Recenzia Kasper vaznikove strechy

Ahojte, prosim Vas mate niekto skusenosti s firmou Kasper, ktora realizuje vaznikove strechy? Mame od nich zaujimavu ponuku, no na MS sme nenasli referencie alebo hodnotenie. Dakujem
Odpovedať
@tetazuzana ahoj. my mame od nich krov. pocity? zmiesane. kasper vazniky vyraba, na montaz maju externu firmu z oravy. nam krov doviezli v dohodnutom termine (cca 2 tyzdne od objednania), len s montazou su problemy. prva partia namontovala samotne vazniky, ale nedokoncila robotu (cast krovu je klasika - pomurnice, krokvy). uz tu som krutil hlavou, ze borci zacnu o desiatej a skoncia o tretej(stvrtok). povedali ze na druhy den (piatok) pride dalsia partia dorobit. samozrejme nikto neprisiel. po urgovani som bol informovany, ze pridu v pondelok. nuz dosli dvaja chalani, daco po obede a ked zbadali strechu, chytali sa za hlavy. poslali ich ku nam, ze maju len dokoncit par krokiev. bonus bol, ze ani naradie so sebou nemali. takze z toho nebolo zase nic. treti pokus bude najblizsi pondelok. suma sumarum: tri dni mojej dovolenky fuc, krov nedorobeny a robota mi stoji. chcem verit tomu, ze nas pripad je ojedinely a len sa zbehli okolnosti ako sa zbehli. z fy. Kasper mam stale pozitivny pocit (komunikacia relativne ok, vysli mi v ustrety s cenou - aj ked nie su najlacnejsi), ale celkovy dojem zo zakazky koli montaznej firme zmiesany.
Odpovedať
@lukasflip Dakujeme za info :) mailova komunikacia je dobra. Uvidime, zatial sme sa este nerozhodli. Dufam, ze u Vas vsetko dobre dopadne.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj my máme od nich ponuku a rozhodujeme sa. Mňa by zaujímala hlavne kvalita krovu. @lukasflip
Odpovedať
..pre doplnenie. Tak dohodnuty pondelok zase neplatil, prisli na konci tyzdna. Dostalo ma, ze nemohli dokoncit montaz, lebo si nevsimli, ze vo vykresoch bola cast s klasickym krovom na prievlakoch 15cm podlozena (povedali ze sa to musi nadbetonovat), takze namiesto montaze krytiny som cez vikend betonoval. Nerozumiem, ako je mozne, ze mi to neoznamili skor. Dalsi tyzden na uz dokoncili robotu. krov je hotovy, ale stalo to kopec nervov a casu. Napisal som mail majitelom/konatelom aby mali daky feedback, nech sa to neopakuje pri inych zakazkach. @kiwik10 - kvalitu nemozem zhodnotit, kedze nemam na to vzdelanie. ale laicky: chybicky by sa nasli, napriklad na jednej strane bol jeden vaznik nainstalovany asi o 20 cm von z domu (mam komplikovanejsi tvar domu) - v podstate mi to pomoze pri zateplovani. na niektorych miestach su vazniky akoby nizsej kvality - akoby prehnite (na koncoch zvacsa) - ale nic tragicke. dalsi "problem" by mohol byt, ze povodne namoreny krov vyzera po troch tyzdnoch ako keby ani moreny nebol. ale to su len take male veci v podstate.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 12 mesiacoch
Musim potvrdit podobne skusenosti ake mal lukasflip. Neodporucam.
Odpovedať
Ja odporúčam MT strechy vaznik ok a aj montáž,
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@bazant12 dakujem :)
Odpovedať
Profilova fotka
My máme od nich väznikovy krov a teda u nás absolútne bez problémov prebehlo všetko ako malo. Robili nám ho cca pred rokom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
My sme si dali od firmy Kasper spraviť väzníkový krov a som nadmieru spokojný. Výborná cena a bezproblémová komunikácia.
Odpovedať
my mame od kaspera vaznikovy krov a nemali sme s nimi ziadny problem, vsetko prebehlo ako sme sa s nimi dohodli.
Odpovedať
Kasper nam robil vaznikovy krov. Dali nam dobru ponuku a velmi dobre sa s nimi komunikovalo.
Odpovedať
Len na margo posledných 3 príspevkov nadomnou.... Všetky nicky zaregistrované 30.9. A každý len pochvalana správa v rovnakom duchu a žiadne info o montáži ktoru teda vyššie spomínali ako problematickú. = ČLOVEK Z KASPER. Tiez teraz riešime CP na krov a zatiaľ teda Kasper a strechy-DS najlacnejšie. Čakáme ešte bellati a tectum ponuky
Odpovedať
Článok sa načítava...
No my mame od nich tiez krov a nikdy viac!!!kvalitu materialu neviem posudit,ale pracu ano!!boli nam to tu montovat nejaky ukrajinci,ktorych poslali,co by nebol nejaky problem,ale netrafili dokopy s klincom na viacerych miestach ani spoje.Na vela miestach doslova len trcali klince!!!Pan co nam bol nahadzovat skridlu,nam kopec veci musel prerabat,lebo sa nam nedala na niektorych miestach nahodit krytina.Stavebny dozor ktory nam ich odporucil prisiel spolu s panom od Kasperu+nas strechar,a bola z toho dost drsna hadka a kopec otazok na pana z Kasperu ako na tom a tom mieste ma osadit krytinu!!!ten si isiel stale len svoje.ako Matovic teraz v tejto situacii.🙄pracu navyse bolo treba samozrejme strecharovi zaplatit..takze za nas urcite nie!!!
Odpovedať
Profilova fotka
KATEGÓRIE NAJNOVŠIE DISKUSIE KDE SA DISKUTUJE KAM SOM PRISPEL SLEDOVANÉ DISKUSIE SÚKROMNÉ DISKUSIE VÄZNIKOVÝ KROV KASPER Fórum Strecha 39 sek 0 0 1 Martin Tretina Pri výbere väzníkoveho krovu som postupoval asi ako každý. 🙂 spravil som si prieskum trhu čo sa týka kvality a ceny. Najlepšie mi vyšiel KAPSERZ TECHWOOD a KONTRAKTING. Intuícia mi povedala nech sa rozhodnem pre KASPERA /aj vďaka bezproblémovej a ústretovej komunikácií/ čo sa neskôr ukázalo ako veľká chyba. Realizácia prebiehala v mesiaci júl/2020. Využil som aj možnosť dopravy s následným osadením krovu /Auto s rukou/ Čas príchodu auta bol naplánovaný na 8,00 s tým že partia mala prísť o hodinu skôr, až si stihne všetko nachystať. Opak bol pravdou. Auto na stavbe bolo o pol 8, a partie akože tesárov prišla o hodinu neskôr. Auto neštartovalo, zložilo prvé bremená a čo nastalo potom mi vyrazilo dych. Páni sa išli naranajkovať - samozrejme že mi bežal čas za auto s rukou - cca 45 - 50€/hod. No ich to samozrejme nezaujímalo. Chlapci sa zobrali o15,00hod. domov, že to na ďalší deň dokončia. Na ďalší deň to samozrejme dokončili a prišlo prevzatie diela. Ešte predtým som prizval pána kt. mi strechu pokrýval a ten sa zhrozil. /okolí pravdepodobne lepšieho majstra nenájdete/. Pred odovzdaním diela mi pomohol napísať nedostatky, kt. žiadal napraviť: 1. Poprosím na väzníku doplniť všetky naležitosti kt. obsahuje technická správa. 2. DETAIL V.2 - počet konvexných klincov na dosku /20ks/ - je ich tam ledva 8... 3. DETAIL Z - ztúženie radových diagonál väzníkov latami 60/40 viď detail Z /tak ako to je v technickej správe / Strechár sa stale nestotožňuje s prevedením a detailami kt. podľa neho majú jednoznačne vplyv na statiku a tak mi navrhol zaplatiť si nezávislý posudok od statika s firmy kontrakting, p. Kaveckého - samozrejme po opravení odfláknutých detailov -/ určite by to bolo lepšie vidieť osobne/ Odpoveď: Rada by som sa vyjadrila k nedostatkom a Vašim otázkam vyplývajúcich z fotografií. V súčasnosti je drevená konštrukcia funkčná, statická funkcia nie je narušená. Na základe telefonátu s pánom Uherčíkom Vám vypisujem dohodnuté úpravy: - Doplnenie klinov na väzníky T03 Doplnenie príložiek – vytvorenie prebiehajúcich horných pásov Úprava prípojov na väzníkoch T03 ( pozinkovaný zavetrovací plech BV/ZP) Preklincovanie Úprava väzníka V05 a V08 príložkou Prepojenie medzier medzi nárožnými väzníkmi a valbovými námetkami 2 kusmi drevoskrutkami 6,0120 mm. chlapci z KASPERA prišli, ponadavali, akože opravili a či mi to nespadne na hlavu, ukáže až čas. No minimálne po 3 mesiacoch mi začala výrazne praskať väznica, kt. mi museli opäť prísť unadávaný chlapci z KASPERA opraviť. V prílohe prikladám fotografie detailov. 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Len velmi nerad pisem negativne recenzie ale musim. Mne montovali krov jul 2020. Komunikacia dobra aj na cene sa dalo dohodnut. Ale bola to chyba. Montaznici - suflikanti strasne odflakli robotu. Sice za den ale radsej by som bol keby tam boli tri dni a urobia to poriadne. Este sa urazili ked som ich zdrbal. Velmi vela chyb. Mam iba jednu fotku pre predstavu. Z dialky to vyzera fajn ale vela veci som musel opravovat. Neodporucam.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Moja skúsenosť s firmou Kasper bola max. spokojnosť. Riešili sme tento rok 2023 strechu na kľúč, Mali sme záujem o presný prefabrikovany krov vyrobený na CNC. Spravil som si cenovú kalkuláciu s viacerými firmami a Kasper nebol najlacnejší, ale keďž som ich mal ako referenciu od môjho statika rozhodol som sa pre nich. Vyhotovenie krovu , spracovanie KVH aj BSH hranolov bolo parádne, to som čakal, dokonca aj montážnici boli nesmierne spokojný, a ficali jak na drátkoch. Začiatok montáže bol pozvoľný, namontovali pomúrnice a následné dni montovali krokvy, a to ďalšie. Plný záklop a krytinu som "nestihol", bol som 3dni na služobnej ceste. Ciže keď som prišiel bolo všetko hotové, Na stavbe som mal stavbárov, ktorý dokončovali komin, a chlapy si prácu rozdelili tak aby si nezavádzali. Za mna si to zmanažovali super, co zvyčajne nebýva a cudzie partie sa skôr navzájom pohádajú, u nas prebehlo všetko na jednotku, aj spolupráca montážnikov aj komunikácia s projekciou, kedže sme riešili výrobu na CNC a na stavbe sa iba skladalo lego. Ak by bol problém so zameraním a pod tak by sme to rýchlo zistili.... Každopádne firmu Kasper odporúčam, komunikácia je na urovni, netreba však nic zanedbať, a byť dôsledný, nikto nie je neomylný a dá sa tak predísť nedorozumeniam. Aby som bol objektívny aj u nás sa počas montáže vyskytli drobnosti ale reakcia kasperu bola skvelá, vsetko sa riešilo okamžite, a nakoniec som pochopil že som bol možno iba nedočkavý, lebo aj veci ktoré som si všimol a "nenahlásil" si nakoniec majstri sami od seba dali do poriadku. Takže finálna kontrola bola taká, že bolo poupratované, strecha doslova voňala novotou a všetko sedelo tak ako malo. Za mna 5 hviezdiciek.
Odpovedať
Profilova fotka
pár fotiek z realizacie ...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?