Skrutky na plechovej streche

18. okt 2020170

Môže pretekať cez skrutky na plechovej streche?

• Ano može.Ale ked sa bojiš tak si daj falcovany plech a tade ti nema kade pretekať.

• @eriq1005  ked su pouzite spravne skrutky, spravne tesnenia a nikto neodflakne robotu, tak by nemalo

• Ide o trapezovy plech cez ktorý mi zateká na krokvy

• Sponzor fóra
  • @eriq1005  ked zateka tak mozs cez skrutky, cez spoje, maly spad, moze to byt kondenz

• Áno nízky sklon na prístrešku ale doteraz nemôžem identifikovať odkiaľ mi to môže zatekat.Mam aj fóliu ale pravdepodobne to steká vedľa kontralat.

• Preto píšem či náhodou nemá niekto skúsenosť s takým problémom

• @eriq1005  vsetky moznosti som vymenovala. Vysetrit pricinu musis sam priamo na mieste. My tvoju strechu nevidime.

• Keď tak parádne je pospájané

• ...cim sa da toto prekrytie utesnit? moze sa pouzit napr. paska pod kontralaty? 🙂

• @jan45  daky napad?

• Zdravím mám v ten istý problém zateká mi okolo vikiera na plechovej streche, asi okolo falcov exiatuje na to nejaká izolácia?

• @marcoy83 - zita19 popísala všetky alternatívy, fólia pod trapézom nie je potrebná, ak zatekajú kontralaty, tak je to kondenz, vetrať, ale prístrešok je otvorený priestor, treba pozrieť skrutky na streche a zagrcať butylkaučukom, ak je to urobené správne mali by tam byť čiapočky.

• @jan45 🙂 ja som sa zistil ze to bude asi kombinacia maleho sklonu, zvlnenej strechy a tym padom aj nedostatocnym prekryvanim sa jednotlivych tabul :/...
    ...teraz spekulujem ako na zimu spravit aspon dake opatrena ktore mi to prekrytie trapezaku /prva a posledna vlna plechu/ stiahnu dokopy...

...foto nie je moje a pre vysvetlenie mam vysku vlny len cca 1,8cm a sklon mal byt 5°...

• Sponzor fóra
  • @marcoy83  pri takej malej vlne a spáde je zatekanie možné, ak je to prístrešok , teda len krytina dolu otvorený priestor , záleží od plochy a rozmeru tabúľ, je niekoľko možností. Prejsť zahnutou špičkou pištole spoje a vtlačiť tam tmel, alebo vlny stiahnuť nitovaním. Ale najistejšie je rozobrať, podložiť páskami a znovu položiť

• @jan45  dakujem 🙂 ked prestane prsat idem rozoberat a podlozim to v prekryti dakou listou a malo by to ta skrutka stiahnut dokopy 🙂

...inak je to pultova strecha na chate 🙂 a kedze som daval aj foliu tak som za nu velmi rad ze to netecie do izolacie 😃

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Služby ktorým sa venujeme je dodávka a montáž tradičných a väzníkových krovov, opravy krovov, pokrývanie striech, montáž odkvapových systémov

Obchodné zastúpenie vyroby KON-Truss Galanta väzníkové strechy. Realizujeme kompletné dodávky striech na kľúč.
    Naša spoločnosť sa zaoberá zatepľovaním rodinných domov a budov fúkanou izoláciou. Používame len certifikované materiály značiek KNAUF a STEICO.
    Články od našich partnerov
    Povalové schody do pasívnych domov
    Farebné teplo do každej kúpeľne
    Vyberte si osvedčenú kvalitu na vašu strechu!
    Archív článkov od partnerov