Tondach alebo bramac

Prosim poradte ktora skridla je lepsia? Tondach alebo bramac? A kde.je najlepsie sledovat ceny? Dakujem
Odpovedať
1
2
7
@veverka123456 ak betónová stačí aj KM beta ak pálená tak Tondach
Odpovedať
My sme pred sviatkami dokoncili strechu a zvolili sme tondach, glazurovanu. Narocnejsia pokladka a neda sa po nej chodit - vyjadrenie strecharov. Ak by sme davali bramac ako sa povodne planovalo,tak netreba lesenie a ide to este rychlejsie. Ak cena prace je pri bramac nizsia.
Odpovedať
My sice dom nemame ale bracho pred dvoma rokmi riesil strechu a vybral palenu od Tondachu, tiez glazurovanu. Kedze sme mu to boli pomoct ukladat, tak som si tym vsetkym presiel. Na zaciatku sme si to museli vsetko rozratat, aby to pekne sedelo a potom to uz islo vcelku fajn. Samozrejme, ze majstri co s tym robia to maju rychlejsie spravene ale chcem poukazat na to, ze da sa to aj svojpomocne polozit. A ta glazurovana krytina ozaj dobre vyzera, preto odporucam.
Odpovedať
@veverka123456 tondach je podľa mňa krajšia krytina a aj ľahšia. Je možno pravda, že sa ťažšie ukladá ale dobrý majster si vie poradiť aj s tým, na to by som neprihliadala. Môj kamarát stavia dom svojpomocne a vedel si sám položiť škridlu od nich a to pritom sa tým vôbec neživí, robotu má úplne inú. Takže asi toľko k tomu.
Odpovedať
Profilova fotka
@veverka123456 aj ti pomohli skusenosti od ostatnych? Rozhodli ste sa uz pre nejaku konkretnu krytinu?
Odpovedať
@dangs ano mame jasno ...uz len spravny odtien vybrat...ale dost nam pomohol pri vybere aj pan co nam to bude robit
Odpovedať
Moj nazor: radsej palena skridla s vypalenou engobou (alebo glazurou) ako "pomalovany beton"... Machy a lisajniky maju asi radsej betonove krytiny, staci sa pozriet na niekolkorocne bramac strechy....
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@mcsmekac cas ukaze co tie nove povrchove upravy od bramacu vydrzia.... Tiez som rozmyslal na bramac platinum, ale nakoniec som volil Tondach engoba.
Odpovedať
Profilova fotka
@veverka123456 a pre ktoru ste sa rozhodli, ak smiem vediet?
Odpovedať
@dangs tondach s glazurou ....uz len doladit presny odtien 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@veverka123456 super, dobra volba 😎
Odpovedať
Článok sa načítava...
Vie niekto podla fotky urcit, ci sa jedna o Tondach Twist hnedu alebo medenohnedu farbu? Bol by som velmi vdacny. Dakujem.
Odpovedať
Fotky:
Odpovedať
Profilova fotka
@minonr servus, podla mna to bude medenohneda lebo hneda je taka tmavsia. Toto vyzera na matnu medenohnedu farbu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
No moji rodičia majú na dome tondach a pochvalujú si. I keď oni boli od začiatku rozhodnutí, že chcú mať pálenú škridlu. Asi aj kvôli tomu, že takú majú aj niektorí kamaráti z ich partie. Zase je to len o tom čo sa komu páči, aký typ, aké farebné prevedenia aj trvácnosť farby. Tiež by som nešiel do strechy, ktorá vydrží pár rokov, a už z nej bude "zliezať" farba.
Odpovedať
Mám Bramac platinum. Zatiaľ 2 rok som spokojný. Pri výbere som zohľadnil to že pálená po čase skrehne a ak je potrebné vyjsť na strechu tak pod nohami praská. Výhoda pre pálenú je hmotnosť ale vraj ľúbi tiež nasiaknuť vzdušnú vlhkosť takže v konečnom výsledku sa táto výhoda stráca. Povrchová úprava je pri pálenej lepšia nevytvára sa tak mach ale zasa úprava platinum vraj toto tiež vie zeliminovať. Neviem nie som odborník nepracujem v laboratóriu kde by sa dali tieto dve relevantne porovnať ale tento odkaz je z dosť presvedčivý pre Tondach https://www.modrastrecha.sk/forum/str...
Odpovedať
My mame strechu od Tondachu a je to super. Nechali sme si samozrejme na zaciatku poradit, do akej strechy ist. Ved teraz je tolko moznosti, tolko farebnych prevedeni a tipov, ze keby o tom mam rozhodovat sam tak by som strechu do teraz nemal. Rozhodli sme sa nakoniec pre tip Figaro a stale vyzera akoby sa vcera este len kladla.
Odpovedať
Profilova fotka
@dimin a podla coho ste sa prave pre nich rozhodli? Zvazovali ste aj iny material, iny typ, ci ste mali obmedzene moznosti vyberu, kvoli napriklad sklonu strechy? Uz som sa aj s takymi pripadmi stretol. Znami mal vybratu krytinu a nakoniec im povedali, ze to nie je mozne lebo nesplna nejaky ten uhol ci co to bolo.
Odpovedať
@dangs vies co presne, sme zvazovali viacere moznosti, sme prehodnocovali aj aky typ, aku farbu potom ze ake ostatne prislusenstvo sa k tomu hodi. Jaj tak s tymto sme my napriklad problem nemali, sme mali asi fajn sklon, takze to nejako extra nas vyber neovplyvnovalo. A potom oni to riesili ako, ked si nemohli dat taku aku mali vybratu?
Odpovedať
My máme na dome Bramac asi 15 rokov a vyzerá hrozne- všade lišaje a babka si dala pred 10 rokmi takú istú a tiež je na tom podobne, na stajňu sme dali tiež bramac ale s hladkým povrchom tá tam je zatiaľ tretí rok a vyzerá ako nová a na svoj dom, budúci rok zvažujem kúpiť tondach- figaro (musím mať pálenú krytinu podľa vyjadrenia životného prostredia keďže staviam v CHKO). Čo sa týka odolnosti tak po tej betónovej ozaj môže chodiť v pohode aj 120 kilový chlap a na tú pálenú som zvedavá či to bude obdobné.
Odpovedať
@dimin tiez sme od nich brali a presne ako vravis, Je dobre najprv si pozistovat vsetky dostupne informacie a potom sa v pokoji rozhodnut. Ale za nas teda super, farba drzi naparadu, ze vyzera stale ako fungl nova ako sa hovori. @dangs a ty stavias a riesis akurat aku strechu?
Odpovedať
@matej_r ale jasne, ved ani nepoznam cloveka, ktory sa bez rozmyslu rozhodne a zacne len tak stavat a klast strechu. to by nemali takym ani povolit, co sa pozeraju len na peniaze a nie na kvalitu a bezpecnost no ale tak co uz. a aku ste konkretne vybrali?
Odpovedať
Profilova fotka
@dimin tak to ste mali fajn, vies co oni mali viac rovnu, ze tam sa na zaciatku aj tazko hladalo a zvazovalo, co by dali. Ale my mame tiez taku ako si ty napisal, len ma teda na margo toho mojho znameho zaujimalo, ze co zvazuju ini ludia pri vybere.
Odpovedať
Profilova fotka
@dangs tak ono sa toho da vela navyberat, je vela moznosti aj v roznych farbach. a tak to je asi individualne, kto co zvazuje ze si da. ci je vlastne teraz aj nieco dostupne, kedze ceny idu prudko hore.
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 tak neviem ci hlavne pri streche ludia tak riesia cenu ci hej? Ako skor by som povedal ze to je vseobecne pri stavbe a materialoch ake sa pouzivaju ale zrovna stresne krytiny, to neviem. A teraz zase mas rozne druhy, ake sa daju pouzit a tie cenu su fakt ze porovnatelne.
Odpovedať
@dangs praveze teraz ked ide stavebny material hore si myslim ze ludia dost prihliadaju na ceny, co sa tyka striech to neviem ci az tak ale asi skor je to pri ostatnom materialy. Ale ako suhlasim, ze z tych skridiel sa da velmi dobre vybrat.
Odpovedať
Profilova fotka
@dangs tak my ked sme riesili strechu brali sme aj cenu do uvahy, zase to nie je nieco co mozes podla mna odignorovat, alebo teda nebrat az tak vazne, ved tiez pri vybere zohladnujes aj toto. ale teda my sme problem nemali a celkom rychlo sme sa rozhybali.
Odpovedať
Som zastanca keramiky na strechu. Možno som ovplyvnena našou uciteľkou pozemneho staviteľstva na priemyslovke, ktorá nám vštepovala myšlienku: Beton patri do základov na strechu patri keramika 🙂 Dnes už sú betónové skridle so svojou povrchovou upravou vo velmi dobrej kvalite, takze tiez su prijatelne. No my sme si dali keramiku Tondach s upravou engoba... No velmi dobru kvalitu ma nemecka skridla NELSKAMP, ktora na SK nie je až tak velmi použivana, no ze vraj je naozaj velmi kavalitna. A Nelskamp vyraba aj betonovu aj keramicku skridlu. Možno by sa bolo pozriet aj na tuto znacku.
Odpovedať
@minonr je to twist ale pre urcenie farby musite dat fotku licnej strany nie rubovej. Na rubovej strane nie je povrchova uprava.
Odpovedať
1
2
7
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?