Poloha komínového telesa pre kondenzačný kotol

Profilova fotka
Zdravím Vás, rád by som bol ak by sa vyjadrili odborníci, alebo ľudia ktorý už takýto detail riešili. Komínové teleso zasahuje priamo do stolice krovu, projektant to vyriešil, len by som bol rád keby mám v ruke viac uhlov pohľadu na daný detail, respektíve či je to v pohode ......... S pozdravom, Tomáš
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte jeden bližší detail.........Komínového telesa
Odpovedať
Na kondenzačný kotol komín netreba. Tam stačí koncentrický dymovod a presrupová škridla...
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem, za radu ale komin chcem, neuvazujem nad ziadnym dymovodom.
Odpovedať
Zbytočné problémy pri stavbe, ešte je len na papieri. AZ rúrou uskočíte kam treba. V pôdoryse prízemia sa nedá posunúť...?
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 Budem rád ak by ste mi tie problémy pri stavbe opísal, aby som vedel zhodnotiť situáciu????? Lebo pokiaľ je to zo strany statiky, nosnosti a rôznych pôsobiacich tlakov a ťahov v poriadku, tak sa tomu nebránim. V pôdoryse prízemia veľmi nemám kam ísť, rád by som počul viac názorov........
Odpovedať
Miestnosť s komínom má minimálne 8 metrov stien, ku ktorým sa dá komín postaviť; 4 metre, čo sú bližšie k štítu strechy. Len vymeniť komín s drezom by bolo jedno riešenie. A problémy - to som myslel práve s tým krovom...
Odpovedať
@dedo758 ak spravim iba koncetricky dymovod (odtahu spalin) v interieri, trebarz v tech miestnosti, je potrebne to nejak oblozit (protipoziarne osetrit) ? Nehrozi potom vznik kondenzu, resp ochladzovanie interieru?
Odpovedať
Protipožiarne to obkladať netreba, ale keď sa tomu urobí len kastlík z SDK a priestor okolo rúry vyplní vatou, nebude sa priestor okolo rúry ochladzovať. Aj keď, výfukom spalín z kotla sa vzduch privádzaný vonkajšou rúrou ohrieva. Takže ochladzovanie takmer žiadne...
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 Prosím Vás aký tam vidíte problém s krovom, pretože spojené to je. Dajte mi relevantné dôvody prečo by mal byť problém s krovom???? Ďakujem
Odpovedať
@tomino84 Zbytočne sa tým komínom krov komplikuje. Niežeby to tak, ako to je nakreslené, nešlo postaviť, ale - v jednoduchosti je krása. A ak komín na opačnej stene nebude vadiť, prečo ho silou-mocou nechávať tam kde je...
Odpovedať
Profilova fotka
@dedo758 Zdravím Vás, po dlhom premýšľaní asi budem riešiť dymovod, nakoľko s tým komínom nemám kam ísť. Len by som sa chcel opýtať, viem to poriešiť tak že z technickej miestnosti prejdem kolmo hore na povalu a tam by som dal 45° koleno potom by som išiel pod uhlom napr. 2 metre a zase 45° koleno a potom kolmo hore von cez škridlu. Otázka je koľko metrov môže mať ten medzikus pod ulom 45°, je to jedno alebo sú tam nejaké obmedzenia??????
Odpovedať
@tomino84 musíš dodržať celkovú dĺžku komínu. Rozmer 100/60 do 10m,kazde koleno 45 st ti skracuje dĺžku o 0,5m,koleno 90st o 1 m. Ak ti to nevychádza môžeš rátať s priemerom 125/80.Dlzku vieš predĺžiť. Mal by si vedieť aj tip kotla kde sú dané informácie a špecifiká pre oba priemery a aj doporučené dĺžky. Ale kurenar co ti to bude robiť by mal takéto veci vedieť, tak by som to neriešil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@robo28w Ok ďakujem, budem mať vitodens 200, technik od viesmannu hovoril o 11 metroch do ktorých sa musím zmestiť. Ešte sa chcem spýtať ako je to s tým vplyvom na strešnú krytinu, lebo niesom si istý či dokážem ísť až nad najvyšší bod strechy?????
Odpovedať
Ak je komín z turbo kondenz. kotla vyvedený nad strechu, platí rovnaké pravidlo pre presah ako pri komínoch na tuhé palivo? Komín z KK mi vychádza po fasáde, teda sedlovú strechu musím preraziť tesne na okraji...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?