Pultová strecha a rekonštrukcia EPS a SBS pásmy

Ide o pultovú strechu s krytinou z falcovaného plechu (110m2). Pod plechom je fúkaný climatizer plus na 26cm. Návrh rekonštrukcie je nechať plech na streche... medzi falce položiť cca5cm EPS, aby sa falce nemuseli sklepávať a na to samolepiace SBS pásy v dvoch vrstvách. EPS kotvený do plechu zavrtavacími kotvami na EPS. (Ja by som ho možno ešte lepil PUR penou na plech). Otazka: 1. Je také riešenie opravy strechy OK? 2. Odvetranie strechy? - teraz je v pôvodnej streche urobených 9 komínkov.Nie som si však istý ich efektom, či je dostatočný,lebo počas leta je značný kondenz na plechu zo spodu až sú kvaple. Či pri tejto prerábke nezrušiť tie komínky a nespraviť vetračky z boku pod strechou. Ak áno koľko a aká veľkosť?
Odpovedať
@mitre85 na návrh ti nepoviem nič, lebo je to trochu zložité, ale čo sa týka toho kondenzu tak jeho vzniku a odkvapávaniu úplne nezabrániš ani keby si mal tých komínkov na každom metri štvorcovom.
Odpovedať
Profilova fotka
@mitre85 Súhlas so slavoslav, aký je účel izolácie na plechu? Pretože zlepšením odvetrania strechy vytvorením prieduchov v štítoch stratí izolácia na plechu väčšinu účinnosti. A bez prieduchov sa nezníži kondenzácia.
Odpovedať
@slavoslav dik za odpoved. Ono tie kominky uz na dome boli predomnou a mna len zaujimalo,ci nie je nejaky efektivnejsi sposob ktory sa pouziva.
Odpovedať
@jan45 eps na plechu je len z pohladu vyrovnania plochy medzi falcami,aby sa nemuseli sklepavat. Hlavna tepelna izolacia stropu domu je fukana celuloza. Teraz je tam asi 26cm a po oprave strechy sa dofuka asi dalsich 20cm. Kazdopadne ak eps na plechu nieco zaizoluje tak to bude len pre mna plus :-) .
Odpovedať
@mitre85 efektívnejšie odvetranie pri sedlových strechách je odvetranie celého hrebeňa, pri pultových vetracie otvory na odkvapovej a protiľahlej strane, no so zmenšovaním sklonu sa znižuje účinnosť odvetrania a pri plochých strechách to zabezpečuje už len vietor, prípadne teplotný rozdiel medzi oboma časťami strechy.
Odpovedať
@slavoslav moja strecha moze mat tak medzi 4-6 stupnami sklonu. Tych 9 kominkov je rozmiestnych sachovite. Priemer 100 a vyske kazdeho asi 30 cm. Predpokladam,ze pri takom prevedeni sa spolieha na efekt salania vetra ponad srrechu. Z prveho prispevku som pochopil,ze to v podstate nejako viac neriesit,ze to moze ostat tak. Ci ma to zmysel pri zahrnuti energie to prerabky vetraciek. Ale ako si pisal v poslednom prispevku... efekt komina sa znizuje mensim sklonom.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@mitre85 dobry den dali ste ten polystyren na zarovnanie falcov?
Odpovedať
@abocinm , ano isiel tam 50 styrodur,aby to vyslo ponad falce. myslim,ze na to folia,zakotvilo sa to o strechu cele a potom dve vrstvy asfaltovych pasov.zakladny a vrchny s posypom. zatial spokojnost.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?