Pozor - podvodník s drevom

Dobry den vsetkym. Chcel by som vas upozornit na podvodnika, ktory ponuka stavebne rezivo. Ide o kontakt a webovu stranku toprezivosl.sk. Je to podvod, vezme zalohu na zacatie rezania, no nikdy ziadny material neuvidite, nakolko drevo pravdepodobne nikdy ani nemal. Stale len slubuje, ze material bude a bude a ked vyziadate vratit zalohu, zasa len do nekonecna slubuje. Je podane na neho tresne oznamenie s podozrenim na podvod. Ruky prec od neho.
Odpovedať
@janulikk za rezivo platím vždy a všade až po prebratí lebo chcem vidieť kvalitu , nie pohnité , hrčavé, krivé
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu asi tak nejako, nikdy som za drevo neplatil dopredu zalohu. To by mi bolo hned divne, keby si to niekto odomna pytal.
Odpovedať
Profilova fotka
Dopredu uz nikdy peniaze nedavam, tiez som sa par krat pekne ....
Odpovedať
Profilova fotka
So zálohami dopredu je to také no, ako my aj keď sa to týka čoho koľvek, tak proste nedávame zálohy dopredu
Odpovedať
na stránke žiadne info na názov firmy alebo aspoň IČO, no ja by som tomu od začiatku nedôveroval.
Odpovedať
My sme sa takto tiez uz poucili, sice to nebolo s drevom ale to je jedno. Zalohy sa takto ludom neoplati davat, kedze je velek riziko, ze clovek o peniaze pride a tovar nedostane
Odpovedať
Na takyto podvod (s drevom) je momentalne velmi privetiva situacia. Ceny su velmi vysoke a ludia sa snazia kadejako usetrit (pochopitelne). Takze jasne. Co sa tyka zalohy, tak v istej miere je to zase bezna prax davat, lebo je pekne, ze vas niekto odrbe a neda vam drevo, no je aj pekne, ked niekto nareze a kupujuci uz nema zaujem, zozenie inde atd. atd. Jasne ze ked chce niekto zalohu viac ako 30-50% je to dost, no zase sa nemozete divit aj poctivym remeselnikom, ze pytaju zalohu
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den, dopadli sme zial rovnako. Mozete sa mi prosim ozvat a rada sa pridam k trestnemu oznameniu, chystame sa na policiu. dakujem
Odpovedať
Zdravim, tiez by som sa pridal, ozvite sa alebo nechajte kontakt. Dakujem @ruzenka_kubickova
Odpovedať
@janulikk dajte nejaky kontakt na seba
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@igor256 dalo by sa to povedať slovami istého slovenského mysliteľa, že "ľudia otupjevávajú" (pochopiteľne)...
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dobrý deň, pod identifikačným číslom organizácie, ktoré síce vyššie uvádzaná spoločnosť neudáva na svojej webstránke, ale zato uvádza na svojej pečiatke, sa skrýva obchodná spoločnosť MI.reality spol. s. r. o. (https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=4479...) Ako vidieť z pripojeného linku, oficiálnym štatutárnym orgánom spoločnosti je p. Janka Leitmannová, avšak v mene spoločnosti koná primárne pán Miroslav Krumpál, ktorý je tiež štatutárnym orgánom v spoločnosti MI - stava spol. s. r. o. (https://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=2502...).
Odpovedať
Držím vám všetkým palce, aby to dopadlo vo váš prospech. Každému je ťažko v tejto dobe, ale takto okrádať ľudí, nemám slov. Dobré na tom aspoň to, že ste sa našli viacerí
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
podnet som podal, dokladoval som všetky dôkazy... časť peňazí sa mi vrátila, pokiaľ však nedostanem všetko, neprestanem... nejde o veľkú čiastku vôbec, ale o to predsa vôbec nejde... nemôže to predsa fungovať v tomto štáte, že si niekto vezme zálohu (prevod na účet) a koniec komunikácie..
Odpovedať
Odpurucam vzdy dodavtela preverit jednak na finstate, no aj na sudoch..ci sa konaju/konali nejake sudne pojednavania s dodavatelom/konatelom…su to verejne dostupne info
Odpovedať
Profilova fotka
@janulikk to vie cloveka nastvat. ako ja sa snazim nejak nedavat zalohy dopredu, pokial to nie je ozaj niekto overeny. no je podla mna fajn na nieco taketo upozornit, nech proste ludia vedia
Odpovedať
V každom odvetví sa nájde nejaký takýto exot čo to skúša. Nechápem, žesa im chce podstupovať takéto riziko, lebo podľa mňa sa nájde zakaždým niekto, kto si to proste len tak nenechá
Odpovedať
@markpp preto som to spomenul, presne ako píšeš
Odpovedať
@markpp Je to dosť zložité čo sa týka dať niekomu zálohu vopred..Prečo??? Ja som mal prípad že som objednával tovar z bazošu, kde pýtal plnú hodnotu tovaru, kde som bol ozaj na pochybách, ale veľmi som chcel ten tovar, preto som mu zavolal, ako sa veci majú,pretože som nechápal, prečo mám zaplatiť to čo som ešte ani nevidel. Vysvetlil som mu aj on mne, že ak nechcem ten tovar má iných...Nakoľko som mu dôveroval, tak som mu peniaze poslal celú sumu a tak som čakal či to nebude, nejaký podvod... Našťastie som dostal tovar, pekne bez problémov, ale stalo sa mi že chceli odo mňa tovar,poslal som ho a neprebrali ho...samozrejme že je najlepšie tovar a do ruky peniaze, ale zase nepôjdem napr. do KE kvôli tovaru za 80€...Samozrejme že s drevom je to iné... 😉 To tiež naštve človeka, že si objedná tovar, napíli ho a neprevezme!!!! No sme predsa všeliakí ľudia a podvod tu bol a aj bude, kto ho bude chcieť urobiť tak ho urobí...Viď denno denne správy 😬 ...Auto predá 4 ľuďom alebo sľúbi 1kg mäsa zo zakáľačky za 1€ a ani tovar ani peniaze nemajú 😠 ..Nenachytá mňa, nachytá iných... 😐 Chcel som napísať len toľko že je to o serióznosti ľudí, ale tá serióznosť ľudí sa vytráca čím ďalej tým viac... Nemusíme ísť ďaleko, viď "naša strana a vláda" 😬 😬 😬 😬 😬 😬 😬
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Kto ste dopadli rovnako, dajte oznamenie na policiu alebo prokuraturu. Bol som na druhom vypočutí apripad bol posunutý na súd.. čaká nás dlhé dlhé riešenie, nakoľko na Slovensku sa dá ľahko obohacovať na úkor iných.. nejde mi o tých pár eur, ja však idem ďalej, neprestanem 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?