Farba na hliníkový plech

Ahojte potrebujem poradiť či existuje nejaká kvalitná farba na hliníkový plech. Mám na streche šablóny z nefarbeneho hliníku a keďže robím cely dom nanovo tak by sa mu hodila aj pekná strecha. Plech meniť nechcem, sklon je prudký takze so zatekanim neni problém. Viem že keď prídem do predajne farby laky tak mi ponuknu prvú farbu na ktorej bude napísané univerzálna na všetky povrchy. Radšej drahšiu len aby sa to po chvíli neolupalo. Ďakujem za rady
Odpovedať
Alkyton je dobra farba
Odpovedať
@virnik27 asi verím viacej polyuretanu ako vodou rieditelnym farbám a čo myslíš že je lepšie základ a vrch alebo 2 krát tým náterom 2v1 ?
Odpovedať
@hdanielh máš vlastnú skúsenosť ? Lebo kamarát natieral 3 vrstvy alkytonu na bránu a po 2 rokoch je to hrdzavé jak kufor na felici
Odpovedať
Ja som natieral branu ktora bola nejakych 5 rokov natrena alkytonom a vsetko v pohode minimalna hrdza vonku a lesk to malo stale
Odpovedať
@marek_p nemam v hlave ceny velkych baleni takze len na malych orientacne zhrniem kvalitu a cenu.... alkyton nie ten pri cene cca 14-15e za 750ml je jednak drahy a na streche otazna farebna stalost tak ako pri zinorexe od colorlaku ten je tiez akrylat.... axapur je dobry len cenovo podla odtiena spolu s tuzidlom rataj okolo 20e kg a to nielen u colorlaku ale aj inych vyrobcov... Lacnejsia dobre drziaca aj stalofarebna varianta polomat aquarex tiez od colorlaku je to sice vodourieditelna ale viem ze dobre drzi hlavne co sa farby tyka tam cena 0,6l 11e velke balenia vychadzaju ocosi lacnejsie na l ..... Potom su aj cenovo dostupnejsie natery ale tam jedine zaklad na lahke kovy a na to uz v podstate cokolvek.... @hdanielh no ak si mal dobry podklad a mas branu niekde kde na nu nepecie slnko vydrzi alkyton pekny aj 10 rokov ale co sa tyka korozie pod farbou je v testoch na tom asi najhorsie dokonca renokov ktory po 1-2 rokoch na streche je stalofarebnost sice fuc cize skaredy ako 10rocny nater ale aspon drzi a "nekvitne"
Odpovedať
@zuzanale 20€ kilo je dosť podobne ako 11€ za 6 deci či ? A mne tie vodou rieditelne farby nikdy nejak nevonali či na drevo kov alebo hocičo iné. S tým renokovom máš pravdu u švagra sme tým natierali strechu pred 3 rokmi a farba je vyblednuta ako po 15 rokoch ale nehrdzavie, s alkytonom mám len zle skúsenosti. Ten axapur je polyuretan ?
Odpovedať
@marek_Je to čistý hliník alebo je na tom nejaký náter či iná povrchová úprava?
Odpovedať
Profilova fotka
ja som pouzival na plech ako zaklad FEST-B a potom RENOMAL. Jediny problem, ze z asfaltohlinika spat na syntetiku prejst nevies.
Odpovedať
@marek_p ani nie lebo 0,6L je cca 0,75kg ... ano axapur je polyuretan len tam musíš rátať že je to vrchná a pod ňu potrebuješ axapur základnú .... tomu základu sa pri rozpúšťadlových farbách a je jedno akých sa na hliník nevyhneš .... čo dať pozor aký typ základu budeš dávať ak nejaký dvojzložkový polyuretán môžeš natierať po vyschnutí čokoľvek aj syntetiku, pri bežných jednozložkových základoch na ľahké kovy zvyčajne je nutné čakať cca 10 dní hlavne ak tam ide akrylát alebo nitro... práveže dobrý voďak vydrží ;-) @mgx asfaltovohliníkové niesú zlé ale to už len na takú strechu ktorá čaká na výmenu
Odpovedať
@chrobak7 je to bez náteru klasické hliníkové šablóny, je to na streche asi 20 rokov tak je to akurát zajdute
Odpovedať
@zuzanale na tieto farby sú aj predajne či to mám zháňať len na internete ?
Odpovedať
@marek_p no co mas najblizsie znackovu prefajnu tak Trencin potom BB, Prievidza alebo pozri na stranke colorlaku mame aj externych predajcov ale tam zas nie vsade bude napr polyuretan dostupny skor na objednavku....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@virnik27 @zuzanale nemate skusenosti s farbou Lankwitzer? Vyberame farbu a najradsej by som videla dajaku realizaciu
Odpovedať
@ma oni sa zrejme maloobchodom moc zaoberať nebudú takže skúsenosť nemám čo som pozrela tak nemci, predpokladám že dodávajú skôr do výroby a priemyslu takže tie farby musia niečo vydržať ...
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzanale Ano, Nemci. Kvalita je overena, ide mi skor o farebny odtien. Ideme natierat strechu tak nechceme objednat "macku vo vreci". Bude to robit firma, my musime vybrat odtien, aby sme neboli pre lietadla ako orientacny bod 😄
Odpovedať
@ma farbu predpokladám že budú miešať podľa RAL vzorkovnice a tá je medzinárodná určite vieš pozrieť v dostupných farboch lakoch ak oni neponúkli nejakú vzorkovnicu.... záleží len na prevedení lesklé prevedenie je určite vzhľadovo výraznejšie a farba živšia ako mat či polomat... antracit je zvyčajne ral 7016, tmavá hnedá ral 8017, červenohnedá ral 8012, čierna je ral 9005
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?