Supafil vs Celuloza

Profilova fotka
Ahojte, Neviem sa rozhodnúť ako zaizolovať vaznikovu strechu. Chcem dať fúkanú izoláciu 40cm ale neviem ci mam ist do Supafilu Loft 45 alebo Celuloznej izolácie Wolfinger. Všetko ma pre a proti. Supafil: Ľahšia váha Podľa marketingových materiálov je to viacej eko a je tam menej chemikálii ako v celulóze Horši fázový posun (neviem nájsť žiadne presne čísla, ale v lete sa dom rýchlejšie prehreje) Nesadá a nezmenšuje sa časom hrúbka Lepšie vyzerá krov, menej prachu v pochodzej časti Horsie tepelno izolacne vlastnosti Celuloza: Lepší fázový posun, v lete sa pomalšie prehreje dom Zevraj obsahujú veľa chémie, ktorá sa časom vyparí Časom sadá izolácia takže z 40cm možno za rok bude len 35cm Lepšie izolačné vlastnosti (rozdiel je minimálny) Väčšia hmotnosť
Odpovedať
A cena? Čo som dostal cenovú ponuku na ten Supafil, tak 30m3 tej izolácie bolo za 1500€ aj s dopravou a prácou. Asi to dám ešte nafúkať na strop. Neviem čo je myslené tým fázovým posunom. A už vôbec neviem, prečo by sa mala izolácia rýchlejšie prehrievať. Tepelno izolačné vlastnosti sú dané materiálom a jeho hrúbkou, nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@benjamin_kovacs info nie je konzisentné, ľahší materiál má lepšie iz. vlastnosti. Všetky sapané hmoty raz sadnú.
Odpovedať
@benjamin_kovacs ja som sa rozhodol pre fukanu celulozu a plna spokojnost (robila firma vuno). za rok nevidim zeby to sadlo o ziaden centimeter (mozno niekolko mmm). pri premoceni vraj celuloza vyschne ako nasiakla ale supafil. a ten fazovy posun https://inardex.sk/fazovy-posun/ https://inardex.sk/fukana-celuloza/#:....
Odpovedať
ja osobne som dával od isoveru, niečo ako supafil.. cena bola zhruba rovnaká. Mňa v tom ešte presvedčila nehorľavosť materiálu, ani jedným ani druhým to nepokazíte si myslím...
Odpovedať
Profilova fotka
a ako riesite uzatvorenie boku strechy? bud pockam az spravim kompletne fasadnu izolaciu alebo tam dam EPS len neviem ci hrubka 4cm staci viete mi poradit?
Odpovedať
@benjamin_kovacs neverim ze cena je rovnaka ja ked som to rieisl 2 roky dozadu tak celuloza bola spolu z drevovlaknom suverenne najdrachsia a supafil najlacnejai ale ze rozdiel bol cez tisic ecok. Nakoniesc som dal Isover. Nesadol zatial ani o cm. Presne tak ako na foto to zavri. Bude stacit aj 4cm. Ved to potom prebehnes plnou hrubkou pri zatepleni.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@benjamin_kovacs Ako ste sa napokon rozhodli? Riešim tú istú dilemu momentálne 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?