Fasádny polystyrén na strechu

Ahojte Poraďáci, je nutné použiť na zateplenie plochej strechy podlahový polystyrén S150? Na neho sa dá už iba geotextília a fatrafol. Na tento fatrafol sa nasypú len kamienky na ochranu samotného fatrafolu pred UV žiarením. Na strechu sa bude chodiť iba v prípade nejakého servisného zásahu. Preto mi uniká pointa použitia S150 keď tak isto pod tým fatrafolom môže byť F70 ktorá je o 40% lacnejšia. Či sa mýlim ? Pod podlahu v dome S150 určite, lebo je na nej poter a chodí sa po ňom. Ale na streche kde sa po nej chodí len dva krát do roka ?!...
Odpovedať
@kexo64 chces setrit na nespravnom mieste. Daj aspon eps100.
Odpovedať
ked prejdes po fasadnom eps tak hrozi male zatlacenie, preto sa na strechu nedava. Daj eps 100s a ako spadovu vrstvu -kliny daj eps 150s.
Odpovedať
@kexo64 Stretol som sa uz aj s takouto skladbou: - spadove kliny eps 150s - 2 vrstvy 10cm eps fasadny 70f - 10cm eps podlahovy 10cm Rozmer izolacnych dosiek bol 1x2m (kliny boli o rozmere 1x1m).
Odpovedať
@stowasser Dakujem za info. Uz som nad tym rozmyslal ze sa na spodok da F70 v dvoch vrstvach a na vrch klasicky S150 + spadove dosky S150. Tym by sa mal tlak pri chodeni rovnomerne rozložit a netvorili by sa preliažiny pri chodeni.
Odpovedať
Keď už pri hrubej stavbe šetríš materiáli a vymýšľaš nevhodné náhrady tak nechcem vedieť ako to pôjde ďalej
Odpovedať
@igor256 Preco by to malo ist zle dalej? Ked som tu mal okenarov z Rehau a premeravali si vysky povedali ze tak pekne spravenu hrubu stavbu este nevideli. Tak neviem preco by mal byt problem?! Dom je poschodovy s plochou strechou a stropy su monolit a preto si myslim ze polozit na podlahu dve vrstvy 70F a na to 150S by malo byt OK nakolko sa po tom nebude chodit.
Odpovedať
Profilova fotka
@kexo64 nič v zlom,ale @rkorba a @igor256 majú pravdu... šetríš na nesprávnom mieste a ja sa ti vôbec divím, že tam ten fasádny chceš dávať (ešte keď vieš, že sa tam bude určite niekedy po ňom chodiť),o koľko bude drahší 100S na celej streche?... ja momentálne robím na podhľadoch a ani tam nedávam fasádny polystyrén (70F), ale dávam podlahový (100S), no nech ma to stálo o cca 20-30€ viac (XPS by bol už moc drahý :D )
Odpovedať
@iamriso Rozdiel je okolo 600-700€. Moja otázka bola ze ci to niekto ma takto spravene. Jedna sa mi o to ze podla projektu by si mal aj zaklady izolovat styrodurom a idealne aspon nejakym 15cm ked mas novy projekt A0. Ale vacsina ludi to aj tak nerobi a da tam polystyren a na to 3cm styroduru na oko... ze to akoze je styrodur. Na to da nopovu foliu, zasype to hlinou a neriesi. Pritom podla mna ta hlina tlaci podstatne viac na ten zaklad ako volne polozeny fatrafol s 3cm kamienkami. Idealne ked to este robotnici odflaknu ze ti tam daju 4 buchty a povedia ze ved to bude zasypane hlinou. Preto som sa pytal ci niekto pouzil fasadny polystyren na plochu strechu. Aspon teda ako podkladnu vrstvu na ktoru sa da 150s.
Odpovedať
@kexo64 na sokli nejde o tlak, ale o "nenasiakavost" XPS. U teba ta 3cm vrstva kameniva bude mat na streche kludne i tonu. V rohoch spojov folie ked ti klesne polystyren, tak sa napne folia a nepredlzi to jej zivotmost. Fasadny je blato kup si dosku nasyp si tam kame a postav sa na nu a uvidis ten masaker.
Odpovedať
@rkorba To beriem ako spravny argument. V tom pripade tam pojde 150s. Dakujem za rady.
Odpovedať
@kexo64 ja len taku malu radu, ked ja som robil taketo rozhodnutia, vzdy si povedz ci sa k tomu dostanes do buducna, rovnako aj pod poter davaju ludia 100vku ci dokonca viacej odvazny 70tku, ale nemas sancu to potom vymenit...u mna na strechu isla 150tka... A mas klud
Odpovedať
@kexo64 určite aspoň 100 a potom 150 kliny... treba si uvedomiť, že ten kameň bude mať dosť ton... zátaž strechy kameňom by mala byť 50kg na m2. Ja mám na 140 m2 plochy 8 ton, takže fasádny by som tam nedával určite.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kexo64 robíme ploché strechy a fasádny určite nie, nikdy. Minimalne 100ku eps
Odpovedať
hlavne si pozrite tepelnotechnické vlastnosti EPS 70 a EPS 150 ... 150S je o cca 10% na tom lepšie a ten rozdiel je aj prenesený do ceny
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?