Skrytý odkvap

Ahojte, má niekto skúsenosti so skrytým odkvapom? Prikladám nejaké foto. Odkvap by bol osadený nad fasádu a nevyčnieval by, podobne asi aj zvislá časť.
Odpovedať
Ešte fotka.
Odpovedať
Profilova fotka
to sú prvky preberané z iného prostredia, sú elegantné, ale rizikové. treba si dať pozor ne remeselné riešenie detailov a nezabudnúť zabudovať el. káble proti mrazu.
Odpovedať
Súhlasím, nie je to štandard, ale nie je to ani nič nové. To el. vyhrievanie som čítal, ale sa mi nepáči, plytvať energiou takto. Pri vonkajších sa to nerieši - je to len preto, že k zabudovaným sa človek nedostane? Týka sa to ale len zvislých častí, nie? Ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Tak už to realizujeme, ak by teda bol niekto, kto niečo podobné robí alebo robil, dajte vedieť, môžem poslať detaily + foto. Aktuálne riešim osadenie zvodu z rýny v zateplení.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
@erik8989 zdravim, je mozne prosim pridat sem fotky ako ste to riešili a ci ste s tym spokojny? Dakujem
Odpovedať
Mať zvod v rohu fasády, v vonkajšom rohu zateplenia mať dieru?
Odpovedať
@erik8989 Riešil som také ale je to priamo celý systém ku od firmy Rukkii jedna sa o shiba modern detaily nájdete na ich stránke v montážnom návode🙂 pridávam fotky
Odpovedať
@jfilip co stojitaka sranda? Ale je to pekne.
Odpovedať
@palo18 všetko je na bežný meter daj si nacenit to čo mám ja nemusí platiť v tvojom prípade
Odpovedať
@stanislav007 my máme vlastné riešenie, ale podobne ako ten systém Ruukki
Odpovedať
@erik8989 Dakujem za foto, pekne to vyzera, podobne riesenie aj my sme navrhli. Zvody rovno dolu zo žľabu skryté v zateplení a pod žľabom okapovy plech ktorí chráni zateplenie. Ked bude hotovo u nas, mozem poslat fotky.
Odpovedať
@erik8989 A ako bude zakryta cast medzi okapovym plechom a zlabom, resp. cely zlab?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zefe nebudeme to zakrývať. Viem že Ruukki tam má ešte taký krycí plech, ale keďže je to rovnaká farba ako strecha, nie je to skoro vôbec vidieť, je to jednoliate a náš zámer to splnilo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?