Škridloplech versus falcovaná strecha

Profilova fotka
Prosím o radu, čo uprednostniť- škridloplech, ktorý je podľa mňa vzhľadovo príjemnejší, alebo falcovanú plechovú strechu, ktorá je podľa niektorých trvanlivejšia. Počula som, že tesniace gumičky, ktoré sa dávajú pod samorezné nity pri škridloplechu majú cca 10 ročnú životnosť. Je to prvda? Čo by ste uprednostnili Ďakujem.
Odpovedať
nie je pravda ze gumicky pod samorezky maju 10 rokov zivotnost, realne maju menej. Tu nie je co rozmyslat, jednoznacne falcovanu strechu, pokial chcete aby ak Vam ju dobre urobia vydrzala aj Vase deti.
Odpovedať
No neviem... máme strechu so skrutkami s gumenými podložkami už 10 rokov, povoľoval som najeseň skrutky pri drobnej úprave okolo komína a ani jedna gumička nebola prasknutá a všetky stále dostatočne pružné...
Odpovedať
Odporucam pozriet aj Lindab Click, osobne som ju montoval minule leto, uplne jednoducha praca a hlavne to ze na streche nemam ani jednu skrutku, ktora by prechadzala cez krytinu, vsetko je do detailov vyriesene.
Odpovedať
Profilova fotka
Nám strechár hovoril, že lepší falcovaný plech... že tie tesnenia vplyvom mrazu a slnka "odchádzajú"... Pre mňa to však nebolo podstatné, nakoľko mne sa tá plechová imitácia škridly moc nepáči... :-|
Odpovedať
jasne že falcovaná krytina je lepšia, veď je drahšia :-) A keď prídu o rok o dva s novým " drahším výrobkom" tak nájdu nejaké negatíva na falcovanej a tak to ide stále dookola. Vyber si ktorá sa ti páči obe ti rovnako poslúžia dlhé desaťročia, hlavne aby boli kvalitne spravené. Na moderný dom by som dal falcovanú ale ide aj o architekturu a dizajn, nie všetko ladí so všetkým.
Odpovedať
@inrid Pracovala som ako predajca plechových krytín v slovenskej firme, ktorá tieto krytiny sama vyrába a osobne by som si na strechu profilovanú krytinu kotvenú zvrchu nikdy na dom nedala. Zákazníkom bolo zakázané poukázať na negatíva tohto riešenia, ale reálne gumová podložka farmárskej skrutky vydrží cca 10 max. 15 rokov. Je strecha riešená na toto obdobie? Ďalším negatívom je dilatácia plechu, ktorý dieru po kotvení zväčší a časom môže začať zatekať. Falcovaná krytina je kotvená pevnými a posuvnými príponkami zospodu a z boku, takže tento problém nehrozí. Falcovaná krytina samozrejme musí architektonicky ladiť so štýlom budovy, inak bude vyzerať ako sklad. Osobne by som radšej išla do betónovej alebo keramickej škridle ak to statika umožňuje.
Odpovedať
Profilova fotka
@bubulka722 Ďakujem, staviame bungalov so strechou s nízkym sklonom, tak uvažujeme, ako ju prikryť, naprojektovaná je pôvodne so škrídľou, mysleli sme si, že tak aspoň trochu ušetríme. Takže budeme uvažovať ďalej. Ďakujem za názor.
Odpovedať
@bubulka722 no a prave pre toto napokon ideme do skridle.. mame to uz prekonzultovane s projektantom a staveb. dozorom a krov je stavany aj na skridlu.. hned mam klud na dusi.. tiez bola dilema plechovej krytiny.. a cenovo vychadzala ako skridla, dokonca aj viac.. @inrid ten plech ta nemusi stat menej ako skridla.. skus si dat nacenit jedno aj druhe...
Odpovedať
Ale ved Lindab ma okrem Clicku aj Goodlock ta je tiez bez uchytenia v ploche. A vyzera uzasne a uplne ako skridla. Ma uplne iny tvar ako tie typizovane 3_4 druhy ktore maju uplne vsetky znacky rovnake len pod inym nazvom. I ked je pravda ze kvalitny plech je drahsi ako klasicka skridla. Ja som do plechu musela kvoli odlaceniu stavby rekonstruujeme starsi dom. Ked bude nahodena hodim foto. :-D
Odpovedať
A este vlastne aj SATJAM vyraba nieco obdobne bez skrutkovania v ploche.
Odpovedať
@borderka Plech vôbec nevychádza lacnejšie ako škridľa, teda ak sa nebavíme o pálenej. Do ceny treba zahrnúť aj potrebné oplechovanie a skrutky. Ja osobne by som si na novostavbu plech nedala...
Odpovedať
@bubulka722 ved som pisala ze plech nevide lacnejsie... dokonca nam to vyslo cca rovnako a niektory skoro 2x tolko ako skridla
Odpovedať
Článok sa načítava...
"Na dom patrí škridla ,na šopu plech" napísal jeden strechár-pokrývač na inom fóre .Vzal som si to k srdcu a idem do keramiky aj keď som sa pohrával s myšlienkou že dáme plech.A myslím že cena bude asi podobná.
Odpovedať
@borderka Príspevkom som súhlasila s tebou.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
škrydloplech dilatuje na ohyboch a nie pri skrutkách!!!takže nemože dojst k zvačšeniu dier pri skrutkách! Ved pri skrutke je pevný spoj! na ohybe je lahšie dilatovať ;-) ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@banjo1 .... :-D Hudri - hudri, ty si bendžo dáky múdry... A čo je tak asi na historických stavbách, palácoch, kostoloch...? A čo na súčasnej moderne...? Nie náhodou plech...? Na Tvoju múdrosť Ti napíšem to, čo povedal 1 rímsky senátor svojmu predrečníkovi: Keby si bol býval mlčal, bol by si býval filozofom... 8-)
Odpovedať
Profilova fotka
skor by som isiel do toho skridloplechu
Odpovedať
@leonardom máš dilemu čo dať na dom ? Choď za starým LEONARDOM ,podľa veku by mal byť múdry aj keď tára hudri,hudri. Skús si pozorne prečítať ešte raz môj príspevok vychytralec Hviezdoslav To nieje moja "MúDROSť" ako si napísal . Neviem kde žiješ ale na kostoloch sa používa falcovaná meď ,alebo škridla ,aspoň v tom našom svete ale ty máš ten svoj. Aj keď nevylučujem že v rámci úspor sa môže zvoliť aj tvoja varianta škridloplech nevidel som všetky kostoly takže pripúšťam. K tomu sa ale vyjadruje pamiatkový úrad čo dať na strechu a chvála bohu nie ty.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
@borderka samozrejme, ze je lacnejsi. a 10X lahsi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?