Strecha značky Blachotrapez

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
ahojte, ideme prerabat strechu na nasom strasom rodinnom domceku a chceli by sme dat namiesto klaciskych skridiel nejaku odlahcenu krytinu.dostala som tip na tuto znacku "blachotrapez",ale nepoznam nikoho,kto by mal s nou nejake skusesnoti. prosim, neviete mi niekto v tom poradit, ci je to dobra-kvalitna znacka, alebo skor opak..veelmi dakujem.
Odpovedať
@marioff Každá popraská jen to není vidět hned. Podívejte se na plechovky po deseti letech, tam to uvidíte.
Odpovedať

Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@marioff RAL 8017 je cokoladovo hneda....a matny odtien sa dosahuje pridanim zmatnovaca do farby.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
Plechová strecha od blachotrapez začala po 1 mesiaci hrdzaviet
Odpovedať
@jozef_sabo kde ti hrdzavie? Daj fotky.
Odpovedať
@jozef_sabo Plechova strecha od blachotrapezu kupovana pred 14timi rokmi je ako ked sme ju zalozili .....Na druhom dome taktiez po 6 rokoch
Odpovedať
Profilova fotka
Odflaknuta robota
Odpovedať
Profilova fotka
Plechová krytina slabá poľská výroba
Odpovedať
@jozef_sabo zvitky vozia z us steel
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od monicka_sb:

Tá naša je Blachotrapez RAL 8017 matná hnedá a s…
@monicka_sb ešte po 8 rokoch stále ste spokojný so strechou?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roland70:

@monicka_sb ešte po 8 rokoch stále ste spokojný s…
@roland70 Jednu strechu Blachotrapez (imitácia šindľa) mám nejakých 12 rokov, absolútne žiaden problém. Potom mám 2 ročný klik panel od slovenského Maslenu a ročný klik od Lindapu. Tiež žiaden problém, ale tu to je ešte moc mladé, aby som hodnotil. Môj názor je, že aký čert, taký diabol, všetko na jedno kopyto,... teda na prvý pohľad. Načítaj si technické listy od jednotlivých výrobkov a všimni si hlavne hrúbku plechu a množstvo zinku na m2. Tu sú rozdiely ! A veľmi podstatné je, aký majster a ako bude s plechom narábať pri pokrývaní !!!
Odpovedať
@roland70 my máme tiež od Lindapu, ale ešte len jeden rok, je krásna. Manžel zakázal klampiarom používať brusku, či niečo elektrické na rezanie - že z toho odlietávajú horúce struzlinky po plechu a z toho potom môže strecha hrdzaviet. Nadšení neboli ale všetok plech strihali nožnicami. Že podľa toho sa pozná kvalitný klampiar. Či plech striha alebo reže 😉🙃
Odpovedať
Článok sa načítava...

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@roland70 my máme tiež od Lindapu, ale ešte len j…
@tabitka337 existuje aj elektricka rezacka na plech, ktora neodbrusuje ako karbobruska. Nevidim problem s tym, ked to klampiari pouzivaju.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@tabitka337 existuje aj elektricka rezacka na ple…
@sousedekovci89 a to je čo za mašinka, tá "rezačka"? Môžeš bližšie popísať? Rezanie a stríhanie sú z pohľadu technológie delenia plechov dve rozličné pojmy.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@sousedekovci89 a to je čo za mašinka, tá "rezač…
@petersd neviem ci to ma konkretny nazov ja to volam strihacka plechu uplne obycajny stroj kupis to aj v lidli ked maju techniku na predaj.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@roland70 my máme tiež od Lindapu, ale ešte len j…
@tabitka337 To im musel manžel zakazovať rezat plechy rozbrusovačkou? Však to vyslovene zakazuje výrobca plechovej krytiny v technologickom pokiaľ pokládky. To by snáď každý strechár mal vedieť.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od chinatech:

@tabitka337 To im musel manžel zakazovať rezat p…
@chinatech no vidíš, musel. Oni že všetko už režú, že to vraj nevadí.. ale manželovi to niekto predtým hovoril, nech si na to dá pozor. Tak celý čas bol na stavbe aby na všetko dohliadol.. aby náhodou 😉 Ale inak to urobili perfektne, mali sme viker aj lomenu strechu, tak mali čo robiť, ale šikovní, aj vôbec že sme ich tak z týždňa na týždeň zohnali, to bol zázrak 😃
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@chinatech no vidíš, musel. Oni že všetko už režú…
@tabitka337 Jasné, že nevadí rezanie plechu. Záleží, kde ten rez potom bude na streche uložený a takisto, ako ten rez realizovali. (Pravda, montažný návod od výrobcu rezanie zakazuje. Stále platí však to, čo som napísal)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@petersd neviem ci to ma konkretny nazov ja to vo…
@sousedekovci89 Raz som prešiel pol slovenska za stolárskou dlabačkou. Keď som prišiel na miesto a dedo mi povedal, že "počkajte, za chvíľku ju donesiem", vtedy ma zachvelo. Dedo prišiel a v ruke mal vrtačkovú hlavičku (skľúčovadielko).... On to volal "dlabačka"....
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@tabitka337 Jasné, že nevadí rezanie plechu. Zále…
@petersd nejde až tak o to ako bude uložený ale problém vraj sú tie horúce kúsočky plechu ktoré tou rozbrusovackou odlietávajú na už položený plech na streche a tým poškodia jeho povrch. Lebo oni to rezu priamo na streche. Tam to potom začne hrdzaviet. Tak hovoril mužovi niekto od fachu.. neviem. Ale radšej sme to neriskovali.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od petersd:

@sousedekovci89 Raz som prešiel pol slovenska za …
@petersd https://www.lidl.sk/p/parkside-rezack... tuto srandu som mal na mysli.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od sousedekovci89:

@petersd https://www.lidl.sk/p/parkside-rezacka-p…
@sousedekovci89 Hej, hneď ma napadlo že na túto mašinku myslíš. Dávajú tomu rôzne názvy: prestrihovačka, dierovačka,... ale aj rezačka, alebo dokonca nožnice... Dobre sa s tým robí, ale len na plošnom materiále. Ešte aj nejaký vlnitý plech, či trapez to zvládne. No napr. pri klikových plechoch si na miestach klikov, falcov nepomôžeš. Tam sú najlepšie poctivé ručné nožnice.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?