Maslen, Lindab alebo Ruuki

Zobraz úvodný príspevok
Rozhodujem sa medzi týmito výrobcami. Mohli by ste mi prosím poradiť, len seriózne. Ďakujem.
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
niekto KOMPETENTNY kto vie ci Maslen dokaze dodat krytinu MASLEN Gapa bez priečnych spojov na dlzku krokvy 7200mm? ide o sklon 10° takze z napajania tabul mam obavy...
Odpovedať
@tarbavalaba pri takychto sklonoch som vzdy robil vodotesne podstresie. Bol som aspon chraneny, pretoze sklon pod 12 stupnov by som skridloplech nedal. Jedine falcovku
Odpovedať
@tarbavalaba Nikto vam nevyrobi 7,2 m dlhu krytinu v tvare skridle. Nie zeby sa nedala vylisovat ale s prepravou je problem, a pri montazi ju natiahnete tak ze vam nebude pasovat do seba. Priecnych spojov sa nebojte, gapa ma 20mm vysoky prelis a prekryva sa 150 mm pozdlzne. Takze voda by musela ist do spadu 10 stupnov preskocit 2cm prelis a este prebehnut pri tomto spade cca 7,5 cm podkladovej krytiny, co je nerealne. A ak sa toho bojite ajtak da sa do spoju dat tesnenie z bytylkaucukovej pasky.
Odpovedať
@tomas1987 to je skor vtipne ako realne co pisete. Falcova krytina ide uz od 3 stupnov. 12 stupnov je na bezne tvarovane krytiny ako je aj GAPA, Skridplech. Na Gapu sa odporucuje sklon aspon 10 stupnov.
Odpovedať
@janmoravec naozaj nikto nevyrobi krytinu v tvare skridle v dlzke 7,2m? aj za tymto si stojis ano?
Odpovedať
@topfield Ano stojim, mne to nevyrobi nikto :D A keby si videl tu dlzku a ako sa to ohyba v realite tak by ta to preslo sameho... Ale to je to ze JPP sa nahovori vela ale v praxi to nikto nevidel... No garantujem ti ze maslen ti to nevyrobi uz pri 6,5 skripu zubami a to je max co sa tam da pretlacit. Co sa tyka trapezovych plechov tam sa vyraba az do 11m dlzky, pravda nie nizke profily, to sa ohyba a lame pri prevoze a instalacii na strechu.
Odpovedať
montovali sme 9m plechy, montaz bez problemov. samozrejme to nebol maslen
Odpovedať
@topfield V tvare skridle? alebo trapez? na 9m kus vam ziaden vyrobca neda zaruku, tak ste namontovali strechu bez zaruky, co iste potesi :)
Odpovedať
neviem ako to mali so zarukou vtedy (je to tak 8rokov dozadu), ale aj teraz maju na stranke dlzky do 8,2m. Takze beriem za samozrejmost, ze je to so zarukou. A ano je to tvar skridle...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@koenzim ved aj ja mam fal.plech a natieral som 2x, ale je tam kondenz, ziadna hydroizolacia a nevyzera to tiez az tak dobre...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?