Plochá strecha - izolácia

Aku izoláciu plochej strechy máme zvolit, s polystyrénom alebo bez? Jedná sa o rodinny dom ktory zatiaľ neplánujeme zatepliť. Dom bol postaveny v roku 1980-1985. Čo by bolo lepšie?
Odpovedať
Urcite by ste to mali zateplit , lebo v buducnosti keby ste ju chceli zateplit tak by ste museli davat znova hydroizolaciu
Odpovedať
Ahoj.Urcite zateplit a fatrafol
Odpovedať
Strechu treba určite zatepliť, ja som dal polystyrén, konštantná vrstva 25cm + spád 0 až 16 cm, čiže izolácia strechy 25 až 40cm. Namiesto fatrafolu mi dali nejaký FLAGON BSL, niečo podobné. Jedny susedia si dalina strechu iba 10cm izoláciu a dnu majú rovnaký hic ako von.
Odpovedať
@valaki1 určite zatepliť. My máme fatrafol 810 + EPS 47cm - 63 cm. Zateplite aspoň 30cm + spádové dosky
Odpovedať
@malofla ved FLAGON BSL ani nepatri na strechu, je to zemna folia... je to vobec odolne voci UV ziareniu?
Odpovedať
daj si tam pur panel a na to fatrfol a máš pokoj.10cm pur je ako 17cm polystyren,je to aj pochodzne ale trošku drahšie ako polystyren
Odpovedať
@gashtaan oprava, na streche je FLAG SV a potom kus FLAG SR. FLAGON BSL mám ako hydroizoláciu
Odpovedať
@malofla to uz znie lepsie :)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Medzi atikou, keď sa ukladá EPS, koľko sa necháva diletačná medzera ? Bavíme sa o mm alebo cm ? Viac krát som tu zachytil o nutnosti použitia medzery, aby EPS neroztlačil atiku.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?