Je lepšia krytina Ruukki alebo Blachotrapez?

Zobraz úvodný príspevok
Poradte mi prosim stresnu krytinu..Nevieme sa rozhodnut ci Ruuki alebo Blachotrapez? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@chovanc tak to veru je, ale tak vsetko sa da ked sa chce a je chut do prace. A kedy vlastne zacinate, ci uz ste zacali??
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
@popstar vedel by si mi cca takto z hlavy povedať, na koľko vás vyšla tá strecha? Viem, že to záleží od mnohých faktorov, ale zaujímala by ma info ohľadne tej krytiny. Neviem vôbec, po koľko sa takto pohybujú ceny a zase keď pôjdem k predajcovi, ten na mňa vysype toľko cien a rozmedzí a priemerov a kadečoho, že budem stratený.
Odpovedať
@tremmo počítaj po zľave prinajlepšiom cca nejakých 18 €/m2. čisto krytina. Vychádzal som z toho, že falcované plechy sú momentálne drahšie ako škridloplechy ktoré sú v súčasnosti niekde okolo 15 €/m2 (v septembri bola najlepšia ponuka na škridloplech od Rukki ako aj Lindab okolo 13/m2 (zľava oproti cenníku cca 40%) s tým, že som to musel riešiť rýchlo lebo týždeň na to išli ceny v priemere o 15% hore (škridloplechy menej %, falcované viac %)
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 a ako sa ti podarilo vykšeftiť takúto zľavu? 40% je celkom dosť by som povedal. Keby som teraz aj objednal tú krytinu a dorazila by, tak nebol by problém, keby sa s ňou pracovalo dajme tomu až budúci rok? Čisto len skrz tú cenu ma to zaujíma, aby som sa vyhol nejakému ďalšiemu prípadnému zdražovaniu.
Odpovedať
@tremmo išiel som cez realizačnú firmu, ktorá berie všetko stále od toho predajcu a Lindab mal vtedy takú zľavu že podmienkou bolo zobrať od nich nielen celý systém na strechu (klampiarinu) ale aj fóliu od Dorkenu (delta vent N alebo S PLUS- ja som bral tú S PLUS). musím sa ale opraviť- pozrel som na to spätne nebolo to až 40 moja chyba- tých 40% mi písal predajca že to je v porovnaní k cene čo bola už o týždeň- bola tam 28% zľava od Lindabu + k tomu niečo prihodil predajca skrz to, že som bral cez ich stáleho veľkého odberateľa. Keďže ten bol známy, nenahadzoval si za materiál pre seba nič iba za prácu 🙂 . takisto odkvapový systém musel byť v najvyššej povrchovej úprave- elite, tak som bral aj celú strechu v elite- bohužiaľ neprichádzala tam do úvahy antracitová farba (lindab označená ako grafitová šedá- aktuálne ju máme totálne nedostupnú).
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 dosť obľúbená farba v tejto dobre, tak to bude asi tým spôsobené, že je po nej vyšší dopyt než po iných. Tak to si stále dosť dobre obišiel by som povedal. Každé ušetrené euro, dobré euro. Mňa oslovilo Ruukki práveže. Už dávnejšie som si čo to pozeral a viac menej som rozhodnutý pre nich. Len ma ešte zaujímala skúsenosť takto priamo od niekoho. Iné je čo si prečítam, iné čo povie predajca. Tak som si chcel ešte aj takýto názor vypočuť.
Odpovedať
@tremmo my sme chceli Ruukki aj u nich som mal zjednanú celkom dobrú cenu (ale iba "strednú" povrchovú úpravu) no realizátori si tu v regióne strašné peniaze za to pýtali a termíny realizácie boli o 2-3 mesiace. Lindab sme mali v zálohe ako možnosť č. 2, v rodine s ním majú skúsenosti (dlhoročné) a spokojnosť. Potom sme sa nejako cez známych nakontaktovali na nášho realizátora (nakoniec zistili že sa vlastne zbežne poznáme) avšak on robí iba Lindab a Blachotrapez. Blachotrapez nás nezaujal ani tvarovou ponukou (aj keď podľa jeho slov posledné roky išiel celkom solídne kvalitou nahor) aj nejaké predsudky- obavy nás odrádzali. Čo sa týka plechu, každý jeden predajca bez ohľadu na výrobcu nás odhováral od falcovaného, hoc sme ho ani nechceli, že sa naň nenormálne čaká. Tak sme šli do toho Lindabu (Lindab profil je tvarovo prakticky skoro to isté ako Ruukki Monterey) 🙂
Odpovedať
@tremmo ešte doplním že rodičia majú na streche Ruukki Monterrey tú "strednú" povrchovú úpravu a aj po skoro 10 rokoch strecha vyzerá úplne ako nová.
Odpovedať
Profilova fotka
@tremno neuvazoval si nad tym, ze by si si dal vypracovat viacero cenovych ponuk teda? Tym padom by si si to vedel porovnovat. Ci si rozhodnuty pre jedneho vyrobcu? Neviem teraz, ze ako si to presne myslel. Ceny ti boli spomenute uz vyssie, ako sa to pohybuje. Ale to mas ozaj rozne. Zalezi do toho, aku krytinu si vyberies, akeho vyrobcu, model, upravy, zaruky a tak dalej a tak dalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@popstar to je inak dobrý nápad takto to spraviť na začiatok. Človek potom získa aspoň lepší prehľad, čo vie u koho dostať za akú cenu. Ale zase okrem ceny treba prihliadať aj na iné kritéria. Keď si porovnáš napríkld záruku u jednotlivých predajcov, teda pardon, ani nie predajcov, ale skôr výrobcov. Tak to vedia byť tiež pekné rozdiely. Čo sa dá nájsť, tak to je tuším 50 rokov, to už je pekná doba si myslím.
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili ruukki je momentalne najdrahsia..ceny oproti min.roku isli rapidne hore a dodanie tiez..falcovane robia ruukki classic, lindab click, kjg,satjam a blachotrapez..urcite ale nepozerajte len na samotne ceny krytiny, ale aj prislusenstvo, ako su hrebece, zaveterne listy, zlaby atd..my sme nakoniec davali lindab ale len k voli tomu, ze nas tlacil cas a ruukki na poslednu chvilu rapidne zmenili dlzku dodania a my sms uz nemohli cakat..aj tak nas to mrzi 🤨 kazdopadne kedze nemame len klasicku ackovu strechu a tak sme potrebovali vela doplnkov..cena v juni 2021 za 252m2 - krytina v kvalite elite 3306,24€, prislusenstvo 2196,35€, odkvapovy system kropp 881,58€ .. cena s 18% zlavou nez bolo v cenniku a vsetko sme montovali svojpomocne ja s priatelom a jednym pomocnikom..bola to makacka vam.poviem..no a aby som nezabudla, tak sme davali plny zaklop, resp s 4cm medzerami a drevo stalo cez 3000€ tym myslim stresne laty, dosky a nejake 4 tramy..ruuki by vyslo viac a blachotrapez co viem, tak ma drahsie doplnky
Odpovedať
Profilova fotka
@bacili @popstar vdaka vam obom za taketo zhrnutie alebo ako to nazvat. Ostavam ale asi aj tak prikloneny k tej prvej moznosti, co spominas ty chovanc. Viem, ze je to take kadejake teraz v tejto dobe. Sused tuto o dve ulice dalej mi spominal, ze tiez od nich kupoval krytinu a co hovoris s tou dodacou dobou, tak ze to bolo aj v jeho pripade tak, ze sa predlzila dodacia doba, ale normalne ho o tom oboznamili vopred.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@sousedekovci89 @popstar takto si vás sem oboch označím, aby som nemusel zbytočne viacero správ vypisovať. Mne sa ti najviac pozdáva tuto spomenutý výrobca a chcel by som proste kúpiť túto krytinu. Neviem, tak mám pocit, že to bude dobrá voľba a keď si pozerám aj tie popisy všetky, tak je to podľa mňa dobrá voľba. Však čo spomínaš tých 10 rokov a stále vyzerá ako nová, tak to je dosť dlhá doba na to, aby sa to dalo posúdiť, že ako aj po čase bude krytina vyzerať.
Odpovedať
@tremmo tak nebyť toho že Ruukki malo tak dlhé= dodacie doby a že môj realizátor mi vedel Lindab vybaviť za dosť dobrú cenu, tiež by som išiel do Ruukki. Za mňa je to overená kvalita- netreba však šetriť a ísť do tých vyšších "záruk" 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@sousedekovci89 hej hej, to viem, že vlani to bolo niekedy na jeseň alebo kedy, že tie dodacie doby sa predlžovali hádam u všetkých dodávateľov či už krytiny alebo stavebných materiálov. Ale čo som teraz zisťoval, tak dodacia doba by mala byť už opäť tá klasická dvojtýždňová alebo 15 dňová, teraz presne neviem, že ako to majú uvedené presne. Ale však to zase rozdiel nie je. Hej no, presne preto som si povedal, že budem od nich kupovať krytinu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tremmo ved ano, ked si clovek pozrie vsetky tie parametre, technicke zalezitosti, zaruky, povrchove upravy a tak dalej, tak z toho vychadza jedine to, ze sa do nich vyplati ist. Tiez som pozeral tie najvyssie zaruky, ze ked uz, tak nech to stoji za to, no nie? Len teda to dodanie ma zaujimalo este, ale mam aj to uz pozistovane.
Odpovedať
Ahojte, som tu nová a preto netuším, ako to tu chodí, ale mám prosbu. Musíme s manželom prerobiť strechu a nevieme sa rozhodnúť či Ruukki, Blachotrapez, Maslen alebo Lindab. Čítala som tu pár príspevkov, no konkrétne na moje otázky som tu našla len pár . Nemám čas vyvolávať ku všetkým a zisťovať. Budú mi stačiť dvaja predajcovia ( ak mi poradíte) a im pošlem dopyt. Nás zaujíma hlavne dodacia lehota a či vedia urobiť zľavu ak áno, do akej výšky. Ide o to, že náš dom má cca 900m2, + strešné okná, (je to dedičstvo) a úprimne, ja pozerám na každé euro. Mohla by som poprosiť o Vaše názory? Vopred ďakujem ...
Odpovedať
@qilava ak šetríš každé € tak asi najlacnejší od blacho... avšak bude tomu zodpovedať aj kvalita a životnosť plechu. Strechu však meníš v podstate 1x za život. Tak radšej investovať do niečoho s dlhšou životnosťou, uvažoval by som jednoznačne Lindab alebo Ruukki. A vyberať aspoň 30 ročnú garanciu, pričom tvar plechu a farba- tam by som išiel tým pádom po tom najlacnejšom. Strecha chráni zvyšok tvojho majetku, neoplatí sa na nej šetriť. vážne 900 m2 plocha domu?
Odpovedať
@sousedekovci89 podľa nákresov sme rátali toľko m2. Pozerala som záruky, Lindab som našla len do 40 rokov, blacho do 60 rokov a ruukki do 50 rokov. Tak neviem,
Odpovedať
@sousedekovci89 joooj ale dôležitú vec som zabudla. Dom máme v Maďarsku pri hraniciach s KE, donesú to tam niektoré z nich? Doprava tam tiež asi niečo bude stáť 😞
Odpovedať
@qilava to už bude treba asi zistiť, každopádne Ruukki majú určite aj v maďarsku nejaké obchodné zastúpenie ak by s tým bol problém. Pokiaľ ide o Lindab, vyrába sa pri SNV, takže ďaleko by to nemali. Ja som okres DS, objednával som cez predajcu z PP, a doviezli mi to priamo z výroby tuším Jamník sa volá ta dedina? my sme dávali Lindab, záruku 30, to by mala vydržať so mnou tá strecha až do dôchodku a potom už budem len sanovať nevyhnutné ako klasický slovenský dôchodca 🙂 to je rozloha strechy tých 900m2? je to nejaké rozľahlé rodinné sídlo, či to ide aj o strecha nad hospodárskymi budovami a p.?
Odpovedať
@sousedekovci89 je to takpovediac ranč. Ďakujem za rady 🙂
Odpovedať
@qilava ak sa ti počíta každé €, zvážiť, či ste to schopní uživiť. Ak nie predať. Ak sa však vrátim k pôvodnej otázke, zvážil by som na bývaciu časť použiť tú kvalitnejšiu krytinu a na hospodárske časti obyčajnú. Alebo vymeniť strechu len na bývacej časti a ostatné keď došporíte.
Odpovedať
Profilova fotka
Tiež by som sa priklonil k tejto možnosti. Dať v prvom rade na poriadok tú obytnú časť a potom už aj časom vyriešiť ten zvyšok. Ale zase napríklad pri väčšej objednávke, pri odbere väčšieho množstva krytiny sa dá dohodnúť aj na nejakej zľave z ceny. Aspoň u nás to tak to bolo, keď sme objednávali Ruukki u predajcu, tak nám dal dolu nejaké percentá. To ja len tak, že aj toto je napríklad možnosť, ako ušetriť nejaké euríčko.
Odpovedať
Profilova fotka
Ono to nemusí byť vyslovene ani pri veľkom odbere krytiny samotnej. Stačí ku krytine pridať aj odkvapový systém, nejaké tie sneholamy a podobné záležitosti a tiež sa dá dohodnúť na nejakej percentuálnej zľavičke. Ono keď je to aj zo 10%, tak vo finále poteší tá suma, ktorá sa dá ušetriť.
Odpovedať
Profilova fotka
@tremmo a tebe sa uz vlastne podarilo nieco objednat? Viem, ze si to tu riesil zaciatkom roka, ale zatial si nepodal nejake stanovisko, ze ako si dopadol, tak mi to tak napadlo.
Odpovedať
Profilova fotka
@popstar však začal som to riešiť viac menej cez zimu, ešte práveže koncom minulého roka, tak to už sme si potom povedali, že načo to siliť, že aj tak sa to nebude robiť v mrazoch, tak že vyčkáme. Tak až minulý mesiac som sa bol na to pozrieť v Senci v Deku a reku čo to budem odkladať zase a hore dole behať, tak sa aj rovno poobjednávalo. Ja som už vedel, že čoho koľko približne potrebujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@tremmo a uz ju mas aj doma, ci este cakas na dodanie
Odpovedať
@tava nerozmýšľali ste nad Maslenom ? Ja mám od nich strechu 6 rokov a musím povedať, že som maximálne spokojný, aj čo sa týka krytiny, aj doplnkov. Teraz som robil napr terasu na poschodí a kúpil som od nich aj zábradlie - lamely v tom istom dekore ako strecha a vyzerá to fakt dobre. Keď som to porovnal so strechou čo dával kamos BT - je to rozdiel, pre porovnanie som sa určite rozhodol lepšie. Dával som tu vyššiu radu tuším HB50,,
Odpovedať
Ak sa dobre pamätám, my sme dávali od Blachotrapezu krytinu German Simetric s povrchovou úpravou Paldur Wrinkle Mat, ktorá má záruku 45r. Asi má BT aj lacnejšie produkty, možno menej kvalitné, aj čo sa povrchových úprav týka, ale tá vyššia trieda by mala spĺňať všetky normy. Strechu máme asi 2-3 roky, zatiaľ spokojnosť 🙂 Pán čo ju montoval skonštatoval, že väčšinou robí s lacnejšími plechmi a pri našej naozaj cítil rozdiel. A tiež pri montáži sme trvali na tom, aby sa na rezanie použili špeciálne nožnice na to určené a nie flexa! Aby sa predišlo prípadnému poškodeniu povrchovej úpravy (napríklad z iskier)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?