Plocha strecha - Fatrafol - zhotovenie zima / dazd / sneh

Dobry den, mame rozostavany dvojpodlazny dom na Novej Dubnici, okres Ilava, momentalne sa dokoncuju vnutorne priecky, idu nam 2/12 osadzat okna a cakame na zhotovenie strechy - plocha strecha (zelezobetonova doska, zaliata na konci septembra 2021). Plocha strechy cca 160m2 a skladba strechy ma byt - ZB doska (18cm) PE Parozabrana Geotextilia 40cm EPS 100 Geotextilia Fatrafol 1.5mm Strkovy zasyp 5cm Z roznych dovodov sa nam zhotovenie strechy poposuvalo a momentalne este ani nezacali, posledny tyzden kvoli pocasiu - teraz najvacsi problem, kedze nevydrzia byt ani 2 dni vkuse pekne. Moja otazka prosim znie, ak sa aspon na 3 dni vycasi, hnat firmu rychlo do toho, aby strechu spravili, aj za cenu, ze tam zatvoria urcitu vlhkost? Samozrejme ze povrchova voda by sa odsala, ale ta ZB doska je slusne nasiaknuta, su v nej aj povrchove praskliny kde ostava voda / topi sa sneh. Je to velky problem a riziko? Pripadne na co si dat pri tej firme pozor aby dodrzali, ked sa robi strecha v takomto necase, v noci uz aj mrzne, vcera cely den snezilo. Strechar tvrdil, ze je mozne tam dat 4 odvetravacie kominy, mne sa prilis toto riesenie nepozdava, ale necham si poradit. Omietky chcem ist robit az na jar, ked bude vhodna teplota a pocas zimy chystat rozvody a vnutri kurit kachlami / odvlhcovat odvlhcovacmi. Cize ta ZB doska este ostane odspodu par mesiacov otvorena a vetrana. Dakujem velmi pekne za rady.
Odpovedať
@tomob toto by som odmietol alebo nedal zaruku... riskujete plesne a voda sa bude z eps odparovat extremne dlho. Urcite neodporucam.
Odpovedať
Ja by som sa tez "zabudovanej" vlhkosti nebal, Ak tam nenechaju mlaky vody pod EPS, tak je to na taku plochu par litrov. Zanedbatelne, naviac zospodu bez parozabrany... v pohode. Otazne je, ci bude dost teplo na to, aby sa s tou foliou dalo pracovat. A taktiez je otazne, ci by tam po spravnosti tie odvetravacie kominky tak ci tak nemali byt. Co na to projekt? Neodvetrany fatrafol sa mi nepozdava, ale nezivim sa tym.
Odpovedať
@kejsix odvetranie by mohlo fungovat a cez leto je to bez problemu ale zial teraz nebude 5mes. Ani ken mozne uvazovat o neakom odvetrani. Maximalne sublimacia😉
Odpovedať
Profilova fotka
@tomob strechar ti radi dat odvetranie a tebe sa to nepozdava.? tak si nechas poradit radsej na MS..? strecharova rada nem dobra.? a naco si mas dat pozor pri firme aby vsetko dodrzali.? tak ja ti poradim......... ked neveris strecharom, tak kup si .., sa to vola stavebny dozor, ten ti fundovane poradi a dohliadne na stavbe ked sa deju dolezite veci... predpokladam ze mas projekt na len na stavebne a secko na stavbe managujes sam a dozor ala peciatka.. bo to lacnejsie.. a na zaver...., nastuduj si aj EPDM foliu
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, mne momentalne robia zateplenie plochej strechy. Mam spravenu hydorizolaciu, zateplenie polystyrenom a navrchu uz mam fatrafol, ale nie je uplne dokonceny. Nestihli nazvarat vsetky rohy a prechody. Problem je ten, ze dnes dost prsalo a vela vody sa dostalo pod polystyren pretoze mi doslova kvapkalo z otvoru na svetlik. Kedze nie je teplo, tak sa obavam, ze ak bude firma chciet uzavriet strechu, ci nemozem mat problem s plesnami pripadne ine problemy. Dakujem za rady.
Odpovedať
@an_sendo voda sa tam bude držať dlho , určite pod polystyrénom môže začať plesnivieť . Nemá sa kam odparovať , všetko polystyrén zachytí a skondenzuje . Toto môže trvať aj do leta , už sme tak rozoberali strechu . Všetko vyhádzali , povysávali vodu a nanovo robili po majstroch .
Odpovedať
Dakujem za odpoved. Je mozne tu vodu nejak vytlacit? Zistil som,ze mi nedali odvetravaci komin,lebo vraj nemusi byt. Chcel by som sa opytat, ci su nejake odporucabia,kedy musi/nemusi byt. Ja mam plochu 80m2.
Odpovedať
@an_sendo nie nemusia byť . Ale ak viete že tam je teraz voda tak by som ich dal . Určite to niečo pomôže . Ale urobil by som sondu , na nejakom mieste vyrezal štvorec a pozrel sa ako to vyzerá . Ak tam bude vela vody tak to treba všetko vyhádzať a nanovo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?