Terran synus evo VS. tondach samba11

Zdravím priatelia, chcel by som sa spýtať konkrétne ľudí čo majú doma tieto škridle ako sú spokojní. Máme 60r. dom so strechou cca 180m2 a dostali sme dve cenové ponuky od dvoch firiem, každá z nich tvrdí o tej druhej to najhoršie, tak som si povedal, že napíšem sem. Povala nebude obývana a bude slúžiť iba ako odkladací priestor a vstup je z vonka. Pri tondachu je cena vyššia o 1500eur. Doteraz máme pezinskú palenú škridlu a pôvodne sme tam chceli dať ten tondach, no ak by bola tá odlahčená betonová od terranu rovnako dobrá, asi by som tých 1500eur vrazil skôr do kuchyne alebo kúpelne. Čo vy nato?
Odpovedať
Profilova fotka
@wiggl3s Neviem či je vhodné porovnávať pálenú vs betónovú strešnú krytinu. Ja keď som si robil prieskum strešných krytín, mal som toho veľa (Tondach, Creaton, Terran, Bramac, Roben), samozrejme, že betónová vychádzala lacnejšie (okrem Bramacu). Nakoniec u mňa vyhrala krytina Roben Monza Plus glazúrovaná. Za mňa max spokojnosť, aj stechári tvrdili, že je celkom presná a že ani tak pod nohami nepraská.
Odpovedať
@jjaannoo viem čo myslíš, ale porovnávať to musím keďže si vyberám medzi tými dvoma, treba samozrejme prihliadať aj na cenu a nato, že to je rekonštrukcia 60 ročného domu, kde povala nebude využívaná a ide nám iba o kvalitnú strechu, lebo rekonštrukcia už je naozaj nutná.
Odpovedať
Profilova fotka
@wiggl3s Krov ostáva pôvodný? Treba brať do úvahy aj hmotnosť strešnej krytiny, betónová je ťažšia oproti pálenej.
Odpovedať
@jjaannoo áno ostáva, len sa tam vymenia laty, budú na užšie poukladane plus sa podporia existujúce trámy aby boli pevnejšie, lebo drevo na trámoch je zdravé. A ta od terranu synus evo je odlahčená betonová škridla určená aj na rekonštrukcie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@wiggl3s smiem sa spytat aku ste nakoniec vybrali a ako ste spokojny? Vyberame presne medzi tymito dvoma na rovnako neobytnu povalu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?