Je väzníkový krov lacnejší ako klasický krov?

Zobraz úvodný príspevok
V projekte máme klasický krov, máme aj vnutorne nosné steny. Väzníkový krov nám nacenili o 2000€ drahšie ako klasický, pričom nám povedali,že to vyjde lacnejšie celkovo, lebo sa robi inak strop ako pri klasickom krove. Je nejaký rozdiel v strope? My plánujeme sadrokartonový.
Odpovedať
Profilova fotka
@martin142 ved prave, len ten co vam robi vezniky chce zit na vyssej urovni ako vy , preto sy vypyta za robotu 3x viac ako stoji material, to nieje fer, nie nepoznam nikoho kto to tam robi
Odpovedať
@jblaze ved mu ich sprav za 500E a tyzden dovolenky na stavbe ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba tak zas nie zadarmo pre mna, ale za 1000 by som spravil :)
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze Toto sa mi páči toto je slovo chlapa, konečne niekto kto len nenadáva ako sú firmy drahé ale ponúkne aj reálne riešenie. Čiže ty za 1000 eur si zaplatíš cestu, ubytovanie, drevo a jeho dovoz, spojovací materiál a náradie, a budeš to dajme tomu tri dni robiť sám to viťaháš na druhé poschodie a namontuješ, to je slovo chlapa, @martin142 vidíš oplatilo sa ti sem napísať práve si ušetril 900 eur, už sa len dohodnite kedy sa do toho pustíte.
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze A samozrejme som zabudol že na modrej streche budeš za toho najhoršieho úžerníka lebo chceš zarobiť 600 eur za tri dni na úbohom chlapovi čo si len chce postaviť domček pre rodinku, vieš koľko za deň zarobí obyčajný človek ty had jeden, prečo chceš žiť na vyššej úrovni ako on.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko tvoj ocko ma taku firmu? ci koho obranujes? myslim ze rozumny slovak vie ako to chodi, nemusis tu nikoho presviedcat ze stavebne firmy su chudaci,
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze Keď už tak brat má začínajúcu stavebnú firmu, ale nikoho nechcem obraňovať skôr mi lezie na nervy keď nejaký hrdina na internete nadáva na všetko aké to je drahé, ale reálne lacnejšiu alternatívu neponúkne. Keď chce niekto stavať cez firmu dá si to naceniť toľkým koľko nájde a vyberie si tú čo mu najviac vyhovuje, každý rozumný slovák dúfam vie že to nemusí byť tá najlacnejšia ponuka a určite mu nepomôže že mu na internete nejaký ťuťko čo nemá o stavebníctve páru povie že ho chcú len ošklbať. Ty si tá jediná svetlá výnimka lebo si sa k tomu postavil ako chlap a naozaj to za lacnejšie urobíš.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko ale uznaj ze to trochu s cenami prehanaju ;) , ja zas chcel ludom ukazat ze sa veci daju robit aj inac, kto chce si z toho nieco vezme kto nie nie. a ozaj som rozmyslal ze po nastahovani do domu, by som si poriesil nejaky soft na statiku a zacal s veznikmi, lebo ta robota ma bavila, ine prace na stavbe ani velmi nie, urcite by som sa nechcel zivit fasadami to je cista pakaren, a tam sa necudujem vyssej cene za pracu, ale taky vyrobca veznikov, ked ma nato masinu, ma zohraty tym, taky mali veznik urobi fakt velmi rychlo a lahko, a zvysna cena je uz len trhova,
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze Včera tu niekto napísal dobrý komentár asi to budem používať tiež, bolo v ňom asi niečo ako že každý vidí problém svojimi očami, na teba to presne sedí ty nemáš nadhľad a myslíš si že všetkým bude vyhovovať keď to budú robiť ako ty, a to je zle tým nikomu neukážeš iný spôsob. Ja to vidím tak že keď chce niekto stavať cez firmu tak reči o svojpomoci sú mu nanič možno sa do toho nerozumie možno býva 200 km od miesta kde stavia to je jedno prečo, a vidím to aj s pohľadu firmy že ona to nemá tak jednoduché ako si im to vypočítal že s 1900 eur je 400 materiál a zvyšok ich zisk tam je to trocha zložitejšie. A to či to firmy preháňajú je ťažko povedať určite to každý robí aby zarobil a vždy si treba vybrať ponuku ktorá človeku najviac vyhovuje a takéto úvahy sú bezvýznamné. Pozri sa na seba ty si si urobil strechu za 400 eur čo ťa stál materiál a druhému to ideš robiť za 1000 a to s toho neplatíš žiadne dane, žiadnych zamestnancov, žiadne priestory, žiadne stroje a cena je 250 %. Inak to s tým programom to bol dobrý vtip, haló F1 mám hru v mobile a celkom mi to ide môžem byť v nedeľu pretekár 😄 😄 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko si velky pesimista, takto budes odkazany cely ziovt na niekoho ineho, stavim sa ze na vymenu ziarovky volas firmu.
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze Vidíš to je presne to o čom som hovoril, ty všetko vidíš len zo svojho pohľadu a na svojpomoc nedáš dopustiť, ja to mám tak že neodsudzujem ani jeden spôsob a každý nech si vyberie čo mu vyhovuje lebo každý má iné požiadavky a to je to čo tebe nedochádza nie každý má na stavbu požiadavku len aby bola čo najlacnejšia.
Odpovedať
Profilova fotka
@martosko ty si normalny? si precitaj co som pisal, ja to nikomu nenutim, len davam ako priklad iny pohlad na vec, mozno to nepomoze jemu, ani tebe, ale ver ze sa najde vela ludi co si to precita a vezmu si z toho nieco, tak z mojich prispevkov jak aj z tvojich, takze my sa tu uplne onicom natahujeme :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Niekto zarába 500, 1000, 2000, 3000 a na ceny sa pozerá zo svojho pohladu. Každý zarábame inak. Čo je jednému drahé je druhému lacné 🙂
Odpovedať
Inak štandardná hrubá marža pre zdravú firmu je okolo 40%, tak sa nacenuju zákazky. Po rôznych problémoch, reklamaciach si rad ak si nad 30%. Z toho musíš zaplatiť celu réžiu, fixne náklady, odpisy strojov, zariadení, budov atd atd. Čiže ekonomické tupelo sa zhrozi že chceme zarobiť na ňom 40% oproti jeho svojpomoci ale na konci po zaplatení všetkých nákladov a dani je firma rada ak zarobí aspon 5-6% čo naozaj nieje veľká návratnosť investície. PS: sme firma o 130 ludoch
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?