Stresna folia Gunnefol top 135

Profilova fotka
co hovorite na stresnu foliu gunnefol top 135 ake mate skusenosti, kvalita,cena? dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
stavebník to nemá možnosť posúdiť, bola drahá, teraz je to lepšia cena.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 preco nema stavebnik moznost posudik nam kusok chyba a pozicali sme si od kamarata bol to viiiiiiditelny rozdiel cenam, kvalita
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzkatomas viditeľný rozdiel nie je kvalifikované posúdenie. Ako sa to bude chovať po roku?
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 ano, ale ked si chytite do ruk a citite rozdiel v hrubke tak isto to bude i po tom roku rozdiel, zlozenie tiez ma vypovedaciu hodnotu
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzkatomas toto nie je odborné fórum a ak Vaše dojmy sú silnejšie ako moje vedomosti, ťažko radiť. Skúste chytiť do ruky Tyvek
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 a to je este kvalitenejsia? a co hovorite laickym okom na eurovent maxi?
Odpovedať
Profilova fotka
pri foliach treba pozerat na vychodiskovy material folie, pocet vrstiev a technologiu vyroby... Material je najbeznejsie PP ( Polypropylen ), alebo PES (polyester ),. Podla poctu vrstiev, najmä ta posladna zo strany exterieru dava casto poznat ( u zaterovych PES folii) kvalitu z hladiska UV odolnosti. PES folie maju nar. 6-12 mesiacov, PP folie najbeznejsie 3-4. Gramaz, teda plosna hmotnost je dôlezita z hladiska pevnosti a pouzitia folie na plny zaklop ( tam by mala byt 150-ka). Tyvek- Tada DuPont sa odlisuje od ostatnych technologiou vyroby , pri relativen nizkych gramazach ( malych hrubkach ) me velmi dobre pevnosti a aj dobre UV odolnosti. Potom je uz len najbeznejsie oznacenie - vysokodifuzna ( najcastejsie pouzivana ) s SD hodnotou 0,02-0,2. Dôlezite je tiez, ci ma aplikovane samolepiace pasy ( hlavne pri nizkych sklonoch strechy) , lebo pasky na lepenie folii dodatocne su drahsie ( folia + paska ), ako hned verzia so samolepiacimi pasmi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ak mozem poradit tak Delta Max plus. Rocne s nimi namontujem okolo 28 rod. domov a bez problemov. Ide o nemecke folie su sice o nieco drahsie ale zakaznici su max. spokojny. Ti ktori si nedaju poradit na 1. raz tak to potom ide az na 2. ked su problemi a strecha sa musi rozoberat a potom to financne aj boli .
Odpovedať
@stillwater7908 ake najcastejsie problemy vznikaju???
Odpovedať
Gunnefol, Gutafol tak urcite by som na strechu nedaval, jedine co je tam dobre tak cena :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?