Firma nám zvýšila cenu za strechu bez toho, aby nás informovali.

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, aký máte názor na to ze nám firma nacenila strechu na 18 140€ schválili sme im to . Začali pracovať okrem toho ze namiesto 3 týždňov tu boli 6 si vypýtal o 5200 € viac čiže cca 23 200€ . A teraz chcú aby sme im to zaplatili pričom s nami nekonzultovali ze kupujú drahší materiál lebo iný nezohnal ani s nami nekomunikovali o tom ci súhlasíme z navýšením rozpočtu o 5200 € . Samozrejme ze by sme im to neschválili , za celých 6 týždňov nam nič p precerpani a raznom navýšení nepovedali . Co by ste robili vy ? Dali sme im namiesto pôvodnej čiastky 18 140 € 20 000€ skoro o 2000 € viac .
Odpovedať
@tomas89374 nechápem niektorých ľudí on si myslí asi že sa zlaknem keď povie slovo súd že sa nehanbí na tu strechu sme si roky odkladali a skrz jeho neodbornost sa mam ešte zadlzit
Odpovedať
@srssen to je ale ich chybou nič nieje samozrejmosťou a nemôže nikto vedieť ci ten daný clovek na to má alebo nie
Odpovedať
@frimmo no ste v tazkej situacii, ale ja by som mu tiez nezaplatil, vsak nikto nema len tak nenieze navyse a ak sa robi cenova ponuka, tak je to preto aby sa vedelo kolko to vynde.
Odpovedať
@tomas89374 Véd práve preto som taky naštvaný lebo jeho chybou musím riešiť takéto veci . Sme poctivý ľudia vždy keď si niečo objednáme dáme prerobiť alebo opraviť vždy všetko zaplatíme nikdy nevymyslame nezjednavame ale okrádať sa nenecháme. Robili nám na dome už všetko možné a nikdy sa nám takéto niečo nestalo aj pred mesiacom nám robili betónový plot cenová ponuka bola spravená a nevyplatí si ani o cent navyše a to bola spravená pred 3 mesiacmi nakúpili si materiál vtedy za ceny ktoré nacenili a žiadny problém nebol a takto sa to ma robiť. A kvôli pánovi teraz musíme riešiť takéto dotahovacky je to nepríjemné ale okradnúť sa o 5200 sa nenecháme dostal 2000 navyše viac nič
Odpovedať
Profilova fotka
@frimmo vidím, že si z toho nejak paff s tým súdom 😄 kašli už na to... vieš koľko mne sa ľudí pri stavbe vyhrážalo súdom? jeden "sused" sa vyhrážal aj políciu zavolal aj polícia prišla, kľudne som kosil... potom sa vyhrážal súdom tak som mu len povedal: "veľa šťastia" ... a veru aj žaloba prišla 😄 😄 a život ide ďalej... piankoo Proste nemyslí na blbosti, neviem jakým súdom abo čo sa ti chce vyhrážať... to sú len bludy však nič nemá žiaden dôkaz.... či si podpisoval nejakú zmluvu o dielo? pokiaľ nič tak aj keby si mu nezaplatil ani €€ tak nič nezmôže... tak čo stresuješ? Vieš čo? kamoš robil v jedej firme postele na mieru... spravili jednému pípkovi na mieru veľkú posteľ aj s majiteľom... prišlo na platenie, pípek prišiel na nejakom bavoráku vystúpil v obleku a poďakoval sa im a poslal ich kade ľahšie... majstri kuli na seba... nechápačka tak že ešte raz popýtali peniaze na ktorých sa dohodli, a pípek že nech si dajú odchod keď chcú najďalej s rodinami viesť pokojný život... nuž pobrali sa preč bez peňazí a život ide ďalej... ale to boli asi 90te roky abo 00ky ... to bola kus iná divočina...
Odpovedať
@frimmo Nabudúce takéto veci riešiť zmluvou o dielo. Samozrejme ste v práve, súhlasili ste s cenou, ktorá bola v ponuke, tak stavebná firma vás mala pri objednávke materiálu upozorniť, že cena bude vyššia. Ak Vás na to neupozornili, tak platí cenová ponuka. Súhlasím, že majstrov si treba vážiť, ale toto seriózna firma nemôže spraviť. Nezaplatil by som ani o tie 2000 naviac.
Odpovedať
Profilova fotka
@frimmo áno to je fakt, s tým súhlasím, len veľa sa na to spoliehajú, čo teda mne je úplne divné.
Odpovedať
@frimmo ja by som to skusil obratit proti nemu. Ved aj vy sa mu mozete vyhrazat sudom. Tusim ste spominali, ze sice zmluvu nemate, ale mate od nich CP, kde mate cenu za material a robotu. Tak by som povedal, ze dam k sudu jeho, nakolko ste mu vyplatili skoro o 2000 viac, tak povedzte ze to bude ako neopravnene obohatenie. Dalej podla toho ako komunikuje, by som mu poveda aby sa ukludnil, lebo dam na neho trestne oznamenie pre vyhrazanie sa. Proste tak ako on sa vyhraza sudom Vam, tak by som sa aj jemu zacal vyhrazat. Samozrejme chapem ze s takymi ludmi je tazka komunikacia. Este ma napadlo spravit poriadnu inspekciu tej strechy a zacat reklamovat kazdu hlupost, kazdu chybycku ktoru tam najdete. Proste skusit ako keby zacat otravovat vy jeho a mozno ho to prejde.
Odpovedať
@frimmo mate v rukách nejaký rozpis na tu ponuku? Ak áno nech ukáže v čom je problém... Ale potom je vždy potom..
Odpovedať
@daralbajda áno cenovú ponuku mam doma
Odpovedať
@jozik123 aj to už ma napadlo ale ja som není taky človek že sa budem vyhrážať ale je to cesta . keby nebol taký aký je mohli sme si podať ruky a ísť si po svojom
Odpovedať
@frimmo no dobre teraz vám dal nový rozpis ,tak tam je vidno kde je problém,či niečo prehliadol ,či kde je zrada..
Odpovedať
Článok sa načítava...
@frimmo ešte taká otázka ...máte na všetky práce od neho aj faktúru ? Išli to normálne cez účet alebo ako?
Odpovedať
@frimmo Hlavne nesklopiť uši a nestiahnuť chvost. To nie je o vyhrážaní sa. To je o tom, že "aký požičaj taký vráť". Pokiaľ jeden s druhým jedná na rovinu a priamo ako chlap, tak nie je problém sa akokoľvek dohodnúť. Ale ak ma kvôli svojej neschopnosti (predĺženie doby prác) a vychcanosti postaví pred hotovú vec a prikáže len tak zaplatiť ďalšiu tretinu sumy naviac, tak to už je predsa pekne za hranicou únosnosti. A navyše okráda Tvoju rodinu o peniaze, tak mu to treba pekne vysvetliť podobrom, keď nepomôže, tak rovno bez rečí a bez pardónu šup na súd a ani sa s ním nebaviť. Šancu na nápravu mal. Samozrejme by som investoval do právnika. To, čo mohol mať zaplatené on použiť proti nemu a je vybavené. A keď nepomôže, tak už je jediná možnosť, haptická komunikácia. Tá by mala zabrať vždy. Ale to posledné prosím neber ako nejaké navádzanie, len nástrel nejakej možnosti. Sorry za tento koment ale na toto som neskutočne alergický, ak niekto s niekým takto vyje.áva a ešte sa rehoce do tváre. Každopádne prajem, nech sa to vyrieši tak ako to má byť. Držím palce.
Odpovedať
Ako pise jozik....ak sa robí cenová ponuka, tá sa podpisuje, resp. na základe nej sa robí objednávkach, tak sa musí dodržať. Predkladatel ponuky je povinný si zarezervovať materiál na základe cenovej ponuky od svojho dodávateľa. Ak tak neurobí, je to jeho problém a sudca ho vysmeje. A ak by nahodou niečo zdraželo, robí sa dodatok, zase sa musí akceptovať, podpísat. Ten strechar pochybil x krát, nemá najmenšiu šancu ani na súd, ani na nič. Pošli ho Jade kahsie6, prípadne mu tam pošli dvoch chlapov, nech mu to vysvetlia a čau 🤷‍♀️🤜
Odpovedať
@dexter89 to by ma zaujimalo, ako dopadol ten s bavorakom za 30-40rokov, ci este zije 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@dusantt to netušim ani neviem kto to bol, ani nechcem vedieť len kamoš ked robil v jednej firme tak mali take skusenosti na montáži ... takže dakedy si ani zákaznika nevyberieš/neodhadneš 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@dexter89 a potom sa ludia cuduju, ked firmy pytaju zalohy vopred. Po takychto skusenostiach sa ale necudujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?