Talianska strevha

Uvažujeme nad talianskou strechou Unicoppo Francia. Je tu niekto, kto má tuto strechu? Ste spokojný? Vedeli by ste sa podeliť aj s fotkou domu? Veľmi by nám to pomohlo v rozhodovaní.
Odpovedať
@bjg Skôr by Ti pomohlo zopakovať si slovenský pravopis.
Odpovedať
to, či drží pevne nezáleží asi ani tak od tej krytiny samotnej, než skôr od toho, ako ti ju strechári spravia, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@gervero ale preco hned utocit. kazdy pise ako vie
Odpovedať
@gervero ak myslite nominatív pluralu, tak ja som to myslela ako nominatív singularu 😉 ale ďakujem. Radšej by som bola, keby sa mi vyjadrite k téme, nech vyberiem strechu a potom si rada ja ten pravopis zopakujem 😉
Odpovedať
@misutka12 Niekto písal v jednej diskusii, že mu to nedržalo dobre. Možno mu to fakt zle namontovali.
Odpovedať
Profilova fotka
mimo témy, v Angelike, kráľovnej anjelov (alebo inom dieli) sa emir vyjadril: "Nešťastím europanov je možnosť voľby". V Rakúsku sú strechy väčšinou podobné, a dokonca aj domy. Dobre usporiadaná obec by v územnom pláne mala riešenú aj farbu strechy. A tým nemyslím uniformitu, ale aspoň bloky alebo štvrte. Je niečo iné vily v Beverly Hills, tie sú od seba vzdialené desiatky yardov.
Odpovedať
@jan45 Mne sa práveže páči, keď je rozmanitosť. Radova výstavba s jedným typom strechy, kde sú domy rovnake alebo podobne, podľa mna nemá to svoje čaro. A keď sa to umne vymyslí aj s úpravou pred domom, môže to byt nakoniec veľmi obohacujúce pre danú ulicu 😉
Odpovedať
@bjg pridi do Šemše na pole do novoatavieb, tam je akoby jeden lego rozsypal. Toskanska vila hned vedla sklenenej kocky, za tym liptovska drevenica ...
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka to je obohatené smetisko. @bjg chápem Váš postoj, preto som neodpovedal priamo Vám, Ale úžitková architektúra nevzniká len podľa vkusu, ale plní aj iné účely a tie sú v Toskánsku iné ako na Slovensku alebo v Kanade. A domáca architektúra opakuje overené konštrukcie a riešenia.
Odpovedať
@eeffka Musím uznať, že máte pravdu. Ak niekde postavili vedľa seba takéto rôzne domy, tak to je fakt zle a takto sa to ani mne nepáči 😉
Odpovedať
@eeffka Ale to že chceme bungalov, ktorý bude mat len trochu inú strechu podľa mna nie je vôbec zle. Veď na ulici majú čierne a červené strechy všelijakých tvarov a odtieňov, tak podľa mna nebude vôbec zle, keď my budeme mat strechu troska prskanu 😄 a mohlo by to ešte aj pekne zapadnúť. Ale bola by som rada, aby ste už nechali to posudzovanie, aký dom si mame postaviť. Lebo dom bude dostatočne tradičný ako iné na ulici, len strecha nebude ani čierna, ani červená, ani šedá. Rada by som sa vrátila k tomu, kvôli čomu som zakladala tuto diskusiu. Prosím, ak máte niekto skridlu Unicoppo Francia, budem rada ak sa podelíte o Vás názor na ňu, a najlepšie aj o nejakú fotografiu. Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ahoj aj my nad nod nou uvazujeme, doatala si sa k nejakym novym info ? Alebo mate ju uz ?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lucyas3 Ahoj, áno dali sme si Unicoppo winter francia. Strechári sa ju síce museli naučiť ju klásť, ale po počiatočných pokusoch - omyloch, ju nakoniec položili. Vyzerá to super.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?