Šikmý štablon - podbitie

Caute. Spekulujem nad postupom. 1) osb doska 13-15mm na to xpsko 2-3cm sietka lepidlo 2) xpsko 3-5cm rovno na krokvy a tak sietka lepidlo Vas názor? Krokva je od steny 66cm cize vznikne mi dost velky odpad Od seba su cca 95cm Je nutne dat aj nejaku diletaciu od steny? Ako potom omietkari prepoja stenu so stablonom? Vdaka Rovny stablon robit nechcem
Odpovedať
Profilova fotka
Taka tenka osb sa bude prehybat a pri stene medzi by si mal tiez nejako kotvit. Co tak podbit doskami a na to xps3ka??
Odpovedať
@wolodymyr tak ja ako mozem dat aj hrubsiu osbcku. Xpsko 3jku?
Odpovedať
Profilova fotka
@truly riesil by som najprv medzi krokvami aby sa to neprehybalo.
Odpovedať
@wolodymyr cd profil? ohnut kraje a nasrubovať? dosky by sa prehybali tak isto?
Odpovedať
Profilova fotka
@truly dosky budu mat tiez prehyb ale mensi lebo maju vlakno cele nie ako osb doska a drevo je drevo sprava sa prirodzene a styrodur to zjednoti. Viem ze kamos stavia domy a kvoli tomuto dava dosky. Namiesto cd pouzi stresnu latu
Odpovedať
@wolodymyr uz som uvazoval ze potiahnem dve laty a oplechujem antracit plechom a mam pokoj na...
Odpovedať
Profilova fotka
@truly keď dáš dve strešné laty....na tie OSB aspoň 15mm na to 2cm XPS sieťka lepidlo fasáda tak máš pokoj na veky....ale keď budeš vymýšľať vymyslené tak dopadneš ako zo vsakovacou jamou plnou štrku.
Odpovedať
@truly momentalne mi nahadzuju 23 mm osb s pero drazkou a na to pojde 2 alebo 3 cm eps. Osb s pero drazko ma 67,5 mm takze menej odpadu.
Odpovedať
a keby som len potiahol 2 laty cez krokvy a spravil teda dal spravit oplechovanie? Je to system ucka do steny a zvysok sa uchytava pod celovkou
Odpovedať
Profilova fotka
Urcite dorobit koniky medzi krokvy...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Čaute. Potreboval by som vedieť ako letia ceny za štablón. Urobiť rostovanie z lát na krokvy príp.koniky. OSB doska. Nakotvit eps 3cm + lep, sietka+ 2vrstva lep gletovanie, penetrak + omietka. Chlapik mi nacenil 22e m2 za prácu. Je to veľa alebo nie?
Odpovedať
platil som tusim 16e za osb, polystyren, lepidlo sietka, penetrak, omietka. Material som platil ovsem ja. Koniky im netrebalo dal som to na šikmo a lepsie to vyzera pri mojom dome. Ak ti budu robiť aj koniky tak teoreticky normálna cena neviem, chce to viac prikladov od ludi
Odpovedať
Článok sa načítava...
@truly ešte zvažujem inu skladbu štablónu. Konštrukciu SDK a farmacell dosku,lepidlo sietka atď. Mam tam okolo 60 m2 dokopy vrátane terasy a zádveria. Zbuchal som na 20e štvorec. Menej materiálu. Iba rozmýšľam tak ze ako sa to bude správať v zimnom obdobi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Chcem zateplit dom, ale hrubka zateplenia je 25cm takze si zakryjem jednu krokvu. Nakolko stablon by som uz toho roku nestihol a budem ho robit na jar chcem sa opytat ako si to pripravit aby som mohol pokracovat bez toho aby som si teraz urobil problem ked to zakryjem. Môj napad bol si dat laty napr. kazdych 50cm a na jar potom na to OSB dosku tak isto potom aj okolo celeho domu, alebo dat rovno na to OSB dosku uz teraz? Tepelny most na stite neriesit je to podkrovie. Dakujem za radu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?