyzerať predsa len človek môže mať hocijakú predstavu alebo predstavivosť, ale takto je to iné 🙂 @hucina ako myslíš to ohľadom tej konkrétnej predstavy?
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?