Podbitie presahu strechy 80cm

Dobrý deň ,potreboval by som poradiť s CP ktorú som dostal na podbitie presahu strechy. Jedna sa o bungalov s obvodovými stenami 13,25 x 12,5. Presah ma dĺžku 80cm ,na zhotovenie podbitia sa použije 8cm hrubý XPS. Cena bola stanovená na 4608 eur s DPH. Cena je bez sieťky a klebru. Jednotlivé položky CP boli : Cena materiálu (závesy, šróby, tiahla, konštrukcia, XPS 8cm) 1348€ Cena roboty 2200€, Lešenie (montáž, demontáž, prenájom) 840€, Doprava lešenia 17km cena 220€, Potreboval by som poradiť či je to normálna cena, som laik , ale zdá sa mi to troška dosť. Budem vďačný za každý názor.
Odpovedať
Spravne si precital pouzity material 8cm xps? Najviac ma zabila doprava za 220€ :-o Aky mas system strechy vaznik alebo klasicky krov?
Odpovedať
Podbitie z 8cm XPS som teda este nevidel. Pouzi klasiku 12-15mm osb dosku a 20 mm XPS ako je na 90% domoch. Cena je uplne mimo.
Odpovedať
Tak to je priam strašná cena, ja som za podbitie platil 14€/m2 na komplet síce z osb dosky čo vychádza o polovicu lacnejšie na m2 ako xps 8cm ale toto mi príde sialena suma...a hlavne žiadne lesenie som neplatil na bungalov chlapi si doniesli svoje všetko, kozy a pod. a za 1 deň boli hotoví 55m2...týchto by som koľko do riti hneď
Odpovedať
@karoli12 a to priamo na osb ti dali akoze fasadu? Ked pises ze si nedaval xps..
Odpovedať
@dent nie, najprv osb doska a potom na to Eps keď sa robila komplet fasáda už...no čo sa týka roboty za toto tak by to malo byt nejakých cca 10 max 15€ za m2 a nie takata sialena suma...
Odpovedať
@wicro to je fakt veľa
Odpovedať
Profilova fotka
@wicro Jednoznačne OSB (úplne stačí 12mm šírka), na to styrodur 2cm a nemáš čo riešiť.. 8cm xps, to budeš asi prvý v republike... Jedine, že si to zle vysvetlil, alebo že máš nejaký špeci štablón, ktorý treba z neznámych príčin zatepliť/vyrovnať?? K cene, pre porovnanie, moje štablóny, presah 75cm, celková plocha cca 90m2, výsledná cena 2200 eur (materiál - OSB 12mm, styrodur 20mm, sieťka, lepidlo, rohovky - plus práca do štádia sieťka, lepidlo, diery na osvetlenie), potom plus nejakých 550 eur do finálnej podoby (druhá vrstva lepidla, tzv. mlieko, fasáda, v cene aj práca aj materiál). Celkovo teda štablóny cca 2800 eur s prácou aj materiálom, do finále. Pozri môj album, treba k tomu rátať aj čelá štablónov. Moja rada, nájdi si šikovnú partiu dvoch ľudí, ktorí nemajú problém pobehovať hoc po krátkom lešení, ktoré si šikovne a rýchlo vedia prehodiť kam potrebujú. U teba vychádza podľa rozmerov celková plocha cca 45m2, polovica z môjho.
Odpovedať
Ty kokos to je riadna palka
Odpovedať
@wicro ako pisu pouzi klasiku OSB+stytodur
Odpovedať
Vobec tam nedavaj styrodur, zle sa s nim robi a rovnaku pracu spravi ako eps ktore je 2x lacnejsie i ked ho nepotrebujes strasne mnozstvo 8-) Hlavne nesetri na tanierikoch. Robil som podbitie na baraku a na terasu som dal xps a ked sa minul dal som eps a omnoho lepsia robota a vysledok rovnaky.
Odpovedať
@rkorba zdravím ,majster, ktorý to mal robiť navrhol skladbu toho podbitia z xps o hrúbke 8cm s tým že sa to da na závesy , že vraj ked sa použije xps o takej hrúbke bude to pevné, a presviedčal ma že osb+3cm xps nie je dobrá varianta že po pár rokoch začne osb nasiakavať vlhkosť a bude sa to musieť opravovať, máme väzníkový krov
Odpovedať
@quintes Pan majster mi navrhol takéto riešenie , že on tak robí stále ,že XPS o hrúbke 8cm dáva na závesy ,ktoré sa používajú na sadrokartón , je to pevné aj ked sa budú doň dávať bodové svetlá ,má to dobré teplno-izolačné vlastnosti , je to ľahučké na manipuláciu rýchlo sa stým robí
Odpovedať
Článok sa načítava...
@wicro posli ho do prdele a daj si to spravit niekomu normalnemu. A ako chce spravit celko s 8cm XPS??? Osvedceny recept, spravis pomocnu konstrukciu medzi vaznikmi aby to nedrzalo len kazdy meter, nasrobujes 15mm OSB a na to 2cm EPS, nic ine tam nedavat!
Odpovedať
Dakujem Vám za rady, moc mi pomohli.
Odpovedať
Profilova fotka
@wicro teraz vážne, ten majster fakt verí tomu, že osb pod štablónami nasaje vlhkosť??? To by si musel mať deravú strechu aj izoláciu pod ňou, blud. Ako vidím, tak pán majster nemá rád ťažkú prácu, jednoduchšie pre neho je dvíhať polystyrén a nechať si to ešte náležite preplatiť.. Nebuď labuť, ver tomu, čo robí 99 percent stavebníkov... To jedno percento si dá SDK (áno, sadrokartón, drží to).
Odpovedať
Ked si priplatis k tomu tak 3 tisicky tak mas aj nakomplet spravenu fasadu (min 2k strukturu) s materialom 😄 cena jak SVINA. Ale tak chapem, je covid doba tak si kazdy potrebuje zarobit x3 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?