Kto dal akú strešnú krytinu?

Zobraz úvodný príspevok
Kto dá/dal aku krytinu (značka/engoba, palena/keramicka)?
Odpovedať
@fasox drzim palce, aby ste to postihali, ale tak pocasie na buduci tyzden vyzera celkom priaznivo, takze by to nemal byt problem. Som zvedavy, co budes hovorit a ci budes so vsetkym spokojny. Daj potom isto vediet, ok?
Odpovedať
Profilova fotka
U nás už našťastie padlo rozhodnutie, no počkáme si až na rok, keďže sa nám aj pokrývači ozvali s tým, že tento rok už majú termíny poobsazované. Otázka znie, objednať krytinu a niekde preskladovať alebo počkať na jar
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili super, tak to som rád, že si si to všetko pozisťoval a že máte krytinu už aj objednanú 😎 @bigger225 ak ju máš kde uskladniť, tak môžeš kľudne aj teraz objednať, no väčšina ľudí objednáva teste pred položením, aby im to tam nezavadzalo. No rozhodnutie je kvázi na tebe, ty musíš vedieť, či to máš kde zložiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@fuga môžte mi prosím poslať fotku vašej strechy? Aj my ju rozmýšľame dať 🙂 ste s nou spokojní? Povedali nám že praská
Odpovedať
Profilova fotka
@kika214 ako ste s nou spokojní po rokoch? 🙂 zvažujeme ju aj my
Odpovedať
Profilova fotka
@petus281 ahoj.. vsetko ok.. nepraska.. jedine mame na jednej strane mach - ale je to sposobene, ze mame blizucko svah, kde su kriky, stromy a vsetko mozne.. a mach maju aj susedia, kt. maju Bramac.. 🙂 takze sme spokojni
Odpovedať
Profilova fotka
@petus281 ahoj, chcete dať betónovú krytinu? Či akú?
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus ahoj, áno už sme sa nakoniec rozhodli pre KMbeta
Odpovedať
Profilova fotka
@petus281 aha, tak nič, lebo som ti chcel poradiť oceľovú krytinu ale keď ste už rozhodnutý, tak je zbytočné. Tak držím palce, nech všetko dobre dopadne.
Odpovedať
Aj máš vybraté nejaké firmy medzi ktorými sa rozhoduješ? Brat si dával pred mesiacom na strechu takú krytinu, možno by som vedel pomôcť
Odpovedať
Profilova fotka
@dedkos koho sa pýtaš? Neoznačil si žiadnu osobu, tak nevieme komu chceš pomáhať. Kľudne napíš, akú krytinu si dala na dom. Veď táto téma je o tom a všetkým ľudom, ktorý si to prečítajú zároveň pomôžeš 😎
Odpovedať
Vidíš ani som si nevšimol. Brat dávall Classic C od Ruuki a ako môžem povedať, že najskôr som s plechovou strechou nebol nejak stotožnený, no keď mu ju dokončili, tak ako klobúk dole vyzerá skvelo. Takže som chcel len napísať, že sa takej strechy vôbec netreba báť
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@dedkos tak to si dobrú vec napísal a je to tak! Plechové krytiny majú tiež kopu výhod!
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus tomu veru, aj ja som rád. A konečne som aj pochopil, čo tie ich triedy (čísla) znamenajú, lebo z toho som bol jeleň 😄 😄 😄
Odpovedať
@pajkus áno, ako vieš čo ak by som mal niekedy ešte nejakú strechu robiť, už by som ani inak nepremýšľal. Išiel by som na istotu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili si sa mal spýtať, by som ti to vysvetlil. @dedkos tak je najlepšie, lebo čím viac človek špekuluje, tým horšie spraví. To sa mi už viac krát osvedčilo a je to proste tak.
Odpovedať
Profilova fotka
@pajkus a tak nechcel som ťa s takouto maličkosťou otravovať a ešte duplom, keď som si to vedel priamo na ich stránke prečítať. To zase nebola taká vec, ktorej by som nepochopil.
Odpovedať
Profilova fotka
Ono my sme sa v tom tiež najskôr nevyznali no môžem povedať, že po komunikácii s nimi nám to bolo potom už jasné. My sme najviac naklonení k tej 50. Už nech je tá strecha poriadna
Odpovedať
Daval niekto skridlu bramac 7°?budeme mat pultovu strechu sklon 10° a plech moc nechceme
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili okey, pohodka. Nabudúce ale kľudne napíš, keď ti niečo nebude jasné. Veď na to sme tu, aby sme si medzi sebou poradili. @bigger225 je fajn, že rozmýšľate práve takto. A v akom ste vlastne teraz štádiu? Nevim, či si to tu niekde spomínal a aj keď áno, tak ja veľmi rýchlo zabúdam 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 prečo plech nechcete? Na takýto sklon by bol plech najideálnejší.
Odpovedať
@pajkus nemam vlastnu skusenost ale mame voci tomu predsudky..napr.co viem len od suseda co ju ma tak ze ked prsi ze je to dost pocut..dalej prehrievanie strechy ked svieti slnko na plech tak sa ho nevies ani dotknut..skridla mi pride lepsie riesenie podla mna niesom ziadny odbornik len tak laicky rozmyslam..nasiel som ten bramac 7° len nikoho nepoznam kto by ju mal
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 čo sa týka toho prehrievania, tak to isté má aj škridla. Pokiaľ máš tmavú strešnú krytinu, tak rozpálená bude každá! Čo sa týka toho hluku, tak je to o zvyku. Mne to vôbec nevadí a nikdy nič nepočujem. Keď je krupobitie, tak to počuješ či na jednej, či na druhej strešnej krytine. Samozrejme ale, rozhodnutie je na tebe. Osobne by som do betónovej krytiny nikdy nešiel.
Odpovedať
@kubas10 my sme ju mali navrhnutu ale nepocul som na nu jedneho pekneho slova. Dali sme falcovany hlinik od kjg a ziaden problem. Nic nebucha to skor vonkajsie parapety je pocut ked prsi a co sa tyka prehrievanie tak ano mozno sa skor nahreje ale zas na druhej strane aj skor vychladne. Nemam pocit ze by sme mali dako teplo a to mame antracitovu farbu.
Odpovedať
Profilova fotka
@kubas10 ak tiež môžem poradiť, tak by som radšej išiel do plechu. My sme sa (už môžem napísať, že minulý rok 😄 tiež rozhodovali a vybrali sme falcovanú krytinu od ruukki. Je dobré, že si napísal sem, lebo tu ti ľudia povedia reálne skúsenosti a na základe nich sa vieš lepšie rozhodnúť. Tak držím palec, aby si sa správne rozhodol 😎
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili my sme na tom rovnako. rozhodnuti, dohodnuti, uz len pockat pokial budu mat chlapi pokryvaci cas. ale to najhlavnejsie vyber strechy mame za sebou
Odpovedať
Profilova fotka
@bigger225 super, super 😎 Len teraz nám dosť prituhlo, tak asi budú čakať aj na lepšie počasie, čooo?
Odpovedať
my sme zvolili Bramac Klasik Protector - ebenová čierna
Odpovedať
Profilova fotka
Caute, my sme isli cestou jednoduchsou a na nas montovany dom sme dali plechovu krytinu ruukki. Kludne ak ma niekto nejake otazky, tak sa pytajte, rad poradim.
Odpovedať
Tak u nás je Bramac betónová z roku 2004 máme sklon strechy 42° A dom je tvaru T pri spoji ako sú žľaby v rezoch škridly ľad ich zvykne lámať na koncoch ako prvé odchádzajú potom protisnehové lámu sa tie "kopčeky" ľad ich strhne, ukončovacie, vetracie, hrebenáče a klasické tašky ok. Farba ok žiadna zmena stále je pekná už nie tak živá ako 5 ročná ale stále je poznať že je ako nová. Póry sa uzavrú tak do cca 5 rokov. Max spokojnosť keby sme mali strechu bez tvaru T tak je to super. Ideál je strecha A bez nadpájania a vykierov.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?