Pluzgiere na tekutej gume Alfema - plocha strecha

Dobry den, prave tento tyzden sme si dali spravit termo a hydroizolaciu plochej strechy 110m2 cez firmu Alfema. Na povodne asfaltove pasy sa postupne ulozili: 1. geotextilia 2. 2x mineralna vata IZOVOL f-100 10cm 3. Alfema vodeodolna membrana 3,5. paska na spoje 4. Tekuta guma Alfema siva (11x20kg vedra) Tekuta guma bola nanasana valcekom v jednej vrstve. S pracou zacali v stredu a ukoncili ju vo stvrtok vecer. Dnes v sobotu vyzera strecha nasledovne, vytvorili sa na nej pluzgiere. Chcel by som sa len opytat, ci tie pluzgiere tam zostanu, alebo casom by mali zmiznut ? Popripadne, ci je to len chybicka krasy, alebo urcite reklamovat ? Vopred vdaka za odpoved-e.
Odpovedať
Zaujímavý systém, ich stránka vyzerá profesionálne, tvária sa profesionálne, no tých pár recenzií čo som našiel im zrovna renomé nedvíha. Myslím, že takto to vyzerať nemá. Treba sa najprv opýtať realizátora, s týmto systémom tu asi skúsenosť nemá nikto.
Odpovedať
Profilova fotka
Celé zle. Daj im to strhnut dole, lebo ti to za rok zlezie aj tak same. Bubliny tam absolutne nemaju co robit.
Odpovedať
V nedelu vecer som uz isiel na strechu si ju kompletne pozriet. Ako som pozeral, tak 3/4 strechy bola natreta natenko bez pluzgierov/bublin. Na niektorych miestach ciastocne vidiet aj membranu pod gumou. Asi takto mali natriet aj zvysnu 1/4 strechy. Ako prva vrstva by to bolo v poriadku. Mam taky pocit, ze v blizkosti rebrika vyliali zvysok gumy co mali. Vrstva bola hruba a nestihla vyschnut do nasledujuceho dna, ked na nu zacalo prazit slnko. Mali ju natriet radsej dvakrat (alebo nastriekat) a bol by pokoj, ale asi sa ponahlali, lebo na vecer nasledujuceho dna hlasili dazd, z coho potom napokon nic nebolo. Ako partia, ktora prisla, sa skladala z velmi milych, prijemnych ludi. Z haldiska ako clovek na nich nemozem povedat ani jedno zle slovo. Len z hladiska prace, asi pri tom najdolezitejsom, nanasani tekutej gumy, nepostupovali asi ako mali. Napisal som im reklamaciu. Odpoved prisla taka, ze na miesta, kde je vrstva tenka, nanesu este gumu. Co sa tyka tych pluzgierov/bublin. Tak odpoved prisla taka, ze tekuta guma obsahuje urcitu vlhkost, ktora sa musi odparit, a pri nanasani valcekom sa vytvoria taketo bubliny, ale po case by mali zmiznut. Pri striekani strojom by sa to nestalo. Ze aspon vidim, ze ta guma pracuje, ze to nie je chyba, ale fizykalny jav. Bol by som rad, ak by to bolo ako v odpovedi. Pytal som sa zopar ludi. Ti sa v tekutej gume nevyznaju, ale hovorili, ze bublina ktora sa vytvori nezmizne. Preto som sa radsej chcel aj tu na fore opytat, ci sa s tym niekto nestretol. Mozno aj prispevok bude uzitocny niekomu v buducnosti.
Odpovedať
Profilova fotka
No ja neviem, myslim ze zabudovana vlhkost sa prave zacina tlacit hore a tekuta guma nema zrovna najmensi difuzny odpor. Pluzgiere uplne nezmiznu ale casom (t.j. 10-15 rokov, mozno viac) zmäkcovadla v gume vyprachaju a guma sa stane krehkejsou. Ale nechcem strasit nikoho, len moja skusenost hovori za kvalitny asfaltaspon 5,2mm -25 alebo tpo. Ale to uz nemoze konkurovat cenovo tomuto Vasmu rieseniu aj ked nie je najhorsie. s pozdravom MB
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň. nadväzujem na vetu z predchádzajúceho príspevku, aj keď je už starší -" Mozno aj prispevok bude uzitocny niekomu v buducnosti". Už dlhšie sledujem činnosť tejto nemenovanej spoločnosti - Al..a. V prvom rade by som odporučil preštudovať si poriadne zákon o výrobkoch Zákon č. 133/2013 Z. z. Tam sa dočítate čo musí spĺňať výrobok pred uvedením na domáci trh. Určite technický list, ktorý ponúka táto spoločnosť nie je žiadnym dokumentom prehlasujúcim zhodu výrobku. Pre každý výrobok, na ktorý sa vzťahujú smernice a ktoré sa budú uvádzať na trh v krajinách Európskej únie, musia výrobcovia pripraviť vyhlásenie o zhode. Tento dokument musí byť súčasťou technickej dokumentácie. Tento dokument je zvyčajne jednostránkový dokument obsahujúci jednoduché fakty. Upozorňuje európske orgány, kto je výrobca a na ktorý výrobok sa vyhlásenie vzťahuje. Tento dokument tiež opisuje, na ktoré smernice sa výrobok vzťahuje, ktoré normy sa uplatňujú, kde sa zaznamenávajú výsledky skúšok a kto je za spoločnosť zodpovedný. Skúsenosti, aj moje vlastné s touto spoločnosťou nie sú najlepšie. Výrobky, ktoré táto spoločnosť ponúka nemajú potrebnú certifikáciu CE. Taktiež v rámci skúseností s touto spoločnosťou, neboli schopní pred realizáciou predložiť technologický postup, ktorý by nahrádzal súčinnosť platných STN pri realizácií, Určite neodporúčam výrobky od tejto spoločnosti a realizáciu už vôbec. To má potom za následok výslednú kvalitu celkového diela. Predajcov takzvanej tekutej gumy je na SR hodne. Tento systém realizácie hydroizolácie striech je dobrý a v niektorých iných krajinách osvedčený, Nie však tu, najmä pre to, že existujú spoločnosti ako táto, ktoré kazia meno tomuto povlakovému systému hydroizolácie strechy . Taktiež odporúčam preštudovať platnú STN EN 1107-1 (72 7631) hydroizolačné pásy a ich fólie. Nedajte sa nachytať a buďte obozretní. Ing. Vladimil Matajs člen Slovenskej komory stavebných inžinierov .
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň všetkým, opäť sa vraciam k tejto témy a ďakujem aj pánovi Ing. Matajsovi za zaujímavý postreh ktorý len podtrhuje moju skúsenosť s akýmkoľvek náterom tváriacim sa ako systémová "hydroizolácia striech". - .....rubber, ......fema a pod. Už nejaký ten rok sa intenzívne venujem diagnostike porúch zatekajúcich miest, viem už kde a ako hľadať, chyby sa stále cyklicky opakujú, vrátane tohoto mne známeho problému. K téme - tento tekutý výrobok bol vo veľkom aplikovaný v jednom nemenovanom priemyselnom areáli na Slovensku na sanáciu spojom PVC fólií. Výsledok je podobný ako popisuje zakladateľ tejto témy vyššie. Aj tu sú zrejmé a voľným okom viditeľné tzv "pluzgieriky" ktoré nesublimovali ani po 10 rokoch od aplikácie nakoľko náter má pomerne vysoký difúzny odpor. (viď. TL) Ako človek človeku tento systém klientovi nemôžem odporučiť! Viď. foto
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?