Strešná fólia 2 tyzdne na streche bez krytiny

Ahojte. Realizujem záhradný domček a momentálne som v štádiu strechy. Mám krokvy a mal by som sa vrhnúť na latovanie a uloženie krytiny. Mešká mi však dodávka krytiny... Chcem sa spýtať. Mám už doma plechy, laty, fóliu.. všetko okrem tej krytiny. Môžem teraz cez dovolenku spraviť latovanie so všetkým čo k tomu patrí a cca o 1-2 týždne už iba na to nahodiť škridlu? Jedná sa mi hlavne o to či sa za dva týždne nezdegraduje difuzna fólia na slnku a daždi... V predajni (BigMat ) vravia že tá fólia čo mám môže byť kľudne na slnku a 3 mesiace... Chcel by som využiť dovolenku na túto prácu keď už je konečne pekne... Viac dovolenky už do vianoc nedostanem.. To že UV žiarenie degraduje fóliu samozrejme viem. Otázka je či aj takéto ,,slabšie'' slnko ju zničí za cca 2 týždne. Ide mi o vaše skúsenosti Fólia je Terran Medifol 120 difuzna a krytina Bramac klasik protector Ďakujem
Odpovedať
za 2 tyzdne sa jej nic nestane, ani za mesiac
Odpovedať
Profilova fotka
Moje júlové skúsenosti. Menil som na streche starú škridlu za plech. Hodili dole majstri škridlu, prikryli fóliou, zalatovali a až vtedy sa objednával plech, lebo vraj to tak treba. Plech aj prišiel behom týždňa, ale nedá sa to nahodiť, lebo raz je horúco, potom vietor, potom dážď, potom musíme dokončiť inde, a tak sa to ťahalo 3 týždne. A nič, fólia držala, dokonca aj dážď s vetrom vydržala. Práve v tom čase som bol na povale, lebo som tam upratoval. Takže kľudne to dajte, nič sa tomu nestane.
Odpovedať
@rado26 kľudne rob, nemala by byť bez och rany viac ako 4 mesiace, čiže si safe
Odpovedať
to máš v pohode, za ten čas sa jej nič nestane. teraz už nie je ani také silné slnko, ako v lete.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?