Stešné väzníky

Profilova fotka
Ahojte, rád by som sa opýtal na Vaše skúsenosti s väzníkovými strechami. Akú strechu je podľa Vás najlepšie zvoliť ? Aká strecha je podľa Vás najlepšia z pohľadu ceny, kvality a tepelnej izolácie?
Odpovedať
Profilova fotka
My mame vaznikovy krov a teda podla mna to ma vela benefitov. Ked nepotrebujes nejako mat podkrovie obyvatelne tak je to super. Nemusis sa vobec trapit s nosnymi prieckami a podobne. Pri vaznikoch mas v podstate jedno aky sklon strechy a tiez montaz je jednoduchsia ako pri klasickom krove.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_michalec pod vaznik nepotrebujes nosny zaklad a nosny mur. Nepotrebujes betonovu deku alebo stropne tramy. Podkrovie alebo ulozny priestor sa da riesit aj pri vazniku. Vaznik je presny, rovny, suchy…. Nevyhoda je napr. ze po 100 rokoch chces vymenit krov. Ale to teba trapit nemusi a dovtedy urcite vymyslia nieco nove. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_michalec vazniky su fajn, dobre je takto mat krov vyrieseny, nemas problem s nicim, montaz nie je zlozita, je to ovela presnejsie, nepotrebujes riesit kde aky nosnik a neviem co, akoze ja toto rozhodnutie nelutujem 😉 Len je fakt, ze musi byt kvalitne drevo a dobre urobeny 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pri vaznikoch je vela vyhod ako tu zaznelo, pri nich sa bez problemov daju vyriesit aj vacsie rozpony, cca do 30 metrov, co je nemaly benefit. Nam vaznikovy krov robila firma Kontrakting a dobre. Ako komunikacia, ked sme sa dohadovali, tak aj samotna realizacia. Ak by ta nieco ohladne krovu zaujimalo kludne napis aj IP.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin_michalec a pritom stačí googliť. https://www.djsarchitecture.sk/vaznik...
Odpovedať
Profilova fotka
@eagleowl veľa článkov sa dá nájsť, len každý vníma ako benefity iné veci, aspoň teda môj pohľad je taký, ale mne čo sa na väzníkoch páči je najmä to, že nemusíš mať nosné steny, riešiť kde čo a pri prípadnej rekonštrukcii o desiatky rokov sa nebudú musieť deti alebo už vnúčatá chytať za hlavu, že ktoré steny sú nosné a nenosné 🙂
Odpovedať
Pekný deň prajem, Máte niekto skúsenosť s vaznikmi aj na drevodome? Ani jedna z dotázaných firiem co stavajú drevodomy, nerobia vazniky. Ale vieme si to aj s iným dodávateľom dohodnúť. Máte skúsenosť niekto?
Odpovedať
@bellatrix27 Mipav pouziva vazniky.
Odpovedať
@profistavbari od nich mam opačnú odpoveď. Realizujú hambálkovy krov. Nie vaznikovy.
Odpovedať
@bellatrix27 ja mám na drevodome väzníky. Dohodol som sa s firmou, čo mi stavala dom, že krov si zabezpečím sám. Nevidím v tom žiadny problém.
Odpovedať
Profilova fotka
@bellatrix27 pokial viem Kontrakting, firma, co nam robila krov, tak stavaju aj drevodomy, tak myslim, ze oni by ti vedeli aj s takymto niecim pomoct 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
Dobrý deň. Chcem sa opýtať, ako dlho ste čakali na dodanie a montáž väzníkového krovu? Ďakujem
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@michaelalidia to dodanie a montaz je velmi individualna zalezitost, s tym ta v kazdej firme oboznamia, ze ako to vidia, na kolko to bude aj montaz napriklad. Lebo mnohokrat proste zalezi od zlozitosti danej stavby.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?