Dodatočná izolácia šikmej strechy

Dobrý deň, chcem sa opýtať ako by ste riešili dodatočnú izoláciu šikmej sedlovej strechy na ktorej sa bude vymieňať krytina, fólia aj latovanie. Krokvy sú v rozmeroch 10x15 cm, rozostupy cca 80cm, na mieste kde prechádza strechou komín je to o niečo viac. Dom je dvojposchodový, na druhom poschodí je v šikminách palachový strop, teda nie je možnosť izolovať dodatočne vlnou pod krokvami. Nadkrokvová izolácia neprichádza do úvahy nakoľko cena je šialená. Rozmýšľal som nad zateplením minerálnou vlnou len medzi krokvami zvonku strechy pri výmene krytiny, mám však strach či pri tomto spôsobe nevzniknú v mieste krokiev tepelné mosty a krokvy postupne nezhnijú. Niektorí vravia že áno, niektorí že určite nie.
Odpovedať
Chcem sa spytať ako by bolo najlepšie riešiť zateplenie šikmej strechy. Medzi krokve 20cm vata. Bolo mi povedane aby som potom spravil z drevenych hranolčekov 60x40mm konštrukciu vodorovne a tam preložil 6cm ďalšiu vatu. Potom znova dreveny rošt ale zvislo a dal znova 6cm vaty. Nejde mi do hlavy ako spravim konštrukciu pre sadrokarton. aky postup zvoliť?
Odpovedať
@juristbo stačí spraviť preklad iba raz. a môžeš na to hodiť rovno SDK rošt vypustiť na koľko potrebuješ a napchať tam vatu, parozábranu uchytíš potom na CDčka. samozrejme pred pározabranou potrebuješ mať naťahané rozvody elektro.... Ďalšia možnosť je nedávať tú najlacnejšiu vatu, ja som napríklad dával unirol profi, je síce drahšia (celkom dosť) ale nemá lambdu 0,039 ale 0,033, ono sa to nezdá, ale keď si vypočítaš R pri plánovanej hrúbke tej 39-tky a potom dosadíš do rovnice s lambdou 0,033 zistíš o koľko menej hrúbky ti stačí 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 čo tam som aj niečo o tom že jednu vrstvu treba dať aj na parozabranu a potom priamo na to sadroš
Odpovedať
@juristbo vrstva pred parozábranou (smerom z izby von) môže byť ale aj nemusí. Ak ale je, nesmie byť viac ako tuším 20% hrúbky toho, čo je pod parozábranou. Ja som teraz dával do podobného krovu 20+6 v šikminách, resp. 16+10 medzi a nad klieštiny a s unirol plus (lambda 0,035) mám lambdu na úrovni 7,43 čož mi úplne postačuje, je to ďaleko za R pre A1 nakoľko reko robím iba do A1 nie do A0- je to starší dom a toto do A0 by nebolo reálne dostať kvôli rôznym detailom 🙂
Odpovedať
@sousedekovci89 ja tiež robim rekonštrukciu,berie sa to ako novostavba pretože to nebolo kolaudovane. z r. 1972keďze som začal skôr tak som spadol do A1 kat.
Odpovedať
@juristbo môj je tiež spred 1972. Začínal som ešte v 2020 takže A1 tiež 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?