Rekonštrukcia strechy s asfaltovými pásmi

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť vhodný spôsob rekonštrukcie strechy. Aktuálna strecha je plne debnenie s asfaltovými pasmi. Jednoduché riešenie by vraj bolo dat na to kontra laty, latovanie a plechovú krytinu. Avšak ďalší návrh je dať tú asfaltovou lepenku dole. Vraj to môže nejakým spôsobom vlhnut. (to plne debnenie pod lepenkou). Riešili ste niekto takúto rekonštrukciu? Aky spôsob by bol najvhodnejší?
Odpovedať
Nabi na to bonsky sindel ,alebo natav take pady s imitaciou,robia to za cca 8eur/m2
Odpovedať
Jednoznacne dat vsetko dole vsak nebudete predsa davat strechu na strechu cize krytinu na krytinu aj ked to tak robia viaceri ale tym nic nusetria ako potom tie nasledky toho ked to tam ostane.Ja sam osobne kedze robim strechy tak vsetko davam dole .
Odpovedať
@rado88 Dobrý deň. Pod tým je plne debnenie. Dat preč aj to a natiahnuť fóliu a latovanie? Aké sú následky, keby sa to tam nechalo?
Odpovedať
@j0ey1 Ja si myslím, ale neviem či o tak je, že ak chcete zobytniť podkrovie a zateplit strechu tak by prípadná vlhkosť nemala ako uniknuť cez ten asfalt. Konštrukcia strechy by mala byt difúzne otvorená smerom von. Tým pádom ak bude zloženie: sadkokartón, paro-nepriepustná folia, vata, drevo a asfalt. pásy a cez foliu by sa dostala vlhkosť do izolácie (vaty) nemala by sa kam odpariť, pretože ju zastavie tie asfaltové pásy. A tak by drevo mohlo degradovať. Medzi vatou a plným debnením by musela byt odvetrávacia medzera. Ale neviem či myslím správne 🙂
Odpovedať
@peter97 dobre uvazujes. Dobre spravena strecha s asfaltovou krytinou ma odvetravanie. Sice som to realne este nikde nevidela spravene, ale dobri výrobcovia pasov a sindlov maju v sortimente aj odvetravacie prvky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja riešim podobný problém mám strechu s plným debnením a asfaltovým šindlom, chcem ju nahradiť plechovou a teraz neviem či dať dole šindeľ, alebo ho nechať a naň položiť kontralaty, latovanie a plechovú krytinu(Podkrovie je obývané, ale medzi strechou a obytnými časťami sa nachádza voľný priestor.) Ako ste nakoniec riešili vašu strechu s tými asf. pásmi?
Odpovedať
@dumi čo sa stane asfaltovému šindlu ak tam dáš laty a plech? aj ked pripečie laty preto sa nepoškodia
Odpovedať
Ďakujem @duzu, len jeden majster mi tvrdí, že šindeľ musí ísť dole a časť debnenia tiež kvôli odvetravaniu(strecha má niekoľko odvetravacích otvorov hore po dĺžke), no a pre zmenu druhý majster že netreba, lebo šindeľ bude slúžiť ako poistná izolácia.Odstránenie šindla a robota s tým spojená predsa len niečo stojí, preto odpoveď hľadám aj tu.
Odpovedať
nechavaju aj sindel niekedy aj eternit, nato nalepia tie pokreslene asfaltove pasy.. no, ono to je mozno funkcne, a navonok to akotak vyzera, ale poviem ti osobne, ja by som to takto nikdy nepsravil, vsetko pekne by som odstranil, strechu spravim raz a poriadne, nez na jednu strechu lepit dalsiu strechu.
Odpovedať
@dumi to odvetranie nemôže byť nad šindlom? tam stačí dať laty a nie znova latovanie, na laty pripevníš plech, od spodu máš voľný priestor tam nemôže vznikať kondenz @dent eternit?s tým bude problém pokiaľ sa neodstráni, no ked pozerám , je ešte stále mnoho obcí, domov s eternitom, a ked pozriem na vek dožitia nejak sa to neprejavuje
Odpovedať
@duzu no ved jasne ze sa to neodstrani, ved skladkovanie eternitu stoji asi tolko kolko aj novy plech.preto to kazdy iba odklada ako sa da, pripadne to prelepi asfaltovym pasom. Riesenie problemu sa iba odklada.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?