Je potrebné dať lepenku pod štítovú stenu?

Pod štítovú stenu je treba nalepiť lepenku? Je pravda, že bez lepenky by časom stena popraskala? Ďakujem.
Odpovedať
Hydroizoláciu/asfaltový pás?
Odpovedať
@oblivian Medzi každú stenu a základovú dosku sa dáva hydroizolácia, zvyčajne vo forme asfaltového pásu. Kam konkrétne "pod štítovú stenu" si myslel?
Odpovedať
Profilova fotka
@oblivian nie
Odpovedať
@chrobak7 Nepisala som otazku presne, lebo som laik, len som sa snazila pomoct manzelovi v hladani odpovede. 🙂 Staviame svojpomocne jednopodlazny dom s Ackovou strechou. Strop je Miako, zabetonovany. Teraz by sme chceli robit stitove steny a nevieme, ci je potrebne dat asfaltovy pas na strop pod prvy rad tehal stitovej steny.
Odpovedať
@jan45 Nepisala som otazku presne, lebo som laik, len som sa snazila pomoct manzelovi v hladani odpovede. 🙂 Staviame svojpomocne jednopodlazny dom s Ackovou strechou. Strop je Miako, zabetonovany. Teraz by sme chceli robit stitove steny a nevieme, ci je potrebne dat asfaltovy pas na strop pod prvy rad tehal stitovej steny.
Odpovedať
@oblivian Aha, tak tam netreba. Z miako stropu nemá aká vlhkosť prenikať do štítovej steny.
Odpovedať
Profilova fotka
@oblivian rozumel som a odpovedal dosť presne
Odpovedať
@chrobak7 Ďakujem. A čo sa týka možných trhlín na fasáde? Dostali sme od projektanta radu, že ak tam nedáme asf. pás, tak vzniknú časom trhliny. "Asfaltove pásy zabránia trhlinám, dokonca sa odporúča dávať 2x. V praxi som sa s tým stretol málokedy."
Odpovedať
@oblivian zaujímavý názor, nakoľko asfaltový pás trhlinám nezabráni. Sily v stene ktoré dokážu spôsobiť vznik trhlín bývajú tak veľké, že ich nejaký asfaltový pás nezastaví. Predpokladám, že z toho stropu nie je balkón či?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?