Skúsenosti s Fatrafol P918 FPO (TPO)

Zdravím vás, máte niekto reálnu skúsenosť s uvedenou fóliou? Ponuku mám aj na Fatrafol 810 PVC, samozrejme TPO je ževraj lepší materiál. Zatiaľ som videl aplikácie od Firestone, ale čo Fatrafol? Rovnako kvalitná fólia? Skladba strechy od spodu bude: natavená ipa ako parozábrana, polys. 40cm + spádové klyny 2°, separačná vrstva pri PVC, hydroizolačná fólia, štrkový zásyp.
Odpovedať
@pvmr19 s 810 mam skusenost, co konkretne ta zaujima? Su to rokmi overene materialy.
Odpovedať
Profilova fotka
@pvmr19 fólia jje v poriadku, konštrukčný návrh by som prehodnotil, treba pozrieť kotvenie.
Odpovedať
@jan45 Čo chceš kotviť? Fólia a všetko pod ňou je kotvené štrkom.
Odpovedať
@slavoslav o 810 som zistil toho dost, od ludi co tutu foliu maju aj od instalacnych firiem, no zatial nemam ziadne info o p918. Najma ma zaujima kvalita, zivotnost, zvaritelnost, opravitelnost oproti Firestone TPO. @jan45 co konkretne mate na mysli v konstrukcii treba prehodnotit? Bude to balastovany system bez mechanickeho kotvenia.
Odpovedať
Profilova fotka
@pvmr19 to mi ušlo, takže pozor na statiku, pozor na spády, stabilizáciu štrku.
Odpovedať
@jan45 Pre štrk nie je 2° spád ale ideálna rovina. @pvmr19 Výrobca Fatrafolu odporúča 2°?
Odpovedať
Profilova fotka
@zubata9 to povedzte svojmu projektantovi, mňa si nevšímajte.
Odpovedať
@zubata9 2° odporucil strechar, vraj pre lepsi odtok vody zo strku. Fatrafol udava 1°. Strechar ma skusenosti uz 16rokov, tak hadam vie co robi.
Odpovedať
Teda aby som to uplne upresnil spad je 2cm na meter.
Odpovedať
@pvmr19 Zaujimalo by ma, či sa strecha so štrkom neprehrieva a nepoškodí polystyrén. Tiež neviem ako sa po takej streche chudí, treba položiť late?
Odpovedať
@zubata9 Urcite to prehrievanie bude velmy male, skor ziadne, ale to uz odbocujeme, bol by som rad ak by sme sa drzali hlavne temy, lebo sa to zvrtne na ine otazky.
Odpovedať
Profilova fotka
Pvc máš kvalitnejšie ako TPO do Tpo by som nešiel
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@bapen na to by mal odpovedať chemik, ale pochybujem, každé má iné vlastnosti ktoré môžu viac vyhovovať
Odpovedať
@bapen Vsade som sa docital pravy opak. TPO zivotnost 30-40 rokov PVC 20-30 rokov. TPO neposkodi UV, tak ako PVC. PVC uvolnuje zmakcovadla, aj do dazdovej vody. TPO narocnejsie na zvaranie, ako PVC. Potreboval by som, ale realnu skusenost s TPO.
Odpovedať
Este doplnim, tiez kto ma skusenosti s Bauder Thermoplan.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Dobrý deň . Čisto informatívne sa chcem opýtať je potrebné na vyhotovenie striech fatrafolom nejaký certifikát alebo školenia ? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?