Strešná krytina Nelskamp a vaše skúsenosti

Kto má skúsenosti so strešnou krytinou Neskamp?
Odpovedať
@nadka2 skusenosti na SK bude pomerne malo, kedze to neni masovka ako bramac, tondach a pod. Ja som si tiez teraz kupil betonovu Long life, obchodak z JJJ vravel, ze je to niekde uplne inde ako klasicke skridle ako napr bramac protector- pritom predavaju obe znacky. Kedze sa to robi priamo v nemecku, tak hadam bude dobra. 8-)
Odpovedať
Tak ja si myslim ze dobra je nielen cena ale aj kvalita vsak mate 30 rokov kvalitu. V takomto pripade netreba ani o plechu uvazovat. Myslim ze skridla je lacnejsia.
Odpovedať
@nadka2 my ju mame kupenu - palenu Nibru DS 5 hnedu engobu, na pohlad vyzera perfektne, trosku aj ako keby glazovana, nie matna. Ale este ju nemame nahodenu na streche, az v polovici augusta nam budu robit strechu. Ale nas presvedcili diskusie o nej dostatocne a hlavne aj jej vzhlad. Komunikacia s JJJ zatial velmi dobra, konkretne s pobockou v Prievidzi.
Odpovedať
@nadka2 ale treba si pri nej dat pozor na tie specialne prvky....teraz ideme doobjednat 2 ks skridle na odvetranie kanalizacie (na tie sme zabudli) a aj na kotol - a cena jednej na odvetranie - cca 175 eur (celeho toho kompletu). :-/ ale tak co uz. Pozerali sme aj tondach, ale nikde nam nevedli zarucit, aky odtien hnedej k nam nakoniec dorazi a kazdy typ skridle od tondachu mal uuplne inu hnedu a pritom to bolo to iste cislo farby. Takze to nas presvedcilo. Vsetky vyzerali rovnako :-) a krasne na pohlad. A btw. cenu sme mali lepsi ako od Tondachu. :-)
Odpovedať
Nám ju zatiaľ odporučil jeden majster, čo robí krovy, ale ešte sme ju nikde nevideli ani veľa o nej nepočuli. No a pokiaľ je cenovo podobná Tondachu, tak potom bude asi dobre nad tým pouvažovať. Ešte nám ten pán povedal, vraj sa robí aj betónová aj pálená. My by sme chceli strechu inú, ako sú bežné naokolo, hlavne aby mala lesklý povrch, tak neviem, či toto bude táto krytina spĺňať.
Odpovedať
Inak, ospravedlňujem sa za preklep v názve krytiny, ale písala som ho neskoro večer :)))
Odpovedať
@nadka2 urcite si ju treba ist pozriet..my sme takto povodne chceli Tondach a ked sme si sli pozriet osobne sme boli sklamani.. Z Nelskampu zas presne naopak. Je trochu leskla, ale nie uplna glazura. Fakt to treba vidiet. A inak, povrch je velmi kvalitny, predajca ju priamo pred nami doskriabal, tak ze si videla tu spodnu palenu vrstvu, potom pretrel naslinenym prstom a skridla vyzerala ako predtym, a to sme s nim este dlho sedeli, takze to nebol ziadny trik :-) ale to je len tak pre zaujimavost :-) Inak ta cena je porovnatelna s Tondachom len ked maju akciu. my sme mali 1/3 strechy zadarmo, tak preto ta cena. Inak je o dost drahsia. Teraz maju tiez nejaku akciu. A ano, maju aj betonovu aj palenu. Ja stale verim tomu (aj ked niekto by ma za to mohol kritizovat), ze nemecke vyrobku su kvalitnejsie ako polske a madarske. A Tondach ti privezu pravdepodobne z jednej z tychto, preto ani farba nie je zarucena. :-/
Odpovedať
Profilova fotka
Mam Nelskamp na Bungalowe, čierny. keď som ho kupoval, nikdy som o ňom nič nepočul ale predajca pri vytváraní cenovej ponuky na moje naliehanie na čo najlepšiu cenu mi v porovnaní s inými najlepšiu cenu urobil, tak som kúpil. Je to stredný rad SD, niečo medzi Standardom a Long life radom. Keď mi prišli montovať strechu, majstri krytinu videli prvýkrát, ale keď skončili, chválili si, že sa im s ňou dobre robilo, vraj je presná. Z môjho pohľadu som spokojný, prežila bez ujmy aj malé "tornádo", aj pád zlomeného konára z neďalekého orecha. vyzerá po 5 rokoch ako nová. Keď mi o 20 rokov pošleš otázku, napíšem ti, ako vyzerá po štvrťstoročí :-)
Odpovedať
Moje cerstve poznatky z Long life ciernou su asi taketo. Dnes majstri dokoncili strechu a vraj je pomerne krehka. Par ks sa im polamalo ako po nej chodili. Ale inac sa im pozdavala, farba, presnost, rezanie, tiez s nou robili 1x. :-|
Odpovedať
Profilova fotka
cubicomp: koľko vážia tí majstri ? Keď majster pri manipulácii roztrepe nejakú tú krytinu, myslíš, že príde a povie Ti, že som rozbil zopár kúskov, lebo som bol neopatrný, moja vina moja vina ... Ha ha. povie, že praskla, lebo je krehká. Neviem ako tvoji majstri, ale ja vážim 79 kg, chodil som po krytine hore dole aj s plným vedrom lepidla, keď som obkladal komín a nikdy mi nič neprasklo. Mám pár zvyšných kúskov krytiny, preto som sa nebál po nej chodiť a ver mi, nepraskla ani jedna. Urob si pokus, zober jeden zvyšný kus krytiny, polož ho na paletu tak, ako má byť uložený na streche a zatancuj si na ňom... A never všetkému, čím ťa majstri nakŕmia.
Odpovedať
@2ry krmit ma nemusia, bol som pri nich 50% casu ako ju kladli, takze som videl, chodil, nosil sam osobne
Odpovedať
Profilova fotka
Dali sme si urobiť cenové ponuky od Tondachu, Robenu a tiež od Nelskamp - boli sme si aj pozrieť strechu na jednom dome, ktoru prave dokončili, hnedu engobu a asi sme rozhodnutí :-) , na domčeku vyzerala nadherne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@nina1205 už ju mate? Ste spokojní?
Odpovedať
@hviezda22 teraz myslim hnedu engobu od Nelskampu? no nasi strechari su nakoniec "opozdeni" takze krov zaciname az v pondelok (20.8.) ale skridla je uz dovezena na dvore, vyzera presne presne ako vzorka, hneda engoba Nibra 5. Neviem, ako bude vyzerat na streche, ale dufam, ze paradne, lebo na zemi vyzera skvele - len teda zavisi aj od uhla, ako na nu kedy dopada slnko. Ked je zatienena, tak je uuuuplne tmava nadherna cokoladova a ked priamo na nu svieti, tak posobi tak bledsie ako normalna tmavsia hneda :-))) ked budeme mat na streche napisem aj skusenosti majstrov, ale to najskor o tyzden az dva. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@nina1205 ano, presne tu. Tak drzim palce. My teraz ideme na mury, ale to vraj bude za jeden den
Odpovedať
@hviezda22 takze: krytinu mame polozenu, strecha je komplet a mozem povedat, ze vyzera skvele (neskor snad pridam aj foto, aj ked fotka dost skresluje), ale co sa tyka nazoru majstrov, velmi ju chvalili, my sme mali konkretne Nibra DS 5, velkoformatova- narozdiel od inych palenych zhodnotili, ze je tazsia, ze je vyborne kvalitna a ze sa nemusime bat ziadneho podfuknutia a podobne a podla ich nazoru mame na 60 rokov vystarane :-) a samozrejme, dobre sa im s nou pracovalo, a tiez chvalili velmi jej vyzor, este sa s takou nestretli :-) takze mozem len odporucat. :-) na nasej strane velka spokojnost a s dodavatelom sa tiez komunikovalo na vybornu.
Odpovedať
Profilova fotka
@nina1205 tak super!!!! Dakujem za info. My mame teda k strechce este daleko, ...na balkone mam vzorku, tiež DS5 tmavohnedu, videla som ju aj na jednom dome .....je fakt nadherna, len este chceme pozrieť Tondach v Madarsku. Rozhodneme sa aj na zaklade ceny, aj ked ja by som aj hned brala Nelskamp:o)
Odpovedať
@hviezda22 jj, vsak aj my sme sa na zaklade ceny..ale teda, nastasie pre nas lacnejsie vysla prave tato nelskamp a to aj oproti hnedemu tondachu. Tak drzim palce, aby aj vam vysla najlacnejsie :-)
Odpovedať
@cubicomp mne prave naopak majster povedal, ze je velmi pevna (mame palenu).
Odpovedať
@danken234 ja mam betonovu, takze nemozeme porovnavat :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Nelskamp nikdy viac. Celá dodávka mi prišla doškriabaná, každý jeden kus aj doplnky.
Odpovedať
@gamebar zakúpili ste pálenú či betónovú?Reklamovali ste to?
Odpovedať
Profilova fotka
my máme tiež nelskamp palenu je velmi pekna a dodávka prišla v poriadku len o 3 dni neskor co sme reklamovali vratili nam cast penazi. Na paletách bolo velmi málo polamaných aj tie nám v stavebninách vymenili za nové
Odpovedať
@jozefjjj Betonovu. Ano reklamoval ale neuspel som. Dokonca musel som si dokúpiť hrebenáče a tiež boli doškriabané a reakcia stavebnín bola , že to sú vždy. Nemal som inú možnosť len ich kúpiť a dokončiť strechu. Tie škrabence na streche nie sú viditeľné, ale ide o princíp, že si zaplatíš za 1. triedu a dostaneš...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Ake mate skusenosti s dodavkou skridli Nelskamp ??? My sme objednali prvy decembrovy tyzden aj zaplatili, dnes je 20.1. a stale nam skridlu nedodali. Stale iba vyhovorky. Najprv ze do vianoc, potom po novom roku, nakoniec ze nemci robia az od 13teho kedy im zacnu vozit prve dodavky, dnes pre zmenu ani telefon nikto nedviha, iba stroha SMS ze zavolam neskor. Keby som toto vedel tak o nej ani neuvazujeme . Stavebniny JJJ - BA
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
mna zaujala ich akcia 1/2 strechy zdarma, ale just only a fake :-S co sa tyka betonovej krytiny tak oproti betonovemu Bramacu je to Ferrari co sa tyka povrchovej upravy, fakt pekne hladka :) aj napriek fake akcii som nad nou uvazoval ale ak by som mal cakat 2-3mesiace kym to dodaju hmm... to by bolo hodne k nasraniu 8-(
Odpovedať
@nataksakja na zaklade coho tvrdis, ze je to fake? Ja som si to overovala a je to realna akcia, ktoru vyhlasuje priamo nemecka firma Nelskamp kazdy rok.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Profilova fotka
@hviezda22 viem, že to je už dávnejšie čo ste riešili strešnú krytinu, ale rada by som sa opýtala ako ste s krytinou Nelskamp spokojní odstupom času ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?